Ключ безпеки мережі wi-fi: що це і як його дізнатися

Вай-фай зв’язок поширена і активно використовується в усьому світі, оскільки дає можливість швидко і без проводів підключитися до інтернету. З деякими особливостями настройки бездротового зв’язку повинен бути ознайомлений кожен. У даній статті ми розглянемо, як дізнатися ключ безпеки бездротової мережі на ноутбуці, а також як змінити пароль бездротової мережі.


Малюнок 1. Детальний керівництво як дізнатися пароль від бездротової мережі Вай-Фай

Як дізнатися ключ безпеки бездротової мережі на ноутбуці, ПК і смартфоні

Перед користувачами ПК, ноутбуків і смартфонів рано чи пізно виникає питання, як дізнатися і ввести ключ безпеки мережі. Для початку розглянемо, що таке ключ безпеки мережі вай фай. Дана опція була розроблена спеціально для захисту wi-fi від підключення сторонніх пристроїв. За фактом, код безпеки – це пароль: набір за замовчуванням (або вручну) встановлених символів, завдяки яким шифрується з’єднання всіх пристроїв, підключених до одного роутеру.

Оскільки з повсюдним впровадженням wi-fi з’явилися любителі красти чужий інтернет-трафік, слід обов’язково встановити пароль бездротової мережі. Навіщо це потрібно робити? По-перше, невідомо, яку інформацію шукатимуть або розміщувати користувачі і які проблеми за цим послідують. По-друге, для комфортного і швидкого серфінгу по інтернету: чим більше підключено пристроїв до роутера, тим гірше з’єднання. По-третє, це ваші гроші, якими не хочеться ділитися з незнайомими людьми. Ненадійний пароль бездротової мережі рівносильний його відсутності, тому слід підібрати максимально надійну комбінацію символів.

Поширені випадки, коли власники роутерів забувають або не можуть знайти код. Відповідь на питання, як обійти можливі складнощі, – ви знайдете в нашій інструкції. Для платформ Windows і Android настройка опцій «підключення до мережі» і «ключ безпеки» відрізняється (Малюнок 2).


Малюнок 2. Список доступних бездротових мережевих з’єднань

Інструкція для Windows

Платформа Windows за замовчуванням зберігає паролі всіх підключень. Що робити якщо система просить ключ безпеки мережі? Зробивши такі кроки, ви дізнаєтеся, де взяти ключ безпеки мережі на ноутбуці:

 1. заходимо в меню «Пуск», вибираємо опцію «Панель управління» і переходимо у вкладку «Мережа та Інтернет»;
 2. вибираємо на панелі завдань «Центр управління мережами і загальним доступом»;
 3. тиснемо на пункт «Властивості», у вікні налаштувань слід відзначити галочкою опцію «Показувати вводяться знаки»;
 4. в поле «Ключ безпеки мережі» буде показана комбінація символів, яка є паролем (Малюнок 3).

Найпоширенішою проблемою в налаштуванні є розбіжність ключа безпеки мережі WiFi на Windows. “Неприпустимий ключ безпеки мережі» видає в тому випадку, якщо сам код введено неправильно або не дотримано кількість необхідних символів. Оскільки при введенні набір знаків не відображається, слід прибрати галочку з опції «Приховати символи», перевірити і виправити введену комбінацію. Пам’ятайте, що букви в великому і малому реєстрі ( «с» і «С») розрізняються між собою. Також ви можете написати код в текстовому редакторі, скопіювати його і внести в командний рядок.

Примітка: Якщо жоден з методів не допоміг, перезавантажте комп’ютер і введіть ключ безпеки мережі заново або скиньте настройки роутера.


Малюнок 3. Вікно перегляду ключа безпеки від бездротової мережі

Інструкція для Android

На відміну від ОС Windows, на платформі Android знайти код трохи складніше. Це обумовлено тим, що в налаштуваннях отримати пароль неможливо і знайти його можна тільки в файлах системи. Щоб отримати доступ до цих файлів, потрібно бути підключеним до аккаунту супер-користувача – так званому «Root», який знімає всі обмеження користування системою. Процес підключення називають «рутінгом» і для його активації слід скористатися безкоштовними спеціальними додатками, наприклад, «SuperSU» або «Root Explorer». Щоб дізнатися, де знайти ключ безпеки мережі на Android, слід:

 1. запустити додаток для «рутінга» (розглянемо для прикладу «Root Explorer»). Як тільки додаток відкриється, слід активувати права «super user»;
 2. в додатку перейти в кореневу папку за адресою: data – misc – wifi і вибрати файл з назвою «wpa_supplicant.conf», в якому збережені всі паролі;
 3. відкриваємо «wpa_supplicant.conf» через будь-який «рідер» (програму для читання текстових файлів) або звичайний браузер;
 4. вибираємо шукане ім’я і копіюємо розміщений поруч з ним код (Малюнок 4).

Основний недолік пошуку на планшетах і смартфонах з системою Андроїд полягає в складності даного процесу. Чітко дотримуючись нашої інструкції, ви зможете швидко знайти і подивитися ключ безпеки мережі.


Малюнок 4. Перегляд пароля від Wifi на Андроїд пристрою за допомогою розділу Root Explorer

Як знайти ключ безпеки мережі в налаштуваннях роутера

Ще один поширений серед користувачів запит – як знайти за допомогою роутера ключ безпеки мережі.

Щоб дізнатися ключ безпеки мережі модему, слід:

 1. З’єднатися з самим роутером. Для здійснення даної операції потрібно дізнатися IP пристрою, яке зазначено в нижній частині корпусу роутера. У разі якщо наклейка з ім’ям відсутня, переходимо в меню «Пуск», вводимо в пошуковому рядку «cmd» або «cmd.exe», запускаємо з’явилася програму. Після запуску додаток відображається віконце, в яке необхідно внести комбінацію «ipconfig / all». Комбінація запрацює тільки в разі вірного введення без лапок. Дізнавшись IP свого маршрутизатора, переходите в браузер і вставте його в адресний рядок. Потім потрібно внести пароль і логін користувача. За замовчуванням встановлено логін «admin» і пароль «admin» (також без лапок). Як тільки ці дані будуть введені, ви потрапите в налаштування роутера;
 2. Шукаємо в настройках розділ з назвою «Wireless», переходимо по ньому і вибираємо підрозділ «Wireless Security»;
 3. У підрозділі знаходимо поле «PSK Password». Відображена в ньому інформація і є шуканим ключем.

Дана покрокова схема актуальна для роутерів системи TP-Link, інтерфейс яких виконаний англійською мовою. В інших модемах, наприклад D-Link або ASUS дізнатися код можна через опцію «Розширені настройки».


Малюнок 5. Перегляд ключа безпеки в адмін панелі роутера TP-Link

Як дізнатися ключ за допомогою сторонніх програм

Ще одним способом, як дізнатися ключ безпеки бездротової мережі на ноутбуці є спеціальні програми. Як ввести пароль бездротової мережі за допомогою інших програм, підкаже наша інструкція.

Для ОС Windows:

 1. Ви можете скористатися спеціальною безкоштовною програмою з пошуку і підбору пароля «WirelessKeyView». Цей додаток функціонує на платформі Windows 7, 8, 10 за винятком 8.1, Vista і застарілою XP;
 2. Скачайте і запустіть програму від імені адміністратора (Правою кнопкою мишки клацаєте на ярлик файлу для запуску і вибираєте дану команду зі списку);
 3. Відразу після запуску будуть відображені всі дані про збережених на комп’ютері підключених: IP, шестнадцатізначний варіант коду (але він вам не буде потрібно) і сам пароль. Скопіюйте його та насолоджуйтеся підключенням до Wi-Fi.

Примітка: При роботі з «WirelessKeyView» необхідно відключити антивірус, який розпізнає додаток як шкідливе (тому що воно вимагає доступ до кореневих файлів системи).

Якщо з якої-небудь причини не вийшло встановити утиліту, або само застосування не відображає дані, існують інші безкоштовні програми, такі як Netstumbler (версія для системи Vista – Vistumbler), inSSIDer (до речі, цей додаток відображає вторгнення до підключення), Technitium, CommView for WiFi і багато інших.


Малюнок 6. Зовнішній вигляд інтерфейсу програми inSSIDer

Для ОС Android:

 1. В гугл-плей магазині ( «Google Play Market», він же «Play Market») розміщено багато програм для того, щоб дізнатися ключ безпеки мережі андроїд. Рекомендуємо користуватися виключно надійними програмами, такими як, «WiFi Password». Варто відзначити, що всі додатки для системи Андроїд також вимагають рут-прав і без них отримати необхідні дані неможливо;
 2. Викачуємо додаток «WiFi Password», запускаємо і в віконці, що з’явилося відкриваємо необхідні права доступу. Відразу після цього буде відображено історію, яка містить всі коли-небудь встановлені підключення;
 3. Вибираємо зі списку необхідне з’єднання і натискаємо на розміщену поруч з її ім’ям піктограму очі. Код відобразиться.

Ще одним способом отримання ключа безпеки мережі андроїд є злом за допомогою спеціалізованих програм. Використання таких способів тягне за собою кримінальну відповідальність. Однак, це єдиний швидкий варіант в разі, якщо ви якимось чином стерли всі системні дані. Дані програми позначаються як «брутфорс» (він же «brute force» або метод грубої сили) і працюють на принципі підбору варіацій. Оскільки велика частина встановлюються як користувачами, так і за замовчуванням кодів – це поєднання простих комбінацій, програма швидко підбере відповідну опцію і відобразить на екрані. Серед найбільш ефективних додатків виділяють «Aircrack-ng» для Віндоус, і «WIBR» для андроїда.

Як змінити пароль бездротової мережі і зробити його надійним

Дізнатися або підібрати код з комп’ютера, смартфона або планшета абсолютно нескладно і займе не більше 5-10 хвилин. Саме через простоти злому вай-фай слід серйозно підійти до встановлення пароля. Також замінити існуючий можна для зручності його запам’ятовування і подальшого введення. Скориставшись такою схемою, ви дізнаєтеся, як поміняти на роутерах Ростелеком ключ безпеки мережі і підібрати найнадійнішу комбінацію символів.

На комп’ютері або ноутбуці

 1. Щоб здійснити дану операцію на ПК, необхідно знову зайти в налаштування роутера через браузер, ввівши в адресний рядок IP адреса;
 2. Переходимо на вкладку “Wireless» в розділ «Wireless Security» і шукаємо віконце «PSK Password», напроти якого буде відображено вже існуючий код. Редакція коду здійснюється прямо в цьому віконці, тому досить ввести новий або відредагувати існуючий код. Щоб дані були збережені, слід в обов’язковому порядку натиснути на кнопку «Save».

На смартфоні або планшеті

 1. Для того щоб змінити пароль бездротової мережі на андроїд, досить зайти в браузер ( «Opera mobile», «Chrome mobile» і будь-який інший). Всі операції, які необхідно здійснити, ідентичні схемі зміни коду в ОС Віндоус.

Які параметри необхідно дотримати, щоб грамотно змінити ненадійний пароль бездротової мережі?

 1. довжина – один з найбільш важливих факторів. Наприклад, злом коду від 8 символів займають через стандартні програми приблизно 11 місяців;
 2. складність – рекомендується поєднувати букви різного реєстру ( «д», «Д») і цифри (від 1 до 10), однак, краще відмовитися від прогалин ( «», нижніх тире «_») і складних символів ( «&»,« $ »« # »), Оскільки їх, як мінімум, незручно щоразу з нового пристрою;
 3. Відсутність імен, дат, поширених словосполучень. Спеціальні програми проганяють, в першу чергу, найбільш часто зустрічаються комбінації.

У даній статті ми відповіли на найпопулярніші запити по темі ключ безпеки мережі – як дізнатися на комп’ютері і змінити ». Переглянути та змінити пароль Wi-Fi абсолютно нескладно, головне, чітко слідувати інструкції.

Ссылка на основную публикацию