Knowledge Graph – новий механізм пошуку від Google

Knowledge Graph – новий механізм пошуку від Google

Компанія Google повідомила про реалізацію чергового поліпшення в своєму пошуковому сервісі. Так, за допомогою інструменту Knowledge Graph можна здійснювати пошук з урахуванням взаємозв’язків між об’єктами, людьми, подіями, фактами, географічним розташуванням та іншими факторами.

Через кілька днів в пошуковій видачі будуть з’являтися «банери» з короткими зведеннями даних про об’єкти, які Google асоціював з тим, що ви шукаєте, і з пов’язаними з ними об’єктами.

Наприклад, при пошуку прізвища відомої людини в зведенні можна буде побачити його фото і короткі біографічні дані.

Відзначається, що пошук за допомогою Knowledge Graph відрізняється від традиційного пошуку, враховує тільки ключові слова. Наприклад, при традиційному пошуку після введення пошукового запиту «Тадж Махал» користувачеві видається перелік посилань на сторінки, релевантні ключові слова «Тадж Махал». Однак при введенні цього запиту користувача могли цікавити зовсім різні дані. Це може бути як пам’ятник архітектури, так і музикант, який завоював премію «Греммі», або ж казино в Атлантік-Сіті або найближчий індійський ресторан.

За рахунок використання Knowledge Graph тепер користувачеві буде пропонуватися в окремому розділі додаткова інформація, пов’язана з конкретними об’єктами. Наприклад, при пошуковому запиті «Марія Кюрі» стануть доступні відомості про її біографії, наукової діяльності, її чоловіка – Нобелівського лауреата П’єр Кюрі, інших вчених. За допомогою Knowledge Graph Google зможе не просто видавати релевантні результати пошуку, але і розуміти, що саме хотів знайти людей.

Відзначається, що Knowledge Graph є першим кроком по реалізації механізму пошуку наступного покоління, який зможе використовувати колективні знання Інтернету для розуміння світу схожим з людиною чином. В даний час база знань цього механізму включає 500 млн об’єктів, а також 3,5 млрд фактів і взаємозв’язків між цими об’єктами.

Найближчим часом механізм пошуку Knowledge Graph стане доступний англомовним користувачам з США. Потім його дія буде поширена на смартфони і планшети.

Ссылка на основную публикацию