Хто такі копірайтери і чим вони займаються, як стати копірайтером

Стати копірайтером може кожен, і для цього зовсім не потрібно мати вищої освіти. Хоча воно ще нікому не помешало.Вам просто цікаво дізнатися хто такі копірайтери і чим вони займаються? Поспішу відразу відповісти – це люди, які пишуть статті, або краще сказати тексти, на продаж. Якщо ж вам хочеться познайомитися з цим вельми прибутковим на сьогоднішній день заняттям більш детально, а може бути навіть спробувати свої сили в цій справі, тоді вам буде цікаво дізнатися наступне:

 • Де і кому продавати свої статті
 • Про що писати і які тексти цінуються дорожче

Про все це ми сьогодні і поговоримо шановні читачі сайту.

Насправді просто написати якусь статтю про рожевих папуг і потім продати її за сотню доларів не вийде. Тут є свої особливості як і в будь-який інший професії. Саме про ці самі, так би мовити, підводні камені я і хочу розповісти більш докладно. Щоб у початківця склалося загальне уявлення про роботу копірайтерів.

Що робить копірайтер для заробітку і про що він пише?

Даний вид діяльності має на увазі як мінімум два шляхи:

 • Перший ви пишіть тексти на замовлення. Що це означає? Хтось дає вам тему, вказує потрібний розмір статті і терміни виконання роботи. Замовлення можна шукати самостійно або, якщо ви затребуваний і хороший фахівець, вас знайдуть і запропонують співпрацю.
 • Другий варіант передбачає написання статей на затребувану тематику, тобто про те, за що більше платять і на що є постійний високий попит. Далі ви просто виставляєте свою роботу на продаж і чекаєте поки її хтось купить. З практики можу сказати, цілком реально продати таким способом в день кілька статей.

Зрозуміло, що для того, щоб ваші труди користувалися популярністю і їх розкуповували, автор повинен добре розбиратися в тому, про що пише, вміти грамотно, доступно і цікаво викласти матеріал. Якщо розглядати перший варіант, то тут вам варто вибирати замовлення, в темі яких ви добре розбираєтеся, або ж вивчити задану тему, а потім написати статтю. В принципі в другому випадку, коли ви пишете на дорогі теми, все те ж саме.

Ціна статті залежить від різних факторів головним з яких є її унікальність, іншими словами – це такий текст, якого ще ніде немає і не було, ви самі тільки що його написали. Далі йде розмір, чим більше тим краще, відсутність помилок, цікавий виклад матеріалу, наявність корисної інформації. Ну і не останню роль відіграє тематика статті, деякі з них цінуються значно дорожче. Це загальні критерії, на які варто орієнтуватися. Адже статті теж бувають різної спрямованості ну наприклад:

 • рекламні, які змушують вас бігти в магазин за новим телефоном
 • інформаційні, дати користувачеві потрібну інформацію

Хто і де купує статті, як заробляти копірайтер?

Довго шукати того, хто купить хороший текст шукати не доведеться, сьогодні таких бажаючих дуже багато. Навіщо цим людям ваші статті? Ось простий приклад – є якийсь власник сайту, якому потрібно наповнити свій проект інформацією, розповісти про продукт або послугу. Сам він не хоче або не вміє писати статті, тому він і готовий купувати їх. Як же вам знайти один одного? Для цього просто зайдіть в інтернет і введіть в пошук «біржа статей» виберіть одну з них, зареєструйтесь і починайте заробляти гроші в інтернеті, продаючи свої роботи.

Як приклад хотілося б порекомендувати одну з кращих на мою думку біржу для копірайтерів Etxt. Тут ви зможете знайти тисячі замовлень на різні теми, вибрати щось підходяще і спробувати себе. Саме на цій біржі я продав свою першу статтю. Щоб приступити до заробітку вам знадобиться електронний гаманець в інтернеті, без нього ви просто не зможете вивести і витратити гроші. Працюючи на цій біржі ви зрозумієте познайомитеся з усіма особливостями заробітку на статтях. А також зможете на собі відчути хто такі копірайтери.

Ось кілька порад щодо написання:

 • Завжди розбивайте статтю на блоки, адже суцільний текст читати дуже нудно та й очі швидко втомлюються.
 • Кожен блок можна і потрібно озаглавити, щоб людині було простіше орієнтуватися і шукати потрібну інформацію.
 • Важливу інформацію краще виділити жирним або іншим кольором.
 • Після написання обов’язково перевіряйте статті на унікальність. (Для цього є спеціальні програми)
 • Намагайтеся надати корисну і цікаву інформацію, принести якомога більше користі.
Ссылка на основную публикацию