Комп’ютер не бачить навушники: перевірка переднього роз’єму

Всі сучасні ПК вимагають наявність колонок або хоча б навушників. Вони необхідні для перегляду медіафайлів і банального отримання аудіоповідомлень від системи. Так як колонками користуватися не завжди зручно (наприклад, якщо навколишні люди володіють іншими музичними вподобаннями або ви банально не хочете будити домашніх при перегляді чергового блокбастера), багато хто воліє їм навушники.


Малюнок 1. Керівництво що робити коли комп’ютер не бачить навушники

На ринку їх можна зустріти безліч різних конфігурацій: провідні, бездротові, з мікрофоном і мало не з підігрівом вух. Але, незалежно від того, наскільки крутими вони є, іноді доводиться стикатися з проблемою, коли комп просто їх не бачить і музика не відтворюється, причому питання може стосуватися як провідний, так і бездротової гарнітури. 

Несправність, коли комп’ютер не бачить навушники, може з’явитися в результаті безлічі причин. Наприклад, може зламатися звукова карта, злетіти драйвера, виходи на самому ПК, а також може бути справа в самому девайсі. Детальніше про те, чому це відбувається і як вирішити таку проблему самому, піде мова далі.

Передня панель комп’ютера не бачить навушники

Якщо виникла така проблема, можливо, зламався роз’єм. Можливо, ви його давно не використовували, і він просто засмітився або ви кидали свій процесор і він зламався.

У цьому випадку, коли ноутбук не бачить навушники, самостійно розкручувати апаратуру і вирішувати проблему своїми руками вкрай не рекомендується. Просто вимкніть комп, від’єднайте дроти і вирушайте до професіонала для вирішення проблеми. Це ж стосується, якщо у вас блютуз-навушники, які підключаються через usb. Єдине, що ви зможете зробити самостійно – перевірити підключення входів для навушників (Малюнок 2). Про те, як це зробити – піде мова нижче.


Малюнок 2. Зовнішній вигляд передньої панелі комп’ютера

Як перевірити підключення входів для навушників

Перед тим, як звинуватити у всьому свій багатостраждальний комп, фахівці рекомендують перевірити навушники. Якщо вони нові – можливо, ви зіткнулися з виробничим браком і ПК тут ні до чого, якщо вони довго припадали пилом у вас на полиці і, нарешті, ви про них згадали, може бути справа в дроті (відходять контакти, перебитий шнур і ін.).

Примітка: Щоб перевірити наявність шлюбу – підключіть їх до іншого пристрою. Якщо все працює – тоді перевіряємо підключення на ПК.

Якщо немає – в разі, якщо гарнітура у вас ще на гарантії – відносимо її туди, де купували (згідно із законом, протягом 14 днів споживач має право повернути товар). Якщо немає – відносимо в ремонт або намагаємося чинити самостійно.


Малюнок 3. Перевірка кабелю від навушників на несправності

Але спочатку необхідно перевірити працездатність пристрою. Подивіться, чи туди ви вставили штекер. На деяких ПК і ноута є однакові гнізда для різних типів гарнітур і їх можна запросто переплутати. Подивіться уважніше на панель – можливо, ви побачите відповідне позначення у вигляді малюнка навушників навпроти відповідного роз’єму. У деяких ПК замість малюнка використовуються діоди зеленого кольору, що позначають роз’єм для навушників. Ось там і потрібно підключати гарнітуру.

Увімкніть пристрій правильно, і ваша поломка буде виправлена! Ні? Тоді, якщо ви до сих пір не вирішили проблему, чому комп’ютер не бачить навушники, подивимося конфігурацію роз’ємів передньої панелі в «Біос». Лізти в «Біос» найкраще досвідченому користувачеві, якщо сумніваєтеся в своїх силах – довірте всю роботу фахівцям. У разі якщо ви не можете або не знаєте як зайти в BIOS, наша стаття буде корисна для вас.

Конфігурація роз’ємів передньої панелі в BIOS

Як правило, звук в настройках BIOS повинен бути активований автоматично, але краще це перевірити. У комп’ютерах з різними «материнками» зовнішній вигляд системи може відрізнятися, але в цілому алгоритм дій для діагностики та вирішення проблем не відрізняється. Провадити зазначений нижче метод, якщо ПК не бачить навушники, бажано тільки в тому випадку, якщо ви відчуваєте себе досвідченим користувачем. Отже …

  1. Спочатку перевірте активацію «HD Audio Controller». Напроти нього повинно стояти «Enabled». Якщо стоїть інше значення – змініть його на потрібне.
  2. Далі перевірте звук на передній панелі «Front Panel Type». З двох налаштувань HD Audio / AC97 вибирайте робочу і встановлюйте (Малюнок 4).

Вийдіть з біоса і продовжите завантаження ПК. Проблема повинна бути вирішена. Якщо не вийшло, значить потрібно зробити відповідні налаштування в панелі управління ОС.


Малюнок 4. Вікно налаштувань BIOS Audio Controller включення-відключення інтегрованої аудіо карти

Налаштування роз’ємів для навушників в панелі управління Windows

Це найпростіша причина, чому ноутбук не бачить навушники. Роз’єм може бути просто відключений в панелі управління операційної системи. Щоб виправити проблему:

  1. Зайдіть в панель управління комп’ютера.
  2. Зайдіть в розділ «Звук».
  3. Перейдіть у вкладку «Відтворення».
  4. Знайдіть рубрику «Динаміки» і активуйте розділ (Малюнок 5).

Якщо і це не спрацює, можливо, причина криється в звуковому драйвер.


Малюнок 5. Вікно налаштувань навушників в панелі управління Windows

Використовуємо для настройки диспетчер Realtek HD

У тому, що не працює звук в підключених до комп’ютера навушниках, може бути винні настройки встановленого драйвера. Щоб змінити його, скористайтеся наступними рекомендаціями.

У нижньому кутку екрану праворуч клацніть на зображення динаміка. Знайдіть звуковий драйвер на комп’ютері та запустіть його. Дочекайтеся відкриття вікна з настройками і виберете рубрику «Динаміки» або «Звукові входи / виходи». Активуйте всі параметри роз’єму і звук запрацює. Так само рекомендуємо вам використовувати програму Free Sound Recorder для запису звуків з комп’ютера.

Якщо це не допоможе, можливо, драйвер просто потрібно оновити. Для цього просто скачайте його з офіційного сайту і завантажте на комп.

Використовуючи представлені методи, ви легко впораєтеся з проблемою, коли комп’ютер не бачить роз’єм навушників, і звук на вашому ПК знову запрацює.

Ссылка на основную публикацию