Який вибрати ноутбук

Привіт, друзі! У минулій статті ми з вами займалися вибором. І вибирали його саме по процесору, так як нам була важлива продуктивність. У ноутбуках теж саме. Головне вибирати продуктивність. Так як на відміну від підвищити продуктивність ноутбуків сильно проблематично. Одна збірка і розбирання з рештою зайвими деталями чого варто :). При виборі ноутбука кошти, в більшості випадків, обмежені, і наша з вами завдання отримати максимум за свої вкладені. у статті який вибрати ноутбук постараюся зробити все можливе, що б ви знали на що звертати увагу і без праці зробили свій усвідомлений вибір. 

екран ноутбука

Перше, з чим необхідно визначитися це звичайно ж кількість дюймів в діагоналі екрану вашого майбутнього мобільного помічника. Діагоналі екрану ноутбуків (на даний момент) можуть бути від 12.5 “і до 18.4”. Швидше за все можна знайти і більше, але назвати це ноутбуком вже язик не повернеться.

Визначитися з діагоналлю дисплея допоможе чітке розуміння призначення придбаного ноутбука. Якщо вам необхідна мобільність і вам потрібно носити ноутбук з собою, то чим менше – тим краще. Мені здається 12.5 “- 13.3” будуть ідеальним варіантом. Якщо вам необхідні ще більш скромні габарити при прийнятному рівні продуктивності, то це ультрабуки. Там можна вибрати діагональ 11.6 “з пристойним по продуктивності процесором. (Далі будемо називати CPU або APU, APU позначає CPU + GPU – графічний чіп. Це є більш правильна назва)

Якщо ж вам критична мобільність, то необхідно звернути увагу на нетбуки. Як вибрати тут.

Отже, мобільний ноутбук це від 12.5 “до 13.3”. Якщо ви ви вибираєте ноутбук для дому та він у вас буде мобільним лише зрідка, то це 14 “і вище. Тут вже дивіться що б було комфортно виконувати ваше завдання. Чим більше, тим зручніше природно.

Роздільна здатність дисплея ноутбука. Тут так само принцип, чим вище або більше, тим краще, зберігається. Чим вище дозвіл біля екрану, тим якісніше буде картинка. Моделі з однаковою діагоналлю і в одному ціновому діапазоні матимуть однаковий дозвіл. Може бути невелике розходження в співвідношенні сторін і то малоймовірно.

Вибір дозволів помітно більше ніж у нетбуків. На малюнку зліва ви можете бачити доступні дозволи для діагоналі дисплея в 15 “. Різниця між найнижчим і найвищим більш ніж в 2 рази. Ціни ж відрізняються в рази. Якщо фінанси дозволяють, необхідно брати більш високу роздільну здатність монітора.

Після дозволу необхідно звернути увагу на поверхню екрану. Остання буває матовою і глянсовою. Матова менш мазка і практично на відбиває світло. Вартість ноутбуків з матовою поверхнею трохи вище ніж з глянсовою, зате комфорт роботи підвищується в рази, особливо на природі.

Чому така увага приділяємо дисплею, тому що від комфорту в роботі залежить ваше здоров’я. В першу чергу зір. Як зберегти можна прочитати тут.

З призначенням і екраном визначилися, переходимо до найцікавішого – APU.

Процесор для ноутбука

Наступний важливий елемент при виборі ноутбука це CPU. Це те місце, де необхідно витратити 80% часу при виборі. У сусідній статті про відмінності нетбуків і ноутбуків ми з вами розділили класи мобільних пристроїв саме по APU.

Якщо в назві присутнє буква «M» латинська, наприклад AMD Quad-Core A10-4600M або Intel Core i3-2370M означати перед вами ноутбук, а не ультрабук або нетбук.

Якщо в позначенні CPU присутній буква «U» – це ультрабук. Цей клас повністю комплектується CPU фірми Intel Core i3, i5 і i7. Ці процесори мають зниженим енергоспоживанням ~ 17 Вт, завдяки чому можна робити їх більш тонкими і відповідно легкими, а значить – більш стильними та мобільними.

На малюнку нижче зобразив своє розуміння ринку APU для мобільних пристроїв.

З цього випливає, що якщо ви хочете грати в ігри на своєму ноутбуці без дискретної графіки, то ідеальним варіантом буде APU фірми AMD A10 і A8. A6 і A4 це теж відмінний вибір, але у них значно слабкіше графіка. Можна їх віднести до CPU початкового рівня.

CPU початкового рівня є у обох фірм Intel і AMD. Сильно не рекомендую зупиняти на них свій вибір якщо ви хочете комфортної роботи за ноутбуком.

З приводу вбудованої і дискретної графіки в ноутбуках. Якщо ви хочете грати, то оптимальним рішенням буде покупка стаціонарного комп’ютера з хорошою, ігровою відеокартою. Як її вибрати можна прочитати тут. Природно ви можете вибрати ігровий ноутбук. Але, ціна буде порівнянна з вартістю комп’ютера (системний блок + монітор 27 “з IPS матрицею + мишка і клавіатура) з найпотужнішою відеокартою який буде продуктивніше обраного ноутбука рази в 2 мінімум.

Повернемося до APU фірми Intel Core. На даний момент це (не побоюся цього слова) кращі процесори для ноутбуків і ультрабуків. Вони діляться по поколінням. На даний момент на ринку можна зустріти CPU 2-го і 3-го покоління. Різниця в технологічному процесі. У 2-го покоління технологічний процес 32 нм, у 3-го – 22 нм. Це відстань між транзисторами в CPU. Чим воно менше, тим більше транзисторів влізе в CPU і тим самим можна домогтися більш високої продуктивності не підвищивши при цьому енергоспоживання. Або можна знизити споживання процесора без шкоди в продуктивності. У будь-якому випадку технологічний процес чим здійснено, тим краще.

Як розрізнити APU по поколінням? Маркування CPU складається з 4-х цифр. Перша позначає покоління. APU Intel Core i3-3110M – 3-го покоління. Наведу його специфікацію

На малюнку виділені характеристики які бажано мати на увазі при порівнянні двох моделей процесорів навіть від різних фірм. Літографія – це технологічний процес. Чим менше тим краще. Максимальна розрахункова потужність – скільки їсть ваш APU при повному навантаженні. Чим менше, тим мобильней буде ноутбук – довше протягне від батареї і відповідно менше буде продуктивність. Тип підтримуваної пам’яті – тут ніж частота вище тим краще. З цього так само можна оцінювати технологічність CPU. Наприклад APU 2-го покоління не підтримує частоту пам’яті 1600 МГц.

Порівнюйте по специфікації на сайті виробника, Це сама достовірна і точна інформація. Як знайти цю інформацію. Набираєте в модель процесора і у видачі буде перша, максимум друга посилання на специфікацію APU фірми. C доведеться пошукати подалі.

Інші параметри ноутбука

До решти параметрів належать усі залишилися нутрощі і інші зовнішні характеристики ноутбука.

Об’єм оперативної пам’яті. Тут чим більше тим краще. Мінімум 4 ГБ для більш менш комфортної роботи. Можна звичайно взяти і менше наприклад 2 ГБ і замінити на 2 по 4 ГБ. Як збільшити оперативну пам’ять тут. Тут основне завдання що б пам’яті вистачило не використовувати файл підкачки або віртуальну пам’ять. Так як при цьому сильно гальмується робота всієї системи і інтенсивніше використовується ресурси жорсткого диска, який на жаль не вічний. Так що 4 ГБ і більше.

Об’єм жорсткого диска. Аналогічна ситуація. Чим більше тим краще. Ви більше зможете зберігати інформації. Мінус жорстких дисків для мобільних пристроїв один – продуктивність. А якщо ще доведеться використовувати файл підкачки, то і навіть Core i7 не допоможе. Допоможе додавання оперативної пам’яті і заміна жорсткого диска на твердотільний SSD диск. Якщо хочете замінити на SSD то уваги на жорсткий диск при виборі можна не звертати. Про оптимізацію операційної системи під використання SSD диска можна прочитати тут. В цьому випадку у вас все буде «літати».

роз’єми. Бажано 3 і більше портів USB. Якщо буде USB 3.0 це +. Вже починають активно з’являтися пристрої підтримують цей інтерфейс зокрема зовнішні жорсткі диски. Так що має сенс вибирати хоча б з одним портом USB 3.0. У більшості ноутбуків присутній роз’єм HDMI для виведення зображення на телевізор. Якщо вам це актуально проконтролюйте наявність даного роз’єму.

У портативних ноутбуках часто поєднують роз’єм для навушників з роз’ємом для мікрофона. Якщо вам це критично, то зверніть увагу. Так само у всіх ноутбуках є роз’єм для підключення до мережі через кабель (кручену пару. Як обжати тут) LAN, роз’єм для підключення монітора – VGA або D-SUB і роз’єм для читання карт пам’яті SD. До речі якщо карта пам’яті цілком заходить в роз’єм, то відмінним рішенням підвищити продуктивність буде використання технології Readyboost в Windows 7 і в Windows 8. У цьому випадку доведеться не виймати карту пам’яті з роз’єму для досягнення максимального ефекту.

акумулятор. В переважна більшість ноутбуків встановлюють 6-8 коміркові батареї ємністю 4400-5600 mAh. Природно чим більше осередків, тим довше зможе прожити ваш ноутбук без розетки. Ваш мобільний девайс так само додасть у вазі. Зізнаюся чесно на акумулятор звертаю увагу при виборі нетбука. У ноутбуці ж якою буде такою і буде.

висновок

у статті який ноутбук вибрати ви познайомилися з моєю стратегією вибору цих мобільних девайсів. Ще раз повторюю, 90% вашого часу витратьте на те що б розібратися, які, на ринку мобільних пристроїв, існує процесори. На менеджерів в магазині не розраховуйте. Їм необхідно продати. Почитайте подібні до цієї статті і ви отримаєте всі необхідні відомості для здійснення усвідомленого вибору.

Відео – який ноутбук вибрати
Якщо у вас є будь-які питання відповім з задоволенням в коментарях.

Дякую, що поділилися статтею в соціальних мережах. Всього Вам Доброго!

З повагою, Антон Дяченко

Ссылка на основную публикацию