Калібрування монітора в Windows 10

До складу стандартних інструментів Windows 10 входить утиліта для калібрування зображення на екрані монітора (дисплея) вашого комп’ютера або ноутбука. Вона дозволяє вам налаштувати колір, яскравість і контраст екрану для максимально комфортної роботи в ваших умовах.

Примітка: В цій статті ми не будемо заглиблюватися в професійні тонкощі калібрування екранів за допомогою спеціального програмного забезпечення або обладнання. Ця інструкція описує процедуру настройки монітора стандартними засобами Windows, без необхідності в скачуванні додаткових програм. Вона відмінно підійде новачкам, які помітили якісь відхилення в якості картинки екрану ноутбука або стаціонарного комп’ютера, або просто хочуть трохи підлаштувати зображення під себе. Сприйняття кольору / контрасту / яскравості – суто індивідуальне, тому ви повинні керуватися власним чуттям, але при цьому не перегинати палицю.

Ще одна примітка: Всі процедури повинні виконуватися з обліковим записом адміністратора. В іншому випадку вам знадобиться пароль адміністратора.

Калібрування монітора або дисплея в Windows 10

Ви можете відразу перейти в інтерфейс калібрування монітора або дисплея в Windows 10 шляхом введення команди в вікно виконати. натисніть Win + R і введіть dccw.

Якщо ви не шукайте легких шляхів, тоді знайти меню калібрування екрану можна за наступним шляхом:

 1. Відкрийте Параметри – Система – Екран. Опустіться трохи нижче і знайдіть пункт Властивості графічного адаптера.
 2. На вікні, знайдіть вкладку управління кольором.
 3. Відкриється вікно побільше. На ньому вам потрібна вкладка детально. Відкрийте її, а потім натисніть кнопку повторне калібрування в нижній частині вікна.
 4. Після цього відкриється майстер калібрування кольорів екрану.
 5. Перший крок – настройка гами. Перед безпосередньо налаштуванням Windows покаже вам приклади неправильної і правильного калібрування.
 6. Постарайтеся налаштувати так, щоб картинка відповідала стандарту, але при цьому вам ніхто не забороняє встановити параметри, які підходять вам.
 7. Якщо настройка вам не подобається, скористайтеся кнопкою скинути.
 8. Наступний крок – настройка яскравості і контрастності. Якщо ці параметри вам не треба налаштовувати, натисніть Пропустити налаштування яскравості і контрастності.
 9. На цьому етапі треба буде задіяти елементи керування зображенням безпосередньо самого монітора. У кожного виробника меню і кнопки управління зроблені по-своєму. Як змінити яскравість і контраст вашого монітора має бути зазначено в інструкції до екрану – зверніться до неї за допомогою, або нагугліть. На цьому кроці Windows лише покаже зразки зображень для точного калібрування.
 10. натисніть далі і приступайте до експериментів.
 11. Налаштування контрасту допоможе встановити значення для правильного відображення яскравості світлих тонів. Знову ж таки, орієнтуйтеся за підказками на екрані і зображеннях-зразках, а потім налаштуйте картинку в меню самого монітора.
 12. Далі йде настройка колірного балансу. Тут вже калібрування відбувається засобами системи (хоча майже у кожного монітора в меню є можливість змінити колірний баланс – спробуйте погратися з цими параметрами теж.
 13. Вам треба стежити за тим, щоб великі смуги на екрані залишалися максимально сірими. Якщо помітите домішки інших квітів, усуньте їх повзунками червоного, зеленого або синього кольору.
 14. На завершальному етапі ви можете порівняти створені вами настройки кольору з попереднім пресетом. Для цього натисніть на колишня калібрування. кнопка Поточна калібрування відобразить створені вами параметри.
 15. Щоб зберегти нові настройки, натисніть Готово. кнопка Скасувати поверне все до попереднього стану.

Як налаштувати ClearType

Зверніть також увагу на пункт Запустити засіб настройки ClearType після натискання кнопки «Готово». З його допомогою ви зможете налаштувати якість відображення шрифтів на екрані. Рекомендуємо вам витратити ще три хвилини, щоб максимально точно підлаштувати роботу монітора.

На цих двох скріншотах вище ви можете побачити різницю між включеною (зверху) і відключеною (знизу) технологією ClearType. Навряд чи хтось захоче добровільно її відключати, але ось кому-то безумовно знадобиться більш точна настройка.

 1. Якщо у вас більше одного підключеного монітора, тоді Windows запропонує вибрати, для якого монітора заново відрегулювати ClearType. Можна задати параметри відразу для двох екранів, а можна тільки для одного.
 2. На наступному етапі система перевірить, чи встановлено у вас оптимальне розширення екрану, так як цей показник дуже сильно впливає на якість вигляду елементів. Навряд чи у кого-то з вас виникнуть проблеми з цим, але заради галочки Windows проведе зайву перевірку.
 3. Потім система запропонує вам п’ять наборів тексту з різними параметрами. Уважно подивіться на кожен з них і вкажіть, який вам подобається найбільше. Шрифти після цього будуть підлаштовуватися відповідно вашим уподобанням.
 4. По завершенню налаштування першого монітора майстер перейде до другого, третього і так далі. В кінці ви побачите повідомлення, що настройка тексту на моніторах успішно завершена.

Якщо ви хочете налаштувати ClearType без калібрування екрану, тоді зробити це за допомогою таких дій:

 • натисніть Win + R і введіть cttune.
 • Відкрийте параметри і вікно пошуку введіть ClearType. Система відразу ж виведе в пошуковій видачі майстра настройки ClearType.
 • натисніть Win + R і введіть control. У відкрилася Панелі управління перейдіть в Оформлення та персоналізація – Шрифти. У лівій частині екрана натисніть Налаштування тексту ClearType.

Після цього виконайте настройку шрифтів, як це описано вище. Витратьте кілька хвилин на тонку калібрування ваших екранів. Результатом праць стане більш приємна очам картинка, що вкрай позитивно позначиться на вашому досвіді використання свого девайса.

Ссылка на основную публикацию