Історія файлів в Windows 10 і її застосування

У сьогоднішній статті ми продовжимо тему резервного копіювання, і поговоримо про таку корисної функції Windows як – Історія файлів.

Уявімо ситуацію. Скажімо, ви створюєте резервні копії раз в тиждень. 04.05 ви створили резервну копію файлу Документ. Потім зміни ви вносили 5, 6 і 7-го числа, а, припустимо, 8-го числа ви внесли неправильні зміни і натиснули кнопку Зберегти. Таке іноді буває. В резервної копії буде стара версія цього файлу, виходить, що три дні роботи над документом втрачені? Якщо ви не налаштували Історію файлів, то так.

Для роботи історії файлів необхідний другий жорсткий диск. На нього система буде записувати копії файлів. Ви не можете включити цю функцію, поки у вас не буде другого жорсткого диска.

Можна використовувати також зовнішній та мережеве розміщення. Історія файлів запам’ятовує їхні капітали (версії) файлу. Тому ви з легкістю зможете відновити будь-який із станів ваших документів. Давайте подивимося, як налаштувати і використовувати цю функцію

Активація Історії файлів

Перейдіть до Панелі управління – Система і БезпекаІсторія файлів.

На прикладі показано, що Історія файлів вимкнена, але для її роботи є другий жорсткий диск E, на який і буде вироблено копіювання інформації в разі її включення.

Для включення цієї функції натисніть кнопку Увімкнути. Нижче показано, що Історія файлів включена. Відображається дата і час створення копій ваших файлів. Посилання запустити дозволить створити резервну копію прямо зараз.

Давайте розберемося, які файли будуть скопійовані. Якщо копіювати всі файли поспіль, то місце на другому жорсткому диску дуже скоро закінчиться. Як бачите, копіюються файли з бібліотек, робочого столу, контактів і обране.

Щоб виключити якусь папку (наприклад, можна виключити папку, де ви зберігаєте відео – розмір відеофайлів великий і їх копіювання на другий жорсткий диск кожну годину може неабияк пригальмовувати систему) виберіть виняток папок. Далі натисніть кнопку Додати і виберіть папку Відео (І при бажанні – Музика)

В налаштуваннях (Додаткові параметри) Можна вибрати періодичність копій, а також очистити версії (кнопка Очистити версії) Для економії місця на диску-одержувачі копій. За замовчуванням копії створюються кожну годину, але якщо ви працюєте з документами цілий день, то можете зменшити цей час.

параметр зберігати збережені версії дозволяє визначити, як довго потрібно зберігати збережені версії. За замовчуванням використовується значення завжди, але, як на мене, для економії місця на диску-одержувачі цілком достатньо 1 місяця за умови додаткового резервного копіювання, про який йшла мова в попередній статті.

Використання Історії файлів

Налаштуйте Історію файлів, щоб резервні копії створювалися кожні 10 хвилин. Створіть в папці документи текстовий документ. Збережіть і закрийте документ.

Зачекайте 10 хвилин, поки буде створена чергова копія цього файлу. Можна також у вікні Історії файлів просто натиснути посилання запустити, щоб прискорити цей процес. Відкрийте текстовий документ і внесіть до нього зміни. Збережіть зміни і закрийте вікно редактора.

Спробуємо відновити попередній стан файлу. Відкрийте вікно властивостей файлу і перейдіть на вкладку Попередні версії. Перегляньте список створених версій файлу.

У нас буде одна версія. Виділіть її. Далі ви можете використовувати кнопки відкрити і відновити, відповідно, для відкриття і відновлення файлу. кнопка відкрити допомагає переконатися в тому, що ви відновлюєте потрібну версію.

Примітка. Якщо потрібно швидко відновити попередню версію файлу, клацніть правою кнопкою миші на файлі в Провіднику і виберіть команду Відновити колишню версію. Виділіть версію файлу і натисніть кнопку Відновити. Далі з’явиться вікно, в якому потрібно вибрати Замінити файл в папці призначення.

Виділіть версію файлу і натисніть кнопку відновити. Далі з’явиться вікно, в якому потрібно вибрати Замінити файл в папці призначення. Як показано на прикладі система успішно відновила попередню версію файлу.

Ссылка на основную публикацию