Історія розвитку Інтернету. Кроки становлення. – Техніка та інтернет

Привіт хлопців! Вирішив вам розповісти про історію розвитку інтернету, всесвітньої павутини Називати це творіння можна по-різному, а суть одна. Сказати, що створення глобальної мережі це кардинальна зміна всього світу, значить нітрохи не перебільшити дане.

Процес виникнення і подальшого розвитку інформаційної мережі дуже цікавий і незвичайний. Спочатку її використовували кілька організацій, потім трохи більше і так по наростаючій, інтернетом зацікавилося колосальне число компаній. А сьогодні всесвітня мережа для нас видається, як щось буденне, всім цілком знайоме, тому ми вже давно не дивуємося цьому творінню.

Ну, що ж, історія Інтернету заслуговує, щоб її знали. Погнали!

Перша мережа з комутацією пакетів ARPANET

Інтернет починається з позначки кінця 50-х XX століття. У той час було в розпалі суперництво СРСР і США в ракетно-ядерному озброєнні. СРСР володів міжконтинентальними ракетами, сили яких цілком достатньо, щоб доставити ядерну зброю в будь-який штат Америки. Даний факт послужив міжконтинентальних поштовхом в ухваленні рішення військовими силами Америки про створення якісної системи зв’язку і передачі будь-якої інформації на випадок війни. За впровадження в американську армію нових технологій відповідало агентство ARPA, їх пропозиція полягала у використанні комп’ютерної мережі, яка б ніколи не виходила з ладу при поломці або повному руйнуванні будь-якого вузла або декількох вузлів зв’язку.

Розробку століття доручили ряду організацій:

  • Стенфордський дослідний центр,
  • Університет штату Каліфорнія,
  • Університет Юти,
  • Каліфорнійський університет в Лос-Анджелесі,

Повне фінансування розробки взяло на себе Міністерство оборони США. Розробники за основу поклали технологію американського інженера Леонардом Клейнрока, яку він описав в 1961 році. Суть в тому, що здійснюється розбиття потоків даних на частини і їх ланцюжком передають через мережу, де між двома вузлами є альтернативні маршрути.

Перший раз випробування провели в 1969 році, 29 жовтня. Все відбувалося в такий спосіб: з’єднали два комп’ютери, один знаходився в Каліфорнійському університеті іншої в Стенфордському університеті, відстань між ними була не менш 640 км. Лінії зв’язку орендували у телефонній фірми ATT, швидкість з’єднання склала 56 Кбіт / с. Суть випробувального процесу: два оператора Чарлі Клайн і Білл Дювалль, перший з Лос-Анджелеса вводив слово LOGIN, другий зі Стенфордського інстітутапо телефону підтверджував, що бачить це слово на екрані. О 21:00 здійснили першу спробу і зуміли відправити тільки три символи, тобто LOG. Через півтори години повторили спробу і все увінчалося успіхом. Тепер 29 жовтня 1969 року вважається днем ​​народження Інтернету.

Назва мережі: ARPANET.

На зображенні нижче її творці!

Уже до Наприкінці 1969 р комп’ютери наукових організацій, що займаються розробкою об’єдналися в одну мережу.

З’явилася надійна цифрова зв’язок, яка працювала на досить розвинену мережу телефонних ліній Америки. ARPANET це кращий «провідник» військових файлів, а також потужний «трамплін» для створення інших мереж.

1971 р Рей Томлісон створює електронну пошту, шляхом написання програми, яка дозволяє обмінюватися сособщеніямі по мережі. Значок @ запропонував саме він. Тільки у нас його називають собачкою, в країнах по-різному! Німці – «висить мавпа», в данці – «придаток слона», а греки – «маленька качка». Напевно, у кожного назви є історія.

1972 р міжнародний масштаб! До мережі підключили машини з Великобританії і Норвегії. У тому ж році запустили супутниковий лінію зв’язку з університетом штату Гаваї.

1977 р число хостів склало 100 одиниць. Через супутникові канали мережа була пов’язана із Західною Європою.

Логічна карта ARPANET, березень 1977 (клікніть для збільшення)

Міжмережевий інтернет-протокол TCP / IP

1983 р значуща подія в історії розвитку мережі! ARPANET змінила протокол передачі даних NCP на TCP / IP.

Network Control Protocol – перший стандарт мережевого протоколу мережі ARPANET.

Протокол TCP / IP (Transmission Control Protocol / Internet Protocol) – протоколів прийому / передачі даних, який і до цього використовується в комп’ютерних мережах.

  • TCP – означає, що протокол бере повідомлення, розбиває його на пакети на передавальній стороні, а після вже на приймаючій стороні збирає пакети назад в початкові повідомлення.
  • IP – протокол, який здійснює адресацію пакетів по правильним маршрутами між вузлами мережі, при цьому дозволяє об’єднувати різні мережі.

Поява слова Intenet пов’язано саме з появою протоколу IP (Internet Protocol). Інтернет позначав об’єднані мережі і міжмережевий обмін.

Середина 80-х рр. створення мережі NSFNET, що об’єднала дуже багато комп’ютерів, розташованих в університетах Америки. Одночасно при цьому розробляються мережі BITNET, CSNET

Середина 90-х рр. ARPANET знищують, а її сервери підключають до інших новоспеченим мереж.

Інформаційна мережа UNIX – РЕЛКОМ в Україні

Доступ до світових мереж в нашій країні з’являється в 80-х і отримав його Інститут атомної енергії ім. І.В. Курчатова (ІАЕ).

1990 р створення мережі користувачів UNIX – РЕЛКОМ. Вона встановила зв’язок між ІАЕ (інститут) і ДЕМОС (перший інтернет-провайдер в країні). Август 1990 р підключення до європейської мережі користувачів UNIX EUnet.

ДЕМОС утворений в 1989 р в СРСР, програмістський кооператив на базі ІАЕ Курчатова. Перша назва «Інтерфейс», після перейменований на створену в університеті операційну систему ДЕМОС.

У 1990 р «Демос» разом з «Релком» реєструє домен .su, що і стало початком розвитку Інтернету в Україні.

Поява WWW (World Wide Web)

Тім Бернерс-Лі

Воістину значущим етапом становлення Інтернету до сучасного рівня була поява в 1991 році всесвітньої павутини – World Wide Web (WWW). Суть полягала в застосуванні гіпертексту.

Гіпертекст текст на сторінці у вигляді посилання, що веде на фрагмент цього документа в будь-якому його місці або навіть на інший документ. Зараз це є скрізь, в ворде, наприклад, або на сайтах, під назвою перелинковка (більш просунуте).

Творець Всесвітньої павутини Тім Бернерс-Лі і Робертом Кайо. Тім Бернерс-Лі також був творцем першого в історії інтернету веб-сервера і першого браузера. Придумав перелинковку, модифікований гіпертекст, скажімо так :).

Сайт називався http://info.cern.ch/. Я подивився на нього і побачив без стильової інтернет-ресурс, якщо перейти по посиланнях можна виявити цікаві речі.

Служба WWW і програма-браузер, що відображає Web-сторінки на моніторі комп’ютера зробила бум в мережі Інтернет.

1993 року з’являється перший браузер з ГРАФІЧНИМ ІНТЕРФЕЙСОМ «NCSA Mosaic».

Все це в сукупності призвело до того, що до Інтернету стало підключатися все більше і більше користувачів з неймовірною прогресією.

Як же все це захоплююче подумав я, коли читав про це. По-справжньому, ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ і СТАНОВЛЕННЯ!

Я от не можу уявити світ без Інтернету зараз, хоча що там представляти, подивися історію 20 століття і все зрозумієш, АЛЕ ЗАРАЗ НЕМАЄ!     

А ось і відеоматеріал за статтею.

Ссылка на основную публикацию