Internet Explorer не працює і не відкривається, що робити?

Не можна сказати, що випадки, коли не працює Internet Explorer є досить частим явищем. Проте, дуже багато користувачів стикаються з цією проблемою. І що найважливіше, безліч з них просто не знає, як боротися з цією помилкою.

Збої в ИЕ можуть виникати з різних причин. Нерідко це трапляється через збої в самій програмі, а іноді на це впливають непрямі обставини. Наприклад, занадто велике навантаження на процесор. До того ж, нерідко втрата працездатності пов’язана з встановленими аддонами, проникненням шкідливої ​​файлами. Так чи інакше, потрібно усунути помилку, щоб відновити нормальну роботу браузера. Як зробити це – наша головна тема сьогоднішньої статті, і про це безпосередньо і будемо говорити.

Звертаємо вашу увазі на те, що в статті ми розповімо про те, чому не працює Інтернет Експлорер, чи то пак не хоче запускатися. Проте, в деяких випадках описані в ній поради допомагають і при інших проблемах, пов’язаних з цим оглядачем.

Приступаємо до найважливішого. А саме розбираємо, чому IE не хоче запускатися, і що зробити, щоб повернути ситуація в хорошу сторону. І для цього є безліч способів, про них читайте нижче. Будемо розбирати всі способи черзі. Навіть якщо один, або два для вас не спрацюють, не впадайте у відчай, а спробуйте зробити так, як написано в наступному.

Якщо браузер IE завис

Таке трапляється дуже часто, коли Internet Explorer зависає, і тут немає нічого критичного. Якщо це сталося, просто запустіть оглядач. Закрийте його, і знову відкрийте. Але часто він не відповідає на будь-які дії, тому треба зробити наступне:

 1. Запустити диспетчер задач, натиснувши Ctrl + Shift + Esc (на Windows 7).
 2. На вкладці “додаток“Виділити ИЕ натисканням на його правою кнопкою миші, і прибрати його зі списку, натиснувши кнопку”зняти задачу“.
 3. Далі робимо перехід в розділ “процеси“. Шукаємо процеси, пов’язані з цим браузером і видаляємо їх все кнопкою “завершити процес“.

Все, програма закрита, її можна знову запускати. Але перед цим ми рекомендуємо також перезавантажити весь комп’ютер, щоб не було подібний збоїв.

Скидання до стандартних налаштувань

Універсальний метод, адже він допоможе позбутися від неполадки в різних випадках. Достатньо лише виконати скидання налаштувань до стандартних, чи то пак тим, які спочатку були встановлені до втручань.

Особливо добре використовувати даний варіант в тих випадках, коли браузер перестав працювати через неправильні налаштування, конфігурація (в тому числі і тих, які зробив сам оглядач).

приступаємо:

 • тиснемо на Пуск.
 • заходимо в Панель управління.
 • Потім треба вибрати пункт “властивості браузера“.
 • Відкрилося вікно. У ньому знайдіть вкладку “додатково“І натисніть на неї мишкою, щоб переміститися туди.
 • Тут є кнопка “Скидання“. Клацають по ній.
 • Виставляємо прапорець на пункті “Видалити особисті настройки“І тиснемо”Скидання“. Пішов процес видалення всіх налаштувань. В процесі виконання можуть вискакувати додаткові вікна, типу командного рядка. Не турбуйтеся, так потрібно.
 • По закінченню закрийте це вікно. Для цього там є спеціальна кнопка “Закрити“.

Варто відзначити цей метод є досить ефективним, тому що не вимагає заходити в сам браузер. Особливо це важливо, коли він повністю не запускається.

Перезавантажуємо комп’ютер і здійснюємо запуск в Internet Explorer, щоб переконатися, чи працює він. Якщо програма все також не відкривається, слідуємо подальшим радам.

Центр оновлень Windows

Установка нових оновлень може допомогти відновити роботу IE. Тому варто спробувати оновити компоненти Windows.

Якщо для вашої OS доступні якісь оновлення, то побачити це можна на панелі завдань, в правому куті. Для цього натисніть на такий значок:

У вікні треба натиснути кнопочку “встановити поновлення“.

У новому вікні, приймаємо угоду і тиснемо “Готово“. Чекаємо повної установки всіх компонентів.

Якщо ж у вас відключено автоматичні оновлення, то їх треба перевіряти самостійно:

 • Перейти в Панель Управління.
 • Відкрити розділ “центр оновлень Windows“.
 • І там клікнути на кнопку “Перевірка оновлень“. У разі, якщо вони будуть знайдені, встановлюємо їх, як описано вище.

Пробуємо деактивувати аддони IE

Деякі аддони, особливо якщо їх встановлено велику кількість, можуть бути несумісні один з одним. Це часто викликає повну, або часткову втрату функціональності програм для перегляду веб-сторінок.

Щоб переконається в достовірності цієї версії непрацездатності програми, потрібно запуск ИЕ з вимкненими аддонами:

 1. Знайдіть ярлик Internet Explorer на робочому столі. Якщо його немає, то перенесіть його туди.
 2. Зробіть клік по ярлику правою кнопкою миші. Після чого виберіть “властивості“В самому низу списку.
 3. У властивостях потрібна вкладка “ярлик“. У ній є рядок “об’єкт“І шлях, де зберігатиметься файл iexplore.exe. Копіюємо весь цей шлях і закриваємо властивості.
 4. Відкриваємо команду виконати. За це відповідає спеціальна комбінація клавіш Win +R.
 5. У рядку “виконати” вставляємо скопійований раніше текст. Але на цьому не все, тепер після вставки зробіть один пробіл і вставте ще це: -extoff (Саме з тире). Тепер можна натискати “ОК“.
 6. Ці дії запустять IE, але вже без включених аддонів. Дізнатися про це можна по сторінці, яка автоматично відкриється. На ній буде написано: “Internet Explorer зараз працює без наднастроек“, Або щось в цьому дусі.

І якщо програма запуститься, це означає, що все-таки існує конфлікт між аддонами. Значить, їх треба відключити їх повністю видалити. Це робиться в такий спосіб:

 • Спершу відкрити меню, натиснувши кнопку у вигляді шестерні в верхньому кутку.
 • Потім натисканням на посилання “налаштувати наднастройкі“, Відкриваємо спеціальний інструмент управління аддонами.
 • Збоку робимо вибір на “Тип налаштувань“- Панелі інструментів і розширення.
 • Наводимо на всі непотрібні розширення окремо і внизу робимо клік по клавіші “відключити“.

Будьте обережні з відключенням системних доповнень! Це може спричинити за собою втрату працездатності деяких елементів браузера.

Перевірка на віруси

З кожним днем ​​вірусів стає все більше і більше. Не виняток, що і вам попався якийсь шкідливий код, який забороняє роботу програми Internet Explorer. Тому слід встановити антивірус (якщо ще не встановлений) і перевірити весь комп’ютер на віруси.

У разі їх виявлення, негайно зробіть повну очистку від троянів і шкідливих програм.

перевстановлення

Якщо ви дісталися до цього пункту нашої статті, але не змогли відновити роботу в Internet Explorer, то в цьому випадку рекомендуємо повністю видалити його з комп’ютера, а потім встановити останню версію, скачавши її з офіційного сайту Microsoft. Нижче ми наведемо статті про те, як видалити і знову встановити його на комп’ютер.

 • Інструкція з видалення IE
 • Установка IE від А до Я

З великою ймовірністю, подібний метод повинен допомогти. Якщо ж ні, опишіть свою проблему і будемо вирішувати її разом.

Ссылка на основную публикацию