Код поновлення Windows 10: визначаємо помилки і усуваємо

Зникла ікона апдейта до Віндовс 10

Буває, що іконка GWX мимоволі зникає з трея, що робить отримання оновлень недоступним для користувача. Природно, в такому випадку можна завантажити образ з інтегрованими апдейтами, записати його на флешку і провести оновлення Windows 10, але існує і більш просте рішення виниклої проблеми.

 • Вводимо команду «wuauclt.exe / updatenow» і виконуємо її, натиснувши «Enter».
 • Зачекайте кілька хвилин і знову зайдіть в центр оновлень. Там ви повинні побачити список доступних апдейтів або процес їх пошуку.

Далі розглянемо код кожної помилки і наведемо методи її усунення, присвятивши більшості проблем цілі розділи.

Багато помилок усуваються за допомогою застосування ідентичних алгоритмів, тому розглядати кожну інструкцію будемо тільки один раз, посилаючись на неї в подальшому.

0xc1900101

Напевно, одна з найпоширеніших проблем під час оновлення до Віндовс 10, – це поява помилки, код якої знайомий більшості користувачів, оновлюють ОС через Media Creation Tool. Також вона не рідкість при запуску файлу «setup.exe» в «сімці» і Віндовс 8.1.

Викликана неполадка, як правило, відсутністю можливості отримати доступ до розміщених на системному диску файлів оновлення. Вони (або деякі з них) можуть бути відсутні, бути пошкодженими або розташовуватися в битих секторах жорсткого диска.

У деяких користувачів проблема виникала через несумісність встановлених драйверів з майбутнім оновленням, внаслідок чого було необхідно оновити драйвери всіх апаратних компонентів системи, а потім приступати до інсталяції апдейтів.

Нижче наведені методи, які найчастіше позбавляють від неполадки, тому гарантії, що ваш випадок появи повідомлення з кодом c1900101 входить в число найпоширеніших, немає. Та й після номера помилки розташовується додатковий код (на скріншоті це 20017), за яким, на жаль, причини не виявили. Гарантовано уникнути неполадки допоможе чиста інсталяція Windows 10 з завантажувального носія.

 • Програма безпеки.

Частина додатків для забезпечення безпеки в Windows 10 забороняє встановлювати апдейти для операційної системи. Якщо відключення активного захисту програми не допомагає, антивірус краще взагалі видалити і очистити систему від слідів його функціонування (підійде програма Ccleaner).

Причиною появи неполадки стають антивірусні продукти від лабораторії Касперського, ESET, Avast і Symantec. Інформації про інших на сайті Microsoft і тематичних форумах поки немає.

Для видалення деяких антивірусних програм їх розробники створили спеціальні продукти, наприклад, KAV Removal Tool.

Часом такий же ефект помічений і від наявності на комп’ютері встановленого брандмауера.

 • Відключаємо всі USB-пристрої.

Microsoft ніяк не коментують ситуацію, але від’єднання від комп’ютера USB-пристроїв, за винятком миші і клавіатури, також іноді дозволяє усунути помилку c1900101прі отриманні поновлення.

Якщо проблема виникає при спробі інсталювати апдейт через Центр оновлень, тоді спробуйте зробити це за допомогою GWX або утиліти Media Creation Tools. Чистий установка також входить в список дієвих рішень.

Якщо запропоновані варіанти не задовольняють або не привели до бажаного результату, переходимо до більш трудомістким методам.

Видаляємо файли

Спосіб полягає в очищенні каталогу з файлами установки і перезапуску оновлення.

 • Відключаємо мережеве з’єднання через «Центр управління мережами».
 • Вводимо «cleanmgr» в пошуковий рядок і запускаємо команду.
 • Прапорцем відзначаємо показану на скріншоті опцію, яка відповідає за видалення тимчасових файлів інсталяції Віндовс 10.

 • Кількома «ОК» для запуску процесу очищення диска і закриття вікна.
 • Відкриваємо диск С: в провіднику, активуємо відображення прихованих об’єктів файлової системи (в Windows 10 активуємо вкладку і ставимо прапорець біля опції «Приховані елементи» в розділі «Показати / приховати») і видаляємо каталоги, назва яких починається на «$WINDOWS. »

 • Активуємо мережеве з’єднання і знову запускаємо Центр поновлення.

Якщо помилка не зникла, значить, проблема, швидше за все, криється в самій утиліті для отримання апдейтів.

 • Запускаємо командний рядок від імені користувача з адміністраторськими привілеями.
 • Вводимо в неї послідовність перерахованих нижче команд:

 • Після виконання команд закриваємо командний рядок, перезавантажуємо комп’ютер і знову пробуємо оновлювати Windows 10.

0x80073712

Код 80073712 є окремим випадком попередньої помилки і означає, що Центр не може отримати доступу до файлів оновлення (вони пошкоджені або відсутні).

Тут допоможе видалення тимчасових файлів установки Windows 10, як в попередньому випадку. Додатково рекомендується перевірити системний тому на наявність фізичних пошкоджень за допомогою утиліти перевірки дисків.

 • Викликаємо «Властивості» системного розділу.
 • Переходимо у вкладку «Сервіс» і тиснемо «Перевірити».

 • Кількома «Перевірити диск» і чекаємо закінчення процесу.

Перевірка томи також запускається командою «chkdsk / f c:», викликати яку через командний рядок швидше, ніж за допомогою графічного інтерфейсу.

0x800F0923

Цей код означає, що як мінімум один програмний продукт (драйвер, додаток або служба) несумісний з новим оновленням Windows 10. Цей несумісний компонент (-ти) необхідно виявити і усунути.

Заходимо в каталог «$ WINDOWS ~ BT», розташований в корені системного диска. Далі йдемо по шляху «Sources \ Panther» і відкриваємо лог-файл «Setupact.log» через будь-який текстовий редактор. Вивчаємо його вміст, знаходимо проблемне програмне забезпечення, оновлюємо його або видаляємо, якщо наявність цього продукту не критично або без того використовується його остання версія.

Папка «$ WINDOWS ~ BT» є системною і прихованої, тому включіть опцію відображення об’єктів з атрибутом «Прихований» або скористайтеся Total Commander 9 для відкриття лог-файлу.

0x800F0922

Windows 10 не змогла з’єднатися з серверами Майкрософт для отримання необхідних файлів. Це могло статися внаслідок використання VPN для з’єднання з робочою мережею. Спробуйте зробити наступне:

 • відключаємо мережеве з’єднання;
 • деактивувавши програмне забезпечення, що застосовується для створення VPN-підключення;
 • єднаємося з інтернетом;
 • намагаємося встановити оновлення.

Як не дивно, але цей код, як і безліч інших, також може означати, що на диску недостатньо вільного простору.

Чому Microsoft не може виділяти окремі коди для позначення кожної помилки – незрозуміло, а користувачеві доводиться гадати, який саме причиною із запропонованих викликана помилка. Наприклад, код 50011 помилки під номером 80070070 також означає, що на диску недостатньо вільного простору.

Заходимо в «Властивості» системного розділу через контекстне меню або за допомогою «Alt + Enter». Дивимося, щоб значення в рядку «Вільно» було не менше 16, а краще 20 Гб.

Також за допомогою стороннього ПО можна збільшити розмір системного тому, відкусивши від сусіднього розділу кілька гігабайт вільного простору. Найкраще виконувати таку процедуру через перевірене ПО, наприклад, Disk Director від компанії Acronis. Інструкцій на цю тему в мережі повно.

0x80070103

Цей малопоширений код, з’являється під час інсталяції оновлення, сигналізує про те, що користувач намагається встановлювати вже присутній в системі компонент, старіший, ніж використовується в Віндовс або зовсім менш сумісний.

Проблема зустрічається вкрай рідко, тому за приватними рішенням слід звертатися в підтримку Microsoft, попередньо пошукавши свіжу інформацію на форумі корпорації.

При з’ясуванні проблемного поновлення його необхідно приховати в списку доступних апдейтів.

 • Вводимо «Приховати або показати» в пошуковий рядок і натискаємо за однойменною посиланням.
 • Викликаємо контекстне меню проблемного компонента і тиснемо «Приховати оновлення».

Далі розглянемо чергові «шедеври» від Майкрософт – кілька дивовижних помилок, одна з яких виникає з невідомих причин, але якось виникає.

0x80070542

За інформацією розробників, код повідомляє, що при оновленні виникли незначні неполадки, а спроба оновитися буде повторена в найближчим часом. Як це розуміти здоровій людині?

Рекомендації зіткнулися з цим користувачів зводяться до очищення каталогу «SoftwareDistribution», розташованого в папці «Windows» і повторному запуску процесу після перезавантаження комп’ютера.

0x80240017

Поточна редакція Windows 10 не підтримує встановлюються оновлення. Від них варто відмовитися і приховати в списку встановлених апдейтів системи.

Чому до установки пропонуються підтримуються компоненти? ..

 0x80246017

Спроба завантажити файли провалилася через відсутність адміністраторських привілеїв в облікового запису, з-під якої здійснювалося їх скачування.

Вийдіть з системи і виконайте вхід в середу Віндовс з-під облікового запису, що має привілеї адміністратора.

0xC1900101

Код 0x2000B помилки C1900101 – один з окремих випадків цілого набору неполадок. Його рішення просте і було названо раніше: відключаємо всі невикористовувані периферійні пристрої на момент завершення оновлення. Особливо це стосується USB-гаджетів.

0xC1900208

Код 0x4000C проблеми 0xC1900208 повідомляє про наявність несумісних з майбутнім оновленням програмних продуктів, які необхідно виявити і видалити (часом допомагає установка новіших версій). Список таких програм можна подивитися в лог-файлі, мова про який йшла раніше.

0x80240020

Після отримання оновлень при спробі їх інсталяції нерідко вискакує наступне повідомлення.

     Ссылка на основную публикацию