Код 43 помилка відеокарта: як усунути Windows 10 nvidia і radeon

Практично в будь-якій сфері роботи використовуються комп’ютери, які значно спрощують її виконання. Але з часом особливою проблемою стало оновлення компонентів. Кожен день розробники програм випускають все нові і нові версії, які вимагають більше потужності.

Таким чином, практично кожен рік активного працівникові або геймеру потрібно купувати нове «залізо» – процесори, ОЗУ, відеокарти і т. Д. На це йде багато грошей і старань при установці. І все ж, при установці навіть дорогого відеоадаптера, виникають проблеми з сумісністю. Він не відображається в конфігурації, не працює або взагалі викликає помилки.


Малюнок 1. Вікно диспетчера пристроїв з кодом помилки 43 у властивостях відеокарти

Отже, ви вирішили оновити свій ПК. Купивши нову відеокарту, ви її ставите і йдете перевірити, чи нормально вона працює. Зайшовши в диспетчер пристроїв, при спробі подивитися дані про нову відеокарту, замість інформації вискакує помилка «Це пристрій було зупинено, код 43» (Малюнок 1). Але не варто впадати у відчай. У цій статті ми спробуємо правильно встановити відеокарту і знайти кілька рішень помилки.

Помилка відеокарти код 43: опис проблеми та варіанти вирішення

Перш за все, варто сказати, що найбільша кількість помилок з’являється з відеокартою. Ні процесор, ні материнська плата не принесуть стільки проблем, скільки їх приносить відеоадаптер, так що поява повідомлення «Помилка драйвера відеокарти код 43» – невелика трагедія. Такої ситуації варто було очікувати, адже кожен геймер знає, що для комфортної гри часто доводиться оновлювати драйвера. Ось саме з ними і пов’язаний код 43 «помилка відеокарти».

Крім їх поновлення (що, швидше за все, допоможе позбутися від проблеми), розглянемо ще декілька пунктів (Малюнок 2).


Малюнок 2. Вікно вибору відеокарти для скачування драйверів з офіційного сайту

Але перед тим як починати – спробуйте вимкнути ПК, від’єднати карту і знову включити. Вимкніть знову, поставте карту і знову запустіть. Можливо, тепер все стане нормально. Якщо така стандартна процедура не допомогла – можемо почати роботу над кодом 43 і відкритий.

Проблеми в апаратної частини: поломка або перегрів

Розберемо два випадки: у вас нова карта або стара. Якщо ви купили нову і при установці виникла проблема – для початку перевірте, чи немає неполадок в самому пристрої. Візуально оціните стан. Якщо є подряпини, гнуті частини, а якісь проведення не на своєму місці, наприклад – зверніться в сервісний центр або поверніть товар в магазин. Якщо ж все в порядку – перевірте адаптер на працездатність на іншому ПК. Попросіть кого-то про допомогу і встановіть її на інший комп’ютер. Якщо такий же результат – проблема криється в відеоадаптер.


Малюнок 3. Встановлення відеокарти з новою термопастою в домашній пк

Те ж саме проведіть, якщо у вас стара модель. Чи не все вічне, при тривалому застосуванні апаратура псується. Також, тут є такий випадок: кілька років тому ви встановили термопасту (Малюнок 3). Все відмінно, ви про неї забули. Звичайно, у неї свій термін роботи. Подивіться, чи немає залишків пасти на корпусі. Стираємо спиртом, якщо потрібно і прибираємо забруднення. Збираємо і перевіряємо.

Несправність можна знайти і шляхом спостереження. Якщо відеокарта видала код 43 і при цьому нагрівається вище нормальної допустимої позначки – швидше за все, доведеться міняти або віддавати в сервіс.

помилки драйвера

Це найдієвіший спосіб. Для початку, перевірте, чи є драйвер взагалі. Інформація є в диспетчері. Щоб не витрачати час на його пошуки – затискаємо клавіші Win і PauseBreak (шукайте зверху біля нумпада). Відразу переходимо в потрібне вікно.

Якщо у вас проста клавіатура і ПаузБрейк ви не знайшли – правою кнопкою натискаємо на іконку «Мой компьютер» і натискаємо «Управління». Проводиться це з правами адміністратора. Перейшовши у вікно, зліва в списку є пункти. Знайдіть рядок з назвою «Диспетчер пристроїв» і перейдіть.


Малюнок 4. Вікно диспетчера пристроїв з переглядів свій відеоадаптера

Нарешті, відкриваємо список «Відеоадаптер» і дивимося, чи є там драйвер (Малюнок 4). Видаляємо, якщо присутній (якщо дві відеокарти – видаляємо той драйвер, на якому помилка «код неполадки 43»). Викачуємо Ccleaner. Він знадобиться для усунення всіх аномалій в системі і непотрібних даних.

У додатку переходимо в розділ реєстру (виглядає як чотири квадрата) і аналізуємо. Весь список чистимо. Перезавантажуємо і йдемо на сайт виробника. У розділі софта шукаємо свою модель і драйвера до неї. Ось кілька «шпаргалок», якщо не знаєте, який вам підходить: 

  1. Для NVIDIA – WHQL.
  2. Для Radeon – AMD Catalist Video Card Drivers.
  3. Для інших марок на сайтах є список сумісності.

Якщо ви так і не зрозуміли, що вибирати – завантажуємо Driver Pack Solution Online. Програма сама визначить яких компонентів не вистачає і встановить відсутні драйвера (Малюнок 5).


Малюнок 5. Головний екран програми Driver Pack Solution Online

важливо! При запуску виберіть «Режим експерта» і зніміть галочки з непотрібних пунктів. Програма не тільки оновлює, а й встановлює різний софт і утиліти, так що не лякайтеся вірусів, якщо випадково на робочому столі з’явилося щось зайве. З великою ймовірністю після апдейта помилка відеокарти «код 43» зникне.

Конфлікт вбудованою і дискретною відеокарт на ноутбуках

Якщо ви вирішили не обмежуватися вбудованим і докупили ще один відеоадаптер – можуть виникнути проблеми. Найчастіше, це неправильно дозвіл або погана якість через конфлікт двох моделей. На ноутбуках це відображається чорною смугою знизу екрану.

Дуже заважає роботі. Деякі навіть можуть подумати, що після установки зламався екран. Це не так. Щоб не міняти карти – спробуйте завантажити для них однакові драйвера. Це, мабуть, єдине що ви можете зробити. Також, подібна ситуація з’являється з двома моделями – AMD і Інтел.

Відновлення, скидання або перевстановлення Windows

Якщо ви точно впевнені, що відеоадаптер новий і не має поломок, але жоден із способів вище не допоміг – пробуємо. Перевстановити ОС. Робити цього не варто, якщо код 43 відеокарти з’явився раптово, навіть після довгого використання карти. Тобто, ви давно встановили її та в один день просто так бачите збій.

Тоді переходимо в настройки і видаляємо підозрілі програми, які були встановлені за останнім часом. Можете скористатися антивірусом. До речі, антивірус може заблокувати доступ нового пристрою, тому вимкніть його на час і перевірте, чи залишилася проблема.


Малюнок 6. Вікно відновлення раніше збереженого стану комп’ютера

Після цього, переходимо в категорію «Відновлення» і дивимося, чи є в списку збереження системи. Шукаємо дату, коли з’явилося повідомлення вперше. Знайдіть найближчу дату збереження і відновите. Не забувайте, що всі документи, створені з того часу, будуть знищені (Малюнок 6). Скиньте на флешку або збережіть десь. Після відновлення, карта запрацює нормально. З подібним процесом Вам так само може допомогти програма Restore Point Creator.

В іншому випадку – переходимо на нову або стару версію Віндовс. І 7 і 10 по-своєму гарні. До того ж, до них легко звикнути. Після цього збій «Відеокарта була зупинена, код 43» вас покине, а ви зможете насолодитися приємною грою або легкої роботою.

Ссылка на основную публикацию