Хто саме отримає Windows 10 безкоштовно. Інформація від Microsoft

Компанія Microsoft хоче, щоб люди переходили на Windows 10 після її виходу цього літа. Це бажання так сильно, що в січні вони оголосили про річному безкоштовному періоді оновлення.

Кореспонденту cnet.com пощастило поспілкуватися поруч з головним маркетинговим директором Microsoft Аароном Вудманом і задати йому питання з приводу безкоштовного пропозиції нової Windows.

Microsoft надасть оновлення з Windows 7 SP1 і 8.1 до версії 10 безкоштовно протягом року з моменту виходу останньої. Це важливі деталі, які були розкриті, але дещо ще незрозуміло. У розмові з Вудманом прояснилося, які користувачі повинні будуть заплатити за нову ОС, а кому не доведеться цього робити.

З яких версій можна буде оновитися?

Оновлення до Windows 10 буде безкоштовним процесом, виконуваних в одну дію для користувачів Windows 7 (SP1) і 8.1. Якщо у вас встановлена ​​«сімка» без пакета оновлень, або «вісімка» першої модифікації, то доведеться спочатку оновити їх до поточних версій. Ці оновлення безкоштовні, проте, без цього кроку новинка не встановиться. Таким чином, для користувачів старих версій «сімки» і «вісімки» процес оновлення буде двохетапним.

Як довго діє пропозиція?

Протягом одного року з моменту виходу Windows 10 цього літа, ви зможете безкоштовно оновитися з Віндовс 7 SP 1 або 8.1. Але тільки якщо ви є користувачем певного типу. Що за типи? Про це нижче.

На кого поширюється акція?

Безкоштовно оновити можна буде тільки особисті комп’ютери. Послуга недоступна для корпоративних користувачів. Якщо ви хочете оновити свій робочий комп’ютер, встановлений в офісі великої корпорації, безкоштовно вам це зробити не вдасться. Технічний відділ вашої організації повинен заплатити за цю можливість. Точно так само і виробники комп’ютерів не отримають безкоштовно ліцензії для установки Windows 10 на нові машини. Для всіх цих людей, за словами Вудмана, нова операційна система у разі не буде безкоштовною.

Що буде через рік після виходу «десятки»?

Якщо ви відновите свою систему по акції, то вам не доведеться за неї платити і після закінчення пільгового періоду. Оновлена ​​безкоштовно операційна система не стане платною або підтримуваної за передплатою. Буквально він сказав: «Ніякої додаткової плати не буде потрібно». За винятком дуже невеликого числа користувачів.

Є люди, на яких пропозиція не поширюється, хоч їх і небагато. Вудман натякнув, що навіть якщо ви пропустите річний період оновлення по акції, платити не доведеться. Він сказав: «У принципі, жоден споживач не повинен буде платити за Windows 10». Майже кожен отримає нову ОС або на новому комп’ютері з ліцензією, оплаченої виробником, або на роботі, де її оплатить компанія, або ж через безкоштовне оновлення акцією.

Але є і «особливі випадки», що стосуються маленької частини користувачів. Якщо ви захочете встановити свіжий примірник Windows 10 на самостійно зібраний комп’ютер або на віртуальну машину (Parallels або VMware Fusion), то вам доведеться розщедритися. Вудман сказав: «Ми ніколи не заявляли, що Windows буде безкоштовною». Однак, на питання, скільки вона буде коштувати, якщо буде платною, він відповів: «Ми ще не вирішили».

Microsoft буде заробляти на користувачах

Для компанії кожен користувач Windows є клієнтом, неважливо як він отримав операційну систему і скільки заплатив. Чим більше людей користуються ОС, тим більше потенційних покупців для таких продуктів, як MS Office і більше клієнтів для магазину додатків Windows, де Майкрософт отримує відсотки з продажів.

Проте надання користувачам більш нової і безпечної версії підвищує рівень захисту для кожного. Зламаний комп’ютер може заразити інші машини. Через дір в безпеці компанія втрачає гроші і клієнтів.

Про піратів

Багато з півтора мільярдів користувачів Windows по всьому світу використовують піратські або підроблені ліцензії. Деякі навіть не знають про це.

Мета Microsoft – надати кожному користувачеві можливість оновитися і отримати нову, саму безпечну версію операційної системи. На думку Вудмана, цінність екосистеми величезна. Безліч користувачів готові будуть заплатити за що-небудь в майбутньому. Ці споживачі дуже важливі для Windows.

Ціна Windows 10

Microsoft не відповідає на всі питання, що стосуються її вартості. У компанії ще не знають (або не розкривають) ціну нової ОС для тих, кому доведеться за неї заплатити, а також не дають всієї інформації про програму амністії для поновлення піратських копій Windows. Розмова з Вудманом добігав кінця, представник зі зв’язків з громадськістю вважав за потрібне додати: «Все стане більш ясним після узгодження« дорожньої карти »нового продукту».

Але вже зараз зрозуміло одне: якщо у вас є персональний комп’ютер з Windows 7 або 8, платити за перехід на Віндовс 10 не доведеться. Ніколи.

Ссылка на основную публикацию