Кейлоггер, або що він набирав на клавіатурі? .

Кейлоггер або що таке клавіатурний шпигун.

Кейлоггер – невеликий за розмірами компонент устаткування або програма, метою яких є одне: перехопити набрані з клавіатури жертвою символи. Одна з найнеприємніших для користувача програм, яка використовується хакерами для підробки цифровий ідентифікації добросовісного набувача.

Заснований на використанні спеціального обладнання кейлогерам (як зліва – в розріз проводу клавіатури) рідко використовується, вимагає професійних навичок в установці і обслуговуванні. І навпаки, його не так важко виявити, а тому про нього поговоримо як-небудь іншим разом. А зараз розповім про перехоплювачів у вигляді програмного забезпечення, які можуть «працювати» в вашій системі тривалий час, а ви навіть про це не здогадуватися. Про те, як визначати, чи не запущений кейлогерам на комп’ютері, поговоримо в кінці статті. Приступимо до того, що сьогодні є в мережі по цій темі. В інтернеті, як і очікувалося, цього добра чимало. Є безкоштовні програми, є і оплачувані версії.

Для чого потрібен кейлоггер?

Специфіка програми не залишає тіні сумніву на застосування таких утиліт: вона дозволяє шпигувати за користувачем, передаючи надруковані на клавіатурі символи. Інше питання: ким і проти кого?

  •  цілком зрозуміла турбота батьків про які подорожують по мережі чад, чия мережева діяльність починає турбувати батька і матір, які не бажають, проте, відкрито йти на конфлікт з дитиною, забороняючи все і вся. Не раз такі утиліти просто виручали, сигналізуючи про появу у дитини в соціальній мережі одного, який «трохи» старше і збирається реалізувати свої хворі фантазії.
  • цілком законно бажання роботодавця, коли він хоче переконатися, що працівник витрачає свій час за комп’ютером з користю. І, якщо воно не так, пред’явити претензії доказово. Заодно переконатися, що пара секретів не “пішла на сторону».
  • нарешті, незаконне підключення до комп’ютера користувача з цілю вкрасти набираються паролі, логіни та інше.

кейлоггер Free keylogger.

Може перехоплювати символи з клавіатури, дані, що містяться в буфері обміну і мережеві адреси з адресного рядка браузера. Є парочка непомітних функцій, наприклад, прихований режим роботи (Ctrl + Shift + Alt + U), видалення ярликів програми і приховування зі списку встановлених і видаляються програм. Мінус програми: в безкоштовній її версії найважливішу функцію – приховування від очей користувача – включити не вдасться. Автозапуск в Windows можливий, проте запущена програма буде зрадницьки помігівать з трея. Приховати від очей не вийде – вискакує вікно з повідомленням про те, що функція доступна в платній версії. Як і деякі інші.

Єдине вікно програми, де:

  1. Дозволить програмі запуститися відразу зі стартом системи
  2. Сховає програму в меню Пуск
  3. Дозволить перехоплювати ще й адреси в браузері і (правіше) назви запущених програм
  4. Щодня буде сповіщати за вказаною в поле поштовою адресою

При установці кілька хвилин доведеться поборотися з антивірусом, бо від нього ні настройка, ні запуски утиліта не вислизнуть.

кейлоггер DanuSoft

Простенький і безкоштовний. Також представлений у вигляді вікна з 4-ма вкладками. Може сховатися щодо введення секретного слова. За замовчуванням це HIDEKEY (заховати ключ), і можна змусити з’явитися SHOWKEY (показати).

У вкладці Log File Settings можна вказати розмір документа з перехопленими записами і, власне, показати його самого. У вкладці Startup Settings всього 2 настройки: запуск разом з Windows і режим невидимки.

кейлоггер Real Free Keylogger.

Чергова простенька програма. Після установки вас зустріне барвисте віконечко. Функціонал бідний, сама по собі не ховається. Зате безкоштовно. Відразу після установки попросить встановити пароль, щоб інформація після перехоплення стала доступна тільки установника:

Вікно самої програми:

кейлоггер REFOG Free Keylogger

Безкоштовна версія програми, виробник якої неабияк набив руку в таких програмах, здатна перехоплювати набрані символи, відвідані сайти, запущені програми. Однак відразу попереджаю – у чималого числа користувачів виникали труднощі з видаленням програми, особливо платній версії, так що пробуйте її на свій страх і ризик. З цієї.

кейлоггер Revealer Keylogger Free

Одна з найпопулярніших програм в мережі. Функцій чимало, проста в застосуванні. Захищена паролем, в системному треї не варто, не видно і в налаштуванні по установці і видаленню програм. Встановлювати слід уважно, так як до
установки на комп’ютер проситься ще якась програма. Знімки з екрана будуть доступні тільки в оплачуваній версії. При закритті попередить, що буде продовжувати працювати фоном (повернути можна за допомогою Ctrl + Alt + F9). Програма русифікована, так що в налаштуваннях розберетеся швидко:

кейлоггер KidLogger

Безкоштовний, з відкритим кодом. Це вже вміє працювати з USB пристроями. Записує звук з мікрофона, працює зі Skype. Лог-файли можна переглядати локально і віддалено за допомогою спеціально створеного аккаунта в мережі. Працює в прихованому режимі, проте спостерігається з Диспетчера завдань. Можна захистити паролем, але запускати доведеться з ярлика, що в принципі не проблема, прописавши запуск в автозавантаженні з windows. Завантажити можна за посиланням і там же вибрати потрібну операційну систему (у мене в архіві windows-версія):

кейлоггер Actual Keylogger

На відміну від попередніх програм, абсолютно невидимий. Його не можна розглядати і в диспетчері, папка з програмою виявиться прихована, ярлики не горять. Видалити через традиційний деинсталлятор ви також його не зможете. Дуже хитра річ. Також має захист паролем. Антивіруси його дуже не люблять. Є у мене в архіві. Але програма платна, встановіть і ознайомтеся з можливостями.

Ссылка на основную публикацию