Картинки на сайті: просто чи складно?


Картинки на сайті: просто чи складно?

Бажання створити свій сайт рано чи пізно відвідує будь-якого хоч трохи знайомого з комп’ютером та Інтернетом людини. І якщо було прийнято рішення «сайту – бути», це породжує цілий ряд проблем, які потрібно поетапно (або скопом) вирішити.

Самим розтиражованим, мабуть, поняттям, пов’язаним з сайтобудування, є термін «веб-дизайн». Кожна людина, як показує практика, розуміє під ним абсолютно різні речі, часом, не мають відношення до реального змісту терміна.

У свідомості більшості, дизайн сайту – це лише наявність і розташування картинок на ньому, а також їх якість. Більш обізнана частина розуміє, що дизайн – це не тільки картинки, але і композиція сторінок, оформлення всіх її елементів і їх гармонія. Ну і вже зовсім меншість знає, що насправді веб-дизайн включає в себе ще й опрацювання структури сайту.

Що ж стосується зображень як найбільш очевидною складовою, то з ними теж не все так просто, як здається. Спочатку складаються ескізи сторінок, намічається розташування всіх елементів. Після цього потрібно відібрати зображення для сайту. Усе! Обробити їх: як з художньої точки зору, так і для інтернету, оскільки підготовка картинок для коректного відображення в Мережі і хорошої роботи сайту згодом відрізняється деякими особливостями. Окремо готуються графічні, але не фотоелементи: фони, кнопки, покажчики, елементи графічної розмітки тексту, рамки тощо.

Тільки після цього починається основна робота, сполучена з вирішенням питання, як вставити картинку в HTML (детально це питання розглянуто в статтях на http://www.internet-technologies.ru/articles/article_1795.html), тобто безпосередньо в тіло кожної сторінки. Питання не пусте! Адже з картинкою може знадобитися проводити різні операції, наприклад:

  1. Якщо на сторінці зменшений варіант зображення, відкривати оригінал в новому вікні (тобто новій сторінці).
  2. Використовувати картинку в якості посилання.
  3. «Розширений» варіант попереднього пункту – графічні меню і кнопки, коли картинки використовуються для навігації по всьому сайту.
  4. Часто зустрічається варіант – зображення-карти, коли різні частини картинки відкривають різні веб-сторінки.

Для всіх цих варіантів використовуються різні параметри і теги HTML

Не можна забувати і про такий поширеному варіанті, при якому ескіз сторінок веб-ресурсу малюється в графічному редакторі в реальному розмірі, а потім «нарізається» на тематичні фрагменти, а отримані більш дрібні зображення вставляються в потрібні місця попередньо заготовленої невидимою «сітки». Цей спосіб вкрай популярний, тому що дає можливість зробити гарний сайт, але не вантажити при цьому браузер великими зображеннями, отримуючи перевагу в швидкості завантаження.

Окремої згадки вимагає робота з зображеннями при використанні в якості основи сайту CMS, яка, звичайно, полегшує життя розробнику сайту, але все ж вимагає від нього певних знань про те, як вставити картинку, і які параметри потрібно при цьому враховувати.

Графічна складова сайту – одна з найважливіших, недооцінювати її не можна, тому краще всього буде заздалегідь вивчити пов’язані з цим питанням матеріали.

Ссылка на основную публикацию