Кампанія за використання префікса “www”

Кампанія за використання префікса “www”

Як відомо, інтерфейси браузерів рухаються в бік відмови від демонстрації повного URL. Справа в тому, що прості користувачі погано розуміють концепцію універсальних адрес. Практично ніхто не здатний самостійно ввести в адресний рядок повна адреса на зразок http://www.pepsi.com/.

Людям простіше ввести одне слово (назва сайту) в адресну / пошуковий рядок, клацнути мишкою по результату пошуку або відразу перейти на шуканий сайт. Ось чому в сучасних браузерах прийнято поєднувати пошукову та адресний рядок.

Браузери самостійно додають до введеному адресою “http: // www.”. А багато веб-майстри спочатку вибирають як канонічного адресу без “www”, як прийнято говорити, «голий» домен.

Організатори громадської кампанії Yes-WWW.org перераховують кілька причин, чому обов’язково потрібно використовувати стандартний префікс для канонічного адреси.

По-перше, при розміщенні сайту на хмарному хостингу на зразок Heroku або Amazon провайдер послуги хоче мати можливість зміни DNS-записів в разі, якщо потрібно перенаправити трафік з одного сервера на інший. Це робиться за допомогою канонічної записи імені DNS CNAME, а у «голого» домену такого запису не може бути, так що доводиться обходити проблему за допомогою запису ALIAS. Звичайно, послуги хмарного хостингу потрібні далеко не кожному сайту, а тільки найбільшим сайтам з великою аудиторією. Але хто не хоче розкрутити свій сайт до такого рівня?

По-друге, труднощі з використанням cookies. Один із способів оптимізації сайту – відвантажувати статичний контент з поддомена (наприклад, static.example.com). При використанні “www” немає проблем, але при використанні «голого» домену куки будуть поширюватися на всі піддомени, як прописано в стандарті RFC 6265, сповільнюючи доступ до статичному контенту і порушуючи безпеку сайту. Єдиний вихід з положення – покупка окремого домену спеціально для статичного контенту. Саме так довелося вступити компанії Twitter. Але проблема з безпекою при використанні піддоменів від цього не зникає.

Слід визнати, що вищевказані причини виглядають не надто переконливо. Прості люди все одно ніколи не зрозуміють, навіщо додавати до адреси “www.”, Якщо сайт відкриваються і без цього. До того ж, багато хто не підозрюють, що в інтернеті є не тільки Всесвітня павутина. Наприклад, деякі люди щиро впевнені, що електронна пошта не є частиною інтернету.

У прихильників відмови від префікса “www” теж є аргументи, в тому числі самий неспростовний – вбивче вимова префікса англійською мовою, що дуже напружує в спілкуванні і телерекламі.

Ссылка на основную публикацию