Inaccessible boot device – вирішуємо помилку завантаження

Inaccessible boot device це помилка – з’являється, коли недоступно завантажувальний пристрій. Ми часто забуваємо, що комп’ютер – це просто набір металу і проводів. Коли комп’ютер включається його базова система введення-виведення (БІОС) починає шукати місце, де збережена ОС. І якщо воно виявляється недоступним і виникає проблема, яка має назву inaccessible boot device.

Чому виникає помилка inaccessible boot device при завантаженні Windows 10? Отже, немає звичної, що радує око заставки, а ви побачили сумний емоджі. Можлива причина:

    1. Невдало встали поновлення, або був виконаний відкат назад, що призвело до некоректної роботи. Така причина появи inaccessible boot device визнана найпоширенішою.
    2. Ви вирішили розбити завантажувальний диск на томи. Щось пішло не так, і система відмовляється завантажуватися.
    3. Ви робили оновлення БІОС. В такому випадку може відбутися збій налаштувань або вони були вказані неправильно.
    4. При установці нової системи оновилися далеко не всі драйвера. Windows 10 ще молода і не завжди виявляє обладнання, особливо якщо воно старе.
    5. Під час налаштування системи ви могли пошкодити реєстр. Іноді і сама Windows 10 некоректно працює з реєстром.

Як виправити помилку inaccessible boot device Windows 10

Перш за все, відключіть всі зовнішні накопичувачі – флешки, фотокамеру, телефон – все, що може бути підключено. Витягніть диск з DVD-ROM. Зайдіть в БІОС і перевірте завантажувальний пристрій – з якого відбувається завантаження. Для цього на початку завантаження натисніть F2 або DEL і знайдіть меню BOOT. Як пристрій завантаження має бути зазначено HDD.

Перевірте – чи всі дроти на місці, особливо шлейф, що йде до вінчестера. Якщо ви встановлювали новий диск, або просто зачепили комп ногою, може бути десь щось відійшло.

Самі розробники рекомендують два шляхи – простий, який ми розглянемо нижче, і переустановку.

Ви побачили код зупинки при завантаженні «inaccessible boot device»

Після синього екрану (екран смерті ще з часів Windows 95) з’являється меню завантаження. Зробіть вибір як на скріншоті. І перейдіть в параметри завантаження. Ви побачите інформаційне вікно, в якому пояснюється, з якою метою буде здійснюватися перезавантаження. Натискайте. Після того, як система почне прогружаются, з’явиться меню вибору завантажувальних опцій. Натискайте F4.

Про безпечний режим можна почитати окрему статтю, тому пояснювати всіх тонкощів не будемо. Але результат повинен з’явитися. Вважається, що таким чином позбутися від inaccessible boot device можна тільки якщо причина полягає в проблемах установки оновлень Windows 10 або після її скидання до початкових параметрів.

Іноді проблему коду inaccessible boot device вирішує вибір не безпечного режиму, а відновлення системи при завантаженні в Додаткових параметрах

Щось з жорстким диском – код помилки inaccessible boot device

Іноді збиваються розділи при розбитті диска на томи. Або він пошкоджений, значить з’являється inaccessible boot device. Тут знадобиться командний рядок. Щоб в неї потрапити, слід вибрати в додаткових параметрах (попередньо Вибір дії – Діагностика). Наберіть в ній команду diskpart і побачите таке вікно: З’ясували букву завантажувального диска. Якщо раптом не знали. Далі запускаємо перевірку диска, набираючи команду: chkdsk c: / r. Це перевірка диска c: (якщо у вас інша буква – вписуйте її). Другий параметр (/ r) означає перевірку системних файлів і їх відновлення).

Якщо диск зайнятий і з’явиться запит на перевірку при перезавантаженні – погоджуйтеся. І перевантажуйтеся. Розпочнеться сканування. Воно може тривати довго, якщо диск великий і на ньому багато битих секторів. Після закінчення все повинно нормалізуватися і помилка inaccessible boot device пропаде.

Після поновлення БІОС з’явилася помилка inaccessible boot device

Іноді після оновлення BIOS злітає режим роботи вінчестера. Всі сучасні жорсткі диски мають інтерфейс (спосіб обміну даними) SATA. Після деяких дій він може встановитися неправильно. Пробуємо виправити.

Заходимо в БІОС. Це натискання F12 або DEL – дивіться уважно на перший екран при завантаженні. Внизу буде написано, яка кнопка використовується. Якщо у вас ноутбук і такого екрану не з’являється, читайте у виробника як зайти. У Lenovo існує окрема кнопка, яка перезавантажує комп в БІОС.

Після входу шукайте згадка SATA. У різних версіях місцезнаходження може відрізнятися. Вам треба знайти щось схоже на зображення скріншота. IDE і AHCI – це різні способи звернення системи до вінчестера. Спробуйте поміняти один на інший. Можливо, неправильно виставлений інтерфейс викликає помилку. Спробуйте поміняти батарейку у мікросхеми CMOS. Це оперативна пам’ять BIOS-а. Витягніть її (звичайна кругла і плоска) і замініть на нову. Побоюєтеся самі – покличте фахівця.

Inaccessible boot device лікується в Windows 8 аналогічними методами.

Відмінного Вам дня!

Ссылка на основную публикацию