Картана на Віндовс 10

Скільки б не висловлювалося думок за і проти штучного інтелекту. Скільки б не зламалося копій в ході обговорень його потенційних можливостей – прогрес не стоїть на місці. Штучний інтелект з’явився в Windows 10. З’явився в образі приємною і не скупляться на жарт дівиці – героїні комп’ютерного ігрового серіалу Halo. Нам теж пора, нарешті, дізнатися – що ж таке Кортан в Windows 10. На youtube є безліч цікавих роликів, які демонструють можливості цієї програми-помічника. Для початку згадаємо, як все це починалося.

Перші спроби Microsoft включити в своє ПЗ імітатор ІІ висловилися в появі спеціального ActiveX компонента – «Помічника». Цього «недорозвиненого» предка Кортан ми бачили в різних версіях Office під Windows. Умів він не багато, але зі своїми завданнями цілком справлявся. Компонент можна було перепрограмувати під свої власні потреби, тому кожен бажаючий міг виготовити програму з елементами штучного інтелекту.

Cortana є продовженням даної концепції. Але її можливості набагато ширше. Сфера дії «Помічника» обмежувалися тією програмою, в яку він був вбудований. Cortana – відповідає за всю Windows 10. Подивимося на неї ближче.

Як це виглядає?

Cortana – голосова помічниця, що демонструє всі ознаки людського інтелекту. Основне її призначення – своєчасні підказки користувачеві в разі виникають у того труднощів. Другим завданням Кортан є здійснення голосового пошуку інформації в ваших персональних даних. В цьому відношенні, Cortana є повним аналогом кнопки «Пошук» Windows 10, за винятком того, що працює з голосу. Cortana інтегрується з іншими сервісами операційної системи і мережевими додатками. Довіривши їй особисті дані і вашу мережеву історію – ви отримуєте дивовижно моторності помічницю. Адресну книгу і електронну пошту найкраще віддати в розпорядження дами.

З Кортаной в Windows 10 вам ніколи не стане нудно – при бажанні дівчина заспіває вам пісню.

Шкода тільки, що цими можливостями Кортан не зможуть скористатися діти віком до 13 років. Дня них окремої версії Кортан не передбачено.

Програма має гнучкі налаштування і, при бажанні, ви можете дуже помітно змінити її поведінку. Дівчина обіцяє стати кроссплатформенной. Так що скоро ви зустрінете її і на своєму смартфоні.

Розмовляємо російською

Вітчизняних користувачів в першу чергу зацікавить не опції оптимізації програми, а можливість спілкуватися з Кортаной російською. Поки що Cortana цього не вміє. Так що користуватися нею зможуть лише ті, хто вирішить вдосконалити свої знання в одній з мов, на яких говорить Кортан в Windows 10.

Розробники запевняють, що російською дівчина заговорить не пізніше 2017 року. Нам залишається лише повірити в це і чекати результатів. Список мов, які підтримує програма-помічником, опублікований в Wiki і цей список постійно поповнюється. Опеньків спілкування з іноземними інвестиціями на інших мовах вселяє думку про те, що якщо програма заговорить російською – це буде один з найкращих подарунків користувачам Windows 10. Вони давно вже чекають появи цієї дивної дівчини на своїх домашніх ПК і ноутбуках.

Ссылка на основную публикацию