Який хостинг вибрати: unix або windows?

Який хостинг вибрати: unix або windows?

Переглядаючи пропозиції різних провайдерів хостингу, ви, безсумнівно, помічали, що одні пропонують UNIX-хостинг, а інші – на основі Windows. Деякі компанії надають вибір між двома операційними системами. У чому ж різниця, і що ж краще?

По-перше, при виборі хостингу не має значення для якої операційної системи ви розробляєте свій сайт або що використовуєте на своєму власному комп’ютері. Сайти розміщені як на UNIX, так і на Windows серверах однаково доступні. Адже дані, які вони зберігають – ідентичні. Відмінність полягає лише в програмному забезпеченні, яке для обслуговування цих даних.

В рамках відмовостійкості UNIX-системи мають деяку перевагу. Вони широко відомі стабільністю і можливістю безперервної роботи протягом багатьох років без перезавантаження. Windows теж дуже надійна, хоч і не настільки як UNIX, і здатна управляти сучасними веб-сайтами.

Більшість провайдерів хостингу використовують різні типи UNIX-систем, наприклад Linux або FreeBSD. Ці операційні системи безкоштовні і знижують вартість операцій хостингу. Windows коштує тисячі доларів, тому деякі хостери беруть додаткову плату з Windows-акаунтів, якщо вони надають обидва типи хостингу.

Будучи безкоштовними, Linux і інші типи UNIX-систем є системами з відкритим програмним кодом. Будь-хто може змінити вихідний код і внести удосконалення, оновлення та модифікації. Існує велика група присвячених ентузіастів, які використовують свій вільний час для роботи над подібним програмним забезпеченням. Windows же є пропрієтарним програмним забезпеченням корпорації Microsoft, тому користувачі залежні від отримання випускаються Microsoft оновлень. Не існує способу зміни програмного коду користувачем.

Головна відмінність між двома типами операційних систем в програмному забезпеченні, яке підтримує кожна з них. Windows підходить для продуктів Microsoft, наприклад бази даних MS Access, ASP для надання динамічного вмісту і VBScrpt для удосконалення сайту. UNIX не підтримує ці технології. І якщо вам абсолютно необхідний ASP або VBScript, то ви повинні вибрати хостинг на базі Windows. UNIX надає динамічний контент використовуючи таке програмне забезпечення, як PHP, CGI і MySQL – техології які також доступні на Windows системах.

Windows необхідна для хостингу специфічних для цієї операційної системи аудіо та відео файлів. Інші типи мультимедіа, наприклад MP3, Flash, Shockwave і Real можуть управлятися як UNIX, так і Windows системами. Сайти створені за допомогою Microsoft FrontPage (графічний пакет HTML-розробки) можуть бути також розміщені на обох типах систем, в той час як бази даних MS і динамічний контент недоступний для використання на UNIX-хостах.

ТАК ЯКА Ж СИСТЕМА КРАЩЕ?

 Перш ніж вирішити, який тип хостингу підходить для вашого сайту, уважно подумайте, які техології вам необхідні. Вам потрібен динамічний сайт? Чи будете ви розміщувати вміст, як, наприклад, потокове відео і аудіо?

UNIX та Windows можуть надати динамічний вміст за допомогою PHP, MySQL, так само, як і CGI і тисячі скриптів готові і доступні для установки. Мультимедіа також може бути розміщено на обох типах серверів, хоча Windows media (WMA і WMV) вимагають розміщення на сервері під керуванням Windows.

Якщо вам абсолютно необхідні бази даних Microsoft, ASP і Windows media, то вибирайте Windows. В інших випадках веб-сайтам, можливо, краще підійде система на базі UNIX. Переваги UNIX перед Windows полягає в великому виборі провайдерів хостингу, кілька більш високої стабільності і (іноді) у більш низькій ціні.

Ссылка на основную публикацию