Який принтер краще: лазерний або струменевий: порівняння і вибір

При покупці пристрою друку у користувачів найчастіше виникає питання: який принтер краще – лазерний або струменевий. Щоб отримати однозначну відповідь, потрібно подумати, як буде використовуватися даний пристрій. Визначтеся, що буде друкуватися частіше – текстові файли або картинки / фотографії. Також слід подумати про майбутні обсягах і періодичності друку. Останнім важливим фактором при виборі типу пристрою є швидкість роздруківки.

Технологічні відмінності між принтерами

Внутрішній устрій лазерних і струменевих принтерів зовсім різне. Під кришкою корпусу схожість проявляється тільки в механізмі подачі паперу і деяких електронних компонентах. Це пов’язано із застосуванням принципово інших чорнила і різного способу їх перенесення на папір. Для тих користувачів, яким важлива компактність пристрою, більше підходять струменеві моделі. Їх розміри в 1.5-2 рази менше, тому що при складанні не використовуються громіздкі деталі.

У принтері лазерного типу можна знайти такі компоненти, як світлочутливий барабан і грубка для вплавлення тонера в поверхню паперу. Обидві деталі по ширині перевершують паперовий лист (зазвичай формату А4). Барабан є складовою частиною картриджа, так як він схильний до підвищеного зносу і вимагає періодичної заміни. Під час роботи частинки порошкової фарби притягуються до поверхні барабана за допомогою статичної електрики. З барабана вони переносяться на папір, а потім краще фіксуються при прогоні листа через грубку.

Струменеві моделі друкувати не порошковими, а рідкими чорнилом. Головний компонент – друкуюча головка. Вона оснащена безліччю маленьких отворів (сопел), через які фарба подається на папір. Кожну секунду друку на поверхню паперу потрапляє кілька десятків тисяч мікроскопічних крапель чорнила. Вони формують готове зображення або текст. Картридж і друкуюча головка не займають всю ширину сторінки, а пересуваються горизонтально по спеціальних напрямних.

Порівняння цін

Найдешевший клас друкарського обладнання – монохромні струменеві принтери. Вони не мають значних переваг перед чорно-білими лазерними, крім низької ціни. Великі обсяги роботи можуть зробити використання таких апаратів менш вигідним, ніж застосування лазерних. Багатобарвні принтери на рідких чорнилі, як правило, також дешевше лазерних аналогів. Але це не стосується професійного обладнання, призначеного для якісної роздруківки фотографій.

Крім кольоровості, на ціну пристроїв також впливають їх характеристики і додаткові функції. Моделі з високою швидкістю роботи, які підходять для великих щоденних обсягів друку, дорожче повільних девайсів з низьким ресурсом. Такі пристрої краще підходять для установки в офісі. До додаткових функцій, що впливає на ціну, відносяться:

  1. Збільшений лоток для паперу – цей параметр визначає, який принтер краще (лазерний або струменевий), для офісу.
  2. Наявність Bluetooth і WiFi модуля для бездротового друку (в тому числі, з планшетів і смартфонів).
  3. Можливість автономної роботи – роздруківка файлів з карти пам’яті або цифрової камери, підключеної по USB.
  4. Мережева карта і порт Ethernet для підключення до домашньої мережі і загального доступу через Інтернет.
  5. Можливість автоматичного двостороннього друку без перевертання аркуша.
  6. Наявність системи безперервної подачі чорнила.

Обсяг лазерних і струменевих картриджів

Кількість сторінок, які можна надрукувати на одній заправці картриджа, вказується в характеристиках кожної моделі. Важливо розуміти, що реальна витрата порошкового тонера або рідких чорнила безпосередньо залежить від ступеня заповнення листка. Стандартний показник, застосовуваний виробником обладнання при розрахунку середньої кількості сторінок, становить всього 5%. Нижче представлена ​​картинка, що дозволяє краще оцінити наповненість листа на 5% і 15%.

Якщо в параметрах картриджа вказана можливість друку 3000 страниц, то при заповненні листа на 15% реальна кількість відбитків становитиме 1000. Найбільше заповнення виходить при роздруківці темних зображень і фотографій. Для зменшення витрати фарби при підготовці тексту краще вибрати більш тонкі шрифти і виставити в настройках режим економії. Він дозволяє знизити використання тонера на 20-30% без значного погіршення якості.

Середній обсяг чорного картриджа струменевого принтера складає 150-300 сторінок, лазерного: 1500-2500 сторінок. Кольорового картриджа зазвичай вистачає на меншу кількість відбитків. При однаковому заповненні різниця може становити 20-30%. Неприємною особливістю часто є неповна заправка стартового картриджа, який поставляється в комплекті з апаратом. Це пов’язано з тим, що виробники отримують основний дохід, продаючи витратні матеріали, а не самі принтери.

Важливо! Стартовий картридж можна розпізнати по напису «Introductory» або «Starter» серед маркування на його корпусі. У стартових модулях лазерних принтерів також може бути зменшений розмір ємності для тонера, тому їх заправка в сервісному центрі менш вигідна.

Порівняння складності і вартості обслуговування

Лазерні принтери менш вибагливі в обслуговуванні. Головна причина – використання розсипчастого тонера на відміну від рідких чорнила на водній основі, які застосовуються в струменевих моделях. У разі порушення цілісності картриджа тонер НЕ потече, а тільки розсиплеться, тому його буде легше прибрати. Ще одна проблема, що виникає на струменевих принтерах – пересихання чорнил. При тривалому простої вода випаровується, речовина густіє. Дюзи друкуючої головки забиваються, і чим довше вони не використовувалися, тим складніше буде відновити картридж.

Порожні картриджі можна міняти на нові або заправляти. Але деякі моделі не підтримують заправку, тому перед покупкою устаткування рекомендується уточнити наявність такої можливості. Оригінальні картриджі і чорнило коштують дорожче аналогів, виготовлених іншими виробниками. Вони більш якісні, тому зменшують ймовірність пошкодження компонентів друкувального пристрою. Дешеві аналоги можуть забити дюзи, в результаті чого на відбитках з’являться смуги, розмиті області та інші артефакти.

Для здешевлення друку на принтер струминного типу краще поставити систему безперервної подачі чорнила. Це можна зробити самостійно, використовуючи готовий комплект, або звернутися в сервісний центр для установки системи. СНПЧ складається з трубок, простягнутих до голівки, і ємностей з тонером, які ставляться поруч з корпусом пристрою. Максимальна кількість сторінок, яке можна роздрукувати при використанні СНПЧ, може становити понад 10 тисяч. Обслуговування принтера при установці системи спрощується.

Важливий рада! Замість установки системи подачі чорнила краще вибрати модель з вбудованою СНПЧ.

Який же принтер все таки краще – лазерний або струменевий

Для домашнього користування підійде чорно-білий лазерний або кольоровий струменевий. Перший тип обладнання краще вибрати для роботи з текстами, другий – при необхідності друку фотографій. Якщо кольорові зображення будуть друкуватися рідко, краще використовувати послуги фотоательє, ніж купувати дорогий пристрій і підтримувати його справну роботу. Однак по параметру споживання електроенергії більш вигідним є струминне обладнання.

В офіс краще встановити монохромний лазерний принтер. Специфіка роботи офісу найчастіше пов’язана з роздруківкою великої кількості текстових документів, для якої підійде місткий картридж пристрою. Якщо в текстових файлах буде багато таблиць або діаграм, які краще друкувати в кольорі, використовуйте лазерний багатобарвний принтер. При необхідності встановлення більш одного пристрою можна обійтися лише одним кольоровим і декількома чорно-білими принтерами.

Зверніть увагу! Ще краще для офісу підійде світлодіодний принтер. Замість лазера він використовує набір світлодіодів для електризації фото барабана. При цьому не виділяється шкідливий для організму речовина – озон.

Ссылка на основную публикацию