Яким програмістом стати

З кожним днем ​​технологічний, науковий прогрес просувається і вдосконалюється, при цьому швидкість його руху збільшується в геометричній прогресії і сьогодні існує деяка проблема для тих, хто тільки вирішує на кого піти вчитися. Сьогодні в серйоз говорять про те, що деякі спеціальності просто перестануть бути затребувані. Це означає, що ви можете вступити до університету, а по його закінченню просто зрозуміти, що ваші навички вже нікому не потрібні.

Чи справді вона така жахлива або приносить взагалі будь-якої негативний ефект ніхто не знає (вірніше знають, але поки ніхто про це публічно не говорить). Все тому що, ще 100 років тому можна було передбачити шлях розвитку технологічного процесу і наукові відкриття які, найімовірніше, будуть здійснені в найближчі пару років. Сьогодні цього зробити практично неможливо.

Звичайно, є професії без яких людство не зможе обходиться ще величезна кількість років (лікарі, вчителі і так далі). Але, крім цього, існує сфера діяльності яка вже зараз стоїть на чолі всього технологічного процесу, а точніше сфера, яка витягує всі наукові відкриття з вузького світу супер розумних людей в, буквально, роздає їх усім людям.

Думаю всі вже здогадалися про кого мова (дійсно), все це можна сказати про програмістів (інженер з комп’ютерних наук, як кажуть наші буржуйські друзі). Адже дійсно, в основному всі нововведення, що відбуваються в світі, на сьогоднішній день, пов’язані з IT. Невже ми вже їздимо на водні? Ні. Ми користуємося безпечної і майже нескінченної електроенергією? Ні. Сьогодні майже всі люди на землі використовують смартфон? Так.

При цьому потрібно сказати, що 10 років тому ми рівно так само використовували бензин і будували атомні електростанції, але про таке поняття як смартфон і мови не йшло (такого слова просто не було).

Звичайно, багато хто може сказати, що ці сфери порівнювати не можна, так як вони дійсно відрізняються в своїх масштабах і на друге знайти рішення легше ніж на перше і блаблабла. Так згоден. Але факт залишається фактом і сьогодні інформаційні технології – це те, що розвивається найшвидше у світі і створює кратер, який потрібно заповнювати фахівцями (яких, до речі, дуже не вистачає) і чим крутіший ви фахівець – тим більше вам будуть платити.

Яким стати програмістом в наше той час? Як виявилося, вибирати сферу діяльності складніше, ніж займати палаючі вакантні місця. Якщо ви вирішили стати програмістом, то у вас дуже багато варіантів подальших дій. Для цього і існує ця стаття, щоб допомогти вибрати шлях, по якому, можливо, підуть програмісти майбутнього.

Відразу хочу внести застереження і сказати, що я не буду розглядати всі можливі варіанти розвитку подій, так як сфер діяльності, яких потрібні програмісти, неймовірно багато.

Ссылка на основную публикацию