Командний рядок Windows 8: пошук і запуск

Командний рядок – це дуже корисний інтерфейс взаємодії з комп’ютером. У порівнянні з графічним інтерфейсом користувача він має ряд величезних переваг:

  • Не вимагає великого навантаження на системні ресурси.
  • Може запускатися навіть без Windows.
  • Дозволяє здійснити швидкий доступ до файлів і додатків.
  • Працює миттєво.

Проте, щоб використовувати цю програму, потрібно знати його команди. Тому впоратися з ним може тільки досвідчений адміністратор комп’ютера. Саме часте рішення складних завдань в операційній системі викликає потребу використання просунутих додатків. Тому подібні програми вкрай необхідні для подолання нетривіальних труднощів роботи на комп’ютері.

запуск

Щоб активувати командний рядок в операційній системі Windows 8 існує кілька способів. Найлегший з них – це натискання клавіш Win + R і введення команди cmd.exe. Як тільки дані дії будуть виконані, то система поспішить відкрити вікно наступного вигляду:

Але є одна проблема: запустити цю програму, як адміністратор, не вийде. Все через те, що в Windows 8 прибрали всіма улюблене меню Пуск. Звичайно, дана помилка успішно виправлена ​​в Windows 10. Але якщо дуже потрібно відкрити командний рядок, як адміністратор, слід:

  • Клацнути правою кнопкою миші по порожній області на робочому столі.

  • Після цього в правому нижньому кутку робочої області з’явиться знак Всі додатки.
  • Потрібно натиснути на цей знак і в вікні, знайти додаток під назвою Командний рядок. Натискаючи по лівій кнопці миші, можна відкрити цю програму, як поточний користувач. Щоб відкрити командний рядок, як адміністратор, потрібно вибрати цей додаток, затиснувши праву кнопку миші. Тоді в лівому нижньому кутку з’явиться спеціальне меню Windows 8.

  • У цьому меню досить вибрати пункт Запуск від імені адміністратора, після чого необхідна програма відкриється в режимі Адміністратор.

Також можливий запуск при натисканні кнопки Win + X. Після цього потрібно буде зробити вибір в меню.

Як користуватися

Для того щоб зрозуміти, як користуватися незрозумілим досі інтерфейсом, потрібно вчити його команди. Але не обов’язково для цього шукати їх на просторах глобальної мережі. Досить ввести команду Help, після чого на екран вийде список можливих дій.

Насправді, навігація в такому інтерфейсі дуже проста. Досить прописувати шлях до папки або назва певного файлу. Є прості команди для переходу на папку вгору і для спуску на папку вниз. При цьому не потрібно ніяких громіздких візуальних рішень. Так що слід задуматися про використання такого зручного рішення від Windows не тільки в проблемних ситуаціях, а й для виконання повсякденних завдань.

Ссылка на основную публикацию