Якісний скріншот екрану за допомогою програми від Яндекс

Доброго часу!

Сьогодні я хочу розповісти вам про новий сервіс від Яндекса, який дозволяє зробити якісний скріншот екрану вашого комп’ютера. Даний сервіс полегшить роботу контент-менеджерам, копірайтерів при створенні портфоліо і всім фрілансером різних спрямувань. Отже, давайте дізнаємося про головні здібностях додатки.
Спочатку я подумав, що новий додаток від Яндекса буде називатися «Яндекс скріншот», як це заведено у даного сервісу, але все виявилося інакше. В даний момент часу додаток може працювати тільки під ОС Windows, але будемо сподіватися, що Яндекс незабаром дозволить робитискріншот екрану і на інших осях.

Якщо на вашому комп’ютері вже було встановлено додаток «Яндекс-диск», то вам не потрібно обтяжувати себе і завантажувати додаток окремо. Просто поновіть «Яндекс-диск» і додаток автоматично встановиться і з’явиться в треї при натисканні правої клавіші миші на значку диска. Робити скріни можна за допомогою «швидких клавіш»: як і в більшості програм, в скріншоти діє як просто кнопка Принтскрін (Print Screen, PrtScn, PrtScr або PrtSc, Prnt Scrn – варіанти назви кнопки на різних клавіатурах), так і різні поєднання клавіш. Все досить просто! При натисканні однієї клавіші або комбінації клавіш, ви отримуєте чіткий і не розмитий скріншот екрану.

можливості програми

За результатами попередньої оцінки цього додатка з’ясувалися такі можливості, вони дійсно цікаві:
кожен скріншот екрану зберігається на Яндекс.Діск користувача в спеціальній папці з однойменною назвою. Відповідно, зображення доступні з будь-яких пристроїв, на яких користувач авторизований під своїм акаунтом;

  • При бажанні, з цієї папки картинки можна видалити, а можна і зберігати їх в своє задоволення, поки вони не будуть потрібні.
  • Як і в багатьох інших сервісах, в цьому додатку є можливість обрізати шматок картинки.

Крім зазначених функцій, програма дозволяє нанести на створений скріншот екрану наступне:

  • Стрілки (суцільну пряму і переривчасту вигнуту);
  • Виділення різними фігурами;
  • Виділення ділянок скріншот екрану напівпрозорим маркером;
  • Розмиту область для приховування якихось ділянок скриншота;
  • Текст, причому на вибір пропонуються три шрифту: Arial, Georgia і Comic Sans. Текст можна писати на білій, чорній «підкладці» і без неї.
    Кольори стрілок, тексту, «підкладки» під текст, фігур можна змінювати, для цього запропонована палітра з 8 кольорів. Ще змінюється товщина фігур і маркера (в трьох варіантах).

З переваг варто зазначити таке: скріншоти екрану можна створювати як для розміщення на сайті (для цього потрібно натиснути кнопку «Зберегти»), а можна робити швидкі скріни і відразу отримувати на них посилання, якою можна відразу ж поділитися з друзями. І в першому, і в другому випадку зображення зберігаються на Яндекс.Діск. Про зберігання файлів і хмарних сховищах я вже писав в цій статті.

Фактично, додаток поєднало в собі сильно урізану версію програми FastStoneCapture, що дозволяє робити хороші знімки екрану для розміщення на веб-ресурсах, і щось типу Floomby для «бистроскрінов».

Недоліки, на мій погляд, в додатку є. Перш за все, мені не сподобалося, що розмір шрифту змінити не можна. Зате є цікава функція «розширення» скрін в разі, якщо додані стрілки, текст та інші елементи виступають за його край. Картинка просто «доточувати» білим фоном, щоб помістився потрібний елемент. У нашій наступній статті ви зможете дізнатися ще кілька способів того, як зробити скріншот на комп’ютері windows.
Мені б дуже сподобалася функція самоіменованія скріншотів, тому як змінювати назви картинок в подальшому не дуже цікаво. Але такої функції теж немає Втім, її немає і в тих програмах, які піддавалися тестуванню.

В якості висновку

Додаток корисне і, що важливо, безкоштовне, до всього, дозволить зробити якісний скріншот екрану для будь-яких потреб. Тому воно знайде собі безліч шанувальників. І рекламувати мені сервіс не соромно Але якщо у вас є в арсеналі інші улюблені програми для створення скріншотів, діліться своїми назвами в коментарях, обговоримо.

Ссылка на основную публикацию