Історія появи інтернету і веб-сторінок

Багато з нас, напевно, навіть не замислюються, що таке і як він взагалі з’явився … Якщо, хоча б 30 років тому, хтось сказав якомусь вченому, що через 30 років ми зможемо передати файл практично будь-якого розміру на будь-яку відстань, без проводів, за мінімальні терміни, він би сказав, що це казка. Але якщо до всього цього ви б додали, що, наприклад, гігабайт пам’яті буде коштувати менше долара – розмова закінчилася б образами на вашу сторону і цікавими аргументами з боку вченого, чому так бути не може.

Проте, ми маємо, що має і сьогодні майже кожна людина на планеті може з легкістю використовувати всесвітню павутину і насолоджуватися прекрасним дизайном веб-сторінок завдяки CSS. Тому, думаю, буде дуже корисно дізнатися як це все з’явилося і для чого створювалося. Так що давай зануримося в знання і дізнаємося історію появи інтернету і появи первинного HTML.

Всі знають про те, що СРСР і США дуже не любили один одного і перебували в стані холодної війни досить тривалий термін, але, варто знищити міф створений на основі дезінформації, крім зброї (будь то ядерна або будь-яке інше), створювалася все, що могло допомогти отримати перевагу над супротивником. Звичайно, первинна мета кожного проекту була саме перемога у війні і отримання переваги над противником.

Саме тому так люто йшла битва за право першими потрапити в космос і висадитися на місяць, наприклад.

У той момент, коли США зрозуміли, що Радянський Союз відправив людини в космос, вони не тільки поклялися перед сатаною, що висадяться на Місяці першими, а й вирішили створити нову систему передачі даних. Один з університетів США запропонував створити комп’ютерну мережу і був поміщений під фінансування МОСША.

У підсумку все це призвело до створення першої версії (так би мовити каркаса) нашого сьогоднішнього а, яка отримала назву APRANET. Все це я узагальнив і не став вдаватися в назви інститутів і всього іншого, так як це не особливо важливо, а ось наступний ланцюжок подій не став би ігнорувати!

  1. 29 жовтня 1969 року був встановлено з’єднання між двома серверами які перебували на відстані більше 600 кілометрів і в план цього з’єднання входила передача слова «LOGIN», але вдалося передати лише перших два символу, після чого мережа перестала функціонувати. Але це було не страшно, тому що роботу відновили і вже остаточно стало зрозуміло, що передача інформації подібним шляхом це реальність і тепер від неї нікуди не дітися. Саме тому цю дату вважають днем ​​народження а.
  2. У 1971 році створили першу електронну поштову програму і вона отримала велике поширення серед тих, хто тоді мав доступ до мережі.
  3. У 1973 мережа стала міжнародною, завдяки підключенню деяких компаній Великобританії і Норвегії.
  4. У 1984 створена DNS (то, що ми називаємо системою доменних імен {сподіваюся все знають, що таке домен}).
  5. Останнє, найбільш важлива подія – це поява протоколу IRC, через якого люди змогли спілкуватися через в реально часу (ЧАТ).

Ось така ось хронологія (дуже узагальнена) подій з історії створення а. Я не став вдаватися в глибокі подробиці, тому що, як мені здається, нам не дуже то і важливо знати назви установ і точних хід подій, аж до дрібниць. Основні і найбільш важливі ми виявили, це головне. Тепер треба усунути одну проблему (якщо її можна так назвати) – той і, яким користуємося ми зараз – це абсолютно різні речі.

Я думаю, що майже всі (не беремо до розряду людей працюють в сфері IT) думають, що всесвітня павутина, відома як World Wide Web (WWW) – це і є. Це з розряду назви системного блоку процесором 🙂

На ділі ж, WWW – це система передачі даних, що працює на основі глобальної мережі (або всесвітньої мережі, або просто а). Ось так ось.

Виникає логічне запитання: як з’явилася WWW? Це вже друге питання нашої статті, так що давайте паче не будемо затримуватися.

У знаменну 1989 році, в Європі, Женеві, в, напевно самому технологічно просунутому місці на землі (по крайней мере з тих, про які нам розповідають) в ЦЕРНІ (Центр ядерних досліджень) великий (по-іншому ніяк не скажеш) британський вчений Тім Бернерс-Лі (нині діючий глава WWW), запропонував концепцію всесвітньої павутини і протягом 2-х років створив ідентифікатори URL, мова гіпертекстової розмітки HTML, протокол HTTP.

На додаток до цього розміщу уривок зі статті, зачитаній на конференції в честь відкриття Європейського відділення W3 Консорціуму в листопаді 1995 року.

Історія всіх великих винаходів, як це давно і добре відомо, базується на великій кількості їм передують.

Ссылка на основную публикацию