Імпорт даних в matlab з таблиць excel: які функції можна використовувати

Багатьом користувачам для щоденної роботи за комп’ютером досить використовувати веб-браузер, текстові редактори і т.п. простенькі програмки. Однак є окрема категорія користувачів, яким, крім елементарних додатків, доводиться працювати з більш складними і ємними. Найбільш яскравий тому приклад – Excel, а також MATLAB. І якщо перше, за великим рахунком, не дуже складне в освоєнні, то для комфортного використання другого необхідно володіти деяким багажем знань.

Як працювати в Excel мною вже було розказано чимало, тому в даній статті я приділю трохи більше уваги програмі MATLAB. Крім її основних особливостей, в цьому матеріалі я розповім ще й про те, як відбувається імпорт даних в matlab з таблиць excel.

функції MATLAB

На перший погляд, зовні програма не надто складна. У неї зрозумілий і доступний інтерфейс, командний рядок особливо не викликає питань. Незважаючи на те, що на перших порах робота з нею може здатися складною, користувачеві все ж доступні і прості функції, з якими розбереться навіть не дуже досвідчений користувач. Отже, серед основних можливостей MATLAB прийнято виділяти такі:

  • загальновідомі способи роботи з даними, такі, як побудова або видалення таблиці, сортування даних, їх перетворення і ін. Як приклад можна навести дуже зручну і корисну функцію flipud, яка дозволяє буквально в один клік перевернути колонку з котируваннями в таблиці, встановивши наверх більш стару інфу, а вниз – ту, що новіше;
  • інтеграли і оптимізатори. Знову ж таки, за допомогою вбудованої функції Optimization Toolbox користувач може оптимізувати портфель, управляти капіталом і ризиком;
  • математичні функції. Я думаю, що багато говорити про це немає сенсу, адже такі функції, по суті, – основа MATLAB. Їх тут неймовірно багато, починаючи логарифмічними, закінчуючи гамма-функцією і т.п .;
  • статистика і прогнозування. (В Ексель, наприклад, використовується в статистиці такі функції для обчислення коефіцієнта варіації.)

Як імпортувати дані

Власне кажучи, після невеликого вступу про можливості MATLAB, пропоную перейти безпосередньо до питання імпорту даних з Excel. Ось що вам потрібно зробити:

  1. У меню програми відшукайте кнопку «Стандартні», а звідти підіть до «Майстер компонентів».
  2. Далі з’явиться нове вікно, в якому слід вибрати рядок «Excel» і «Next».
  3. Відкриється «Майстер установки Excel» з безліччю пунктів, що цікавить вас – «Створити з файлу».
  4. Готово, файл, який ви хотіли імпортувати, вставлений в MATLAB в своєму звичайному вигляді, в нашому випадку – у вигляді таблиці з Excel.

Як бачите, нічого складного немає, кілька зусиль – і потрібна вам таблиця легко «перекочує» з Excel в MATLAB.

Ссылка на основную публикацию