Хто озвучує Алісу від Яндекса, чиїм голосом говорить персональний помічник

Багато вже чули про голосових помічників інтернет-гігантів, а деякі навіть активно користуються ними в повсякденному житті. Але ще менше замислювалися над тим, звідки береться голос нейромережі. Виявляється, за кожним помічником стоїть конкретна людина, що дав йому можливість вербально спілкуватися з користувачем. «Аліса» від «Яндекса» не є винятком, а її приємний голос належить дуже милої дівчини.

Короткий огляд голосового помічника від «Яндекс»

«Аліса» – це розробка вітчизняної компанії «Яндекс». По суті, голосовий помічник являє собою нейросеть з величезним потенціалом. Датою офіційного релізу вважається 10 жовтня 2017 року, коли «Алісу» надали широкого загалу. За статистикою «Яндекса» вже за півроку голосовий помічник був встановлений в 53% смартфонів на території України, а «Яндекс.Навігатор», який є одним з допоміжних інструментів нейромережі, використовується більш ніж в 20 мільйонах пристроїв.

Голосовий помічник отримує в основному позитивні відгуки як від критиків, так і простих користувачів. Справа в тому, що використовуючи технологію SpeechKit, «Аліса» ефективно розпізнає мову, при цьому відокремлює шуми, відмінно розуміє акценти і жаргонні вирази.

Завдяки своїм навичкам і особливо важливою здатності до навчання нейромережа вже може розуміти зображення: розпізнавати марки автомобілів, різновиди кішок тощо. «Аліса» може знайти аналог товару в «Яндекс.Маркеті» або пошуковику по фотографії.

Однак найцікавіше в голосовому помічнику – це її можливість вести діалог. «Аліса» може спілкуватися на самі абстрактні теми і бути не стільки машиною, скільки «дівчиною»: зухвалої і дотепною. У розмові двох «Аліс» з різних пристроїв, спілкування дійшло до моменту, коли один помічник порадив іншому викинутися у вікно.

«Аліса» може вміло вести бесіду: зухвало і з гумором

«Аліса» – це не тільки програма на смартфоні або ПК, починаючи з 2018 року «Яндекс» почав випуск спеціальних пристроїв з інтеграцією голосового помічника. Першим девайсом стала звукова колонка «Яндекс.Станція». Апарат має 5 динаміків і 7 мікрофонів для більш якісного відтворення та розуміння звуків.

У травні 2018 виробником Elari були випущені розумні годинник для дітей з інтегрованою «Алісою».

5 грудня 2018 року був представлений перший смартфон від «Яндекс», де голосовий помічник зайняла центральне місце.

Хто озвучував «Алісу»

«Аліса» отримала свій голос від актриси Тетяни Шитов. Однак відома дівчина не стільки своїми акторськими ролями, скільки роботою в мистецтві дубляжу. Робота в сфері озвучування почалася ще в далекому 2003 році. З того моменту Тетяна озвучила більше сотні персонажів голлівудських фільмів. Серед актрис, яких дублювала Шитова, можна зустріти таких голлівудських примадон, як Наталі Портман, Скарлетт Йоханссон, Дженніфер Лоуренс, Марго Роббі і багато інших.

Тетяна Шитова озвучувала не тільки «Алісу», а й багато голлівудських актриси

Крім своїх успіхів в сфері озвучування кіно, Тетяна бере активну участь в проектах ігрової індустрії, де вона дублює вигаданих персонажів. Її голос можна почути в Far Cry 5, Assassin’s Creed Origins, Shadow of the Tomb Raider та інших іменитих іграх.

Ну а «піком» кар’єри на даний момент можна вважати той факт, що голосовий помічник «Аліса» також використовує голос Тетяни Шитов. Робота в цьому проекті почалася в 2017 році і, наскільки можна судити, все ще триває.

Чи можна змінити озвучку «Аліси»

На даний момент змінити озвучку самої «Аліси» неможливо. Однак в «Яндексі» працюють над можливістю розширення параметрів голосового помічника, а також зміни голосу. Причому не тільки зміни озвучення, але і автоматичної настройки: зміни висоти і тембру. Однак на цьому етапі, використання подібних функцій знаходяться в розробці.

Однак користувачі можуть змінити голос в «Яндекс.Навігатор», навіть надані «оригінальні» варіанти у вигляді Дарта Вейдера або магістра Йоди, персонажів всесвіту Star Wars. Також є і більш «стандартні» і консервативні озвучення. Голоси їх надали відомі вітчизняні діячі культури: Володимир Машков, Гарік Харламов, Баста і інші.

  1. Для зміни голосу в навігаторі відкриваємо налаштування програми і переходимо до пункту «Голос».

    Відкриваємо налаштування і переходимо в установку «Голос»

  2. Далі вибираємо голос і викачуємо його. Потім, в тому ж меню, запускаємо його як основний.

    Для зміни голосу його необхідно завантажити і після використовувати

Відео: як Гарік Харламов озвучував «Яндекс.Навігатор»

Тетяна Шитова – це актриса театру і кіно, проте основний рід її діяльності полягає в озвучуванні фільмів. Також вона є голосом «Аліси», звукового помічника і нейромережі, що розробили в «Яндекс».

Ссылка на основную публикацию