Комп’ютер не бачить флешку – як вирішити проблему

Ймовірно, багато користувачів стикалися з тим, що ОС Windows геть відмовляється визначати підключений USB накопичувач і взагалі працювати з ним. Але є кілька способів, що дозволяють вирішити цю проблему.

Взагалі, причин для такої помилки маса. Від банального старіння драйверів до фізичної поломки флешки. Однак в 90% випадків проблему можна вирішити програмно, не вдаючись до допомоги фахівців і не набуваючи новий накопичувач.

Для вирішення проблеми доведеться скористатися можливостями самої операційної системи або сторонніми додатками. Головне – результат. Складного в цьому нічого немає. Просто потрібно чітко слідувати інструкціям.

Чому може виникнути проблема?

Для початку потрібно зрозуміти, з якої причини флешка не визначається комп’ютером. Визначити це можна за типом повідомлення, яке видає система при підключенні USB накопичувача. Причини можуть бути такими.

 • Віруси. Найпоширеніша причина виникнення помилки при підключенні флешки. Якщо на накопичувачі господарюють віруси, то він не буде нормально працювати. Потрібно вирішувати проблему.
 • Застарілі або несправні драйвера. В цьому випадку система не зможе визначити пристрій і в «Диспетчері пристроїв» з’явиться значок у вигляді жовтого знака питання. Вирішити проблему дуже просто.
 • Збій форматування. Якщо файлова система флешки була пошкоджена (наприклад, при неправильному вилучення), то Windows не зможе її побачити і запропонує відформатувати накопичувач.
 • Флешка підключається, але не видна в «Провіднику». Тут може бути кілька причин. Але вирішити проблему можна просто. В більшості випадків. Часто це пов’язано з деякими особливостями файлової системи накопичувача.
 • Помилка даних. Дане повідомлення при підключенні накопичувача до комп’ютера говорить про проблеми файлової системи. Рішення проблеми має ґрунтуватися на форматуванні або зміні типу ФС.
 • Повідомлення “Вставте диск». Якщо при підключенні накопичувача до комп’ютера з’являється такий напис, то справа в драйверах USB. Потрібно їх замінити або просто видалити пристрій зі списку в «Диспетчері пристроїв».

Якщо ви перепробували всі можливі варіанти програмного усунення помилки, але вони не допомогли, то велика ймовірність, що проблема криється в апаратній частині накопичувача. І вирішити проблему можна тільки заміною флешки. А тепер звернемося до способів виправлення ситуації.

усунення вірусів

Віруси на комп’ютері можуть зашкодити не тільки флешку, а й саму операційну систему. Тому від них потрібно позбавлятися. Зробити це можна за допомогою антивірусних програм. Їх багато, але хорошими є далеко не все.

До кращих продуктів відносяться Антивірус Касперського, NOD32 від компанії ESET і легендарний Dr.Web. однак у всіх цих програм є один недолік: вони платні. А продукт від Касперського вимагає занадто багато ресурсів комп’ютера.

Dr.Web ж не лікує файли, а видаляє їх. Тому краще всього використовувати NOD32. Цей антивірус не вимагає особливо багато ресурсів ОС і непогано працює. Розглянемо видалення вірусів на флешці за допомогою цієї програми.

 1. Знаходимо значок програми в системному треї, клацаємо по ньому і вибираємо пункт «Відкрити ESET Smart Security».
 2. У головному вікні натискаємо на вкладку “Сканування ПК».
 3. У наступному віконці тиснемо «Вибіркове сканування».
 4. Тепер вибираємо букву флешки і тиснемо кнопку «Сканувати як адмін».

Сканування почнеться негайно. Час перевірки залежить від обсягу накопичувача і кількості файлів на ньому. Якщо антивірусна програма знайде якусь загрозу, вона проінформує користувача відповідним повідомленням і спробує усунути її.

Після завершення сканування потрібно від’єднати флешку від комп’ютера і приєднати її знову. Якщо справа була у вірусах, то накопичувач повинен визначитися. Якщо немає, то варто перейти до інших способів вирішення проблеми.

Видалення і установка драйверів

Несправні драйвери – ще одна поширена причина того, що флешка може не визначатися в системі. Є кілька варіантів вирішення цієї проблеми. Перший полягає в простому видаленні пристрою.

При новому підключенні накопичувача до комп’ютера система визначить його і встановить новий драйвер, який, можливо, буде правильно працювати. Для цього потрібно виконати наступні дії.

Відкриваємо «Панель управління» і в ній натискаємо по пункту «Диспетчер пристроїв».

У «Диспетчері пристроїв» знаходимо «Оперативна пам’ять для USB», натискаємо по ньому правою кнопкою миші і вибираємо пункт «Видалити пристрій».

Після цього заново вставляємо накопичувач в USB порт. Операційна система повинна автоматично встановити новий пристрій. І свіжовстановленому драйвер повинен бути працездатним.

Якщо цього не відбулося, то слід оновити драйвера вручну. Зробити це можна за допомогою того ж «Диспетчера пристроїв». Потрібно тільки його запустити вже відомим способом. Далі діяти треба так.

 1. У «Диспетчері» вибираємо все той же «Оперативна пам’ять для USB», натискаємо по ньому правою кнопкою миші і в контекстному меню вибираємо «Оновити драйвер».
 2. У наступному віконці клацаємо по кнопці «Автоматичний пошук оновлених драйверів».

ОС відразу почне пошук необхідних драйверів на серверах Microsoft. Якщо вони там є, то будуть негайно встановлені. Якщо ж майстер нічого не знайде, то слід знайти їх вручну на офіційному сайті виробника пристрою і встановити їх вручну.

Після цього слід перезавантажити комп’ютер або ноутбук і потім знову підключити USB накопичувач. Якщо все добре, то проблема вирішена. Якщо немає, то слід скористатися альтернативними способами вирішення проблеми.

Використання засобу усунення неполадок USB

У Windows 10 є і така опція. Даний інструмент дозволяє виправити численні помилки, що виникають при підключенні накопичувача. Звичайно, про фізичної несправності носія інформації не йдеться.

Для початку доведеться завантажити утиліту з офіційного сайту компанії Microsoft. Це безкоштовно. Установки ніякої не потрібно. Потрібно просто запустити завантажений файл. Для перевірки USB на помилки потрібно зробити наступне.

 1. Відкриваємо «Провідник Windows», подорожуємо у каталог завантажень, шукаємо тільки що завантажений файл і просто запускаємо його.
 2. У головному вікні інструменту просто тиснемо «Далі». 
 3. Розпочнеться виявлення проблем. Якщо вони є, то інструмент їх виправить. 

Варто зазначити, що під час виправлення проблем потрібно вилучити накопичувач з порту USB. Після проведення всіх заходів бажано перезавантажити комп’ютер і тільки потім заново вставляти флешку в порт USB.

В принципі, цей спосіб допомагає впоратися і з проблемами за частиною файлової системи накопичувача. Але якщо цього не сталося, то доведеться робити це вручну. Для роботи з ФС дисків в складі Windows є штатна утиліта.

Використання «Управління дисками»

Даний інструмент дозволяє повністю налаштувати розділи жорсткого диска і USB накопичувача і забезпечити їх правильну роботу. У Windows 10 компонент отримав нові функції і став справлятися зі своїми завданнями ще краще.

Використовувати «Управління дисками» дуже просто, так як інтерфейс програми не перевантажений непотрібними елементами і має російську мову. А тепер поговоримо про те, що потрібно зробити для виправлення файлової системи на накопичувачі.

 1. Запускаємо компонент «Виконати» (поєднання клавіш «Win + R») і в рядку вводимо «diskmgmt.msc». натискаємо «ОК» або «Enter». 
 2. Запуститься інструмент “Керування дисками”. У головному вікні слід вибрати букву, що позначає флешку. Клацаємо правою кнопкою миші по імені накопичувача і в контекстному меню вибираємо «Форматувати». 
 3. Тепер вибираємо мітку диска, потрібну файлову систему, виставляємо розмір кластера і тиснемо «ОК».

Процес форматування почнеться негайно. Під час здійснення цього процесу буде повністю виправлена ​​файлова система накопичувача. Після завершення форматування рекомендується вийняти накопичувач з порту і вставити його заново.

Варто відзначити, що при форматуванні всі дані, що знаходилися на флешці будуть видалені. Відновити їх можна буде, але особливо розраховувати на успіх не варто. Це ж форматування. Зате флешка повинна почати працювати нормально.

висновок

Отже, ми розглянули можливі варіанти виправлення помилки при підключенні USB накопичувача до комп’ютера. Якщо жоден з них не допоміг, то проблема, ймовірно, криється в апаратній частині накопичувача.

Ссылка на основную публикацию