Комп’ютер не бачить відеокарту: що робити і як усунути

Відеокарта, є важливим компонентом будь-якого персонального комп’ютера. Вона перетворює графічні образи в відеосигнал і передає його на монітор ПК. Продуктивність комп’ютерних ігор і програм для 3D моделювання, повністю залежать від коректної роботи і потужності цього елемента. Однак, в ряді випадків, користувачі стикаються з тим, що комп’ютер не бачить відеокарту. Розглянемо, основні причини появи цієї проблеми і методи її усунення. 


Малюнок 1. Інструкція, що робити якщо ПК не бачить відеокарту

Чому комп’ютер не бачить відеокарту

Подібні проблеми, найчастіше, зустрічаються тоді, коли користувач зробив оновлення ОС або модернізував компоненти ПК – справив апгрейд обладнання. Про те, що відеокарта не функціонує належним чином, користувач комп’ютера може зрозуміти за такими ознаками:

 1. комп’ютер працює, а картинка не відображається на екрані монітора;
 2. на дисплеї присутнє зображення, але спостерігаються різні перешкоди: смужки, зміщення картинки та інше;
 3. характерною ознакою порушення роботи відеокарти, є поява синього екрана з відповідним кодом помилки (Малюнок 2);
 4. картинка відображається в низькій якості, є знижені показники яскравості, чіткості і насиченості кольору зображення;
 5. при запуску комп’ютерних ігор спостерігається знижені показники FPS, гра згортається або вимикається.

Причини появи даних збоїв, можуть бути різними і пов’язаними, як з технічними несправностями, так і з системним збоєм. Тому перш ніж вирішити, що робити якщо комп’ютер просто не бачить відеокарту, потрібно розібратися в кожному випадку, окремо. Одним з найпростіших способів – оновити всі драйвера, за допомогою програми Driver Max.


Малюнок 2. Приклади робочого екрану з неробочої відкритий

Помилки в підключенні

Неправильне під’єднання відеокарти – це найпопулярніша причина, при якій спостерігається її непрацездатність. Такі неполадки часто, відбуваються при самостійній комплектації комп’ютера або заміні застарілого обладнання. Причому це не залежить від марки виробника відеокарт, будь то Nvidia Geforce або Amd Radeon. Збірка комп’ютера – це багатозадачність процес і зробити помилку може кожен.

Зауважимо, що говорячи про помилку підключення, не мається на увазі, що людина переплутав роз’єми. Таку помилку зробити практично неможливо, так як виробники ПК організовують внутрішній простір системних блоків і основних елементів, таким чином, що переплутати місця з’єднання практичний неможливо. У народі, така техніка, називається – «захистом від дурня». Йдеться про неякісну збірці:

 • НЕ підключення деяких елементів;
 • ненадійне з’єднання проводів;
 • несправність штекерів.

Перше що повинен зробити користувач – це переконатися в правильності підключення всіх елементів згідно з інструкцією (Малюнок 3).


Малюнок 3. Демонстрація правильної установки відеокарти

Для цього слід:

 1. відключити ПК від мережі;
 2. зняти корпус системного блоку;
 3. візуально оглянути всі елементи;
 4. переконатися, чи правильно складальник встановив відеокарту на своє місце;
 5. надійно вставлені всі провідні з’єднання.

Після візуального огляду і перевірки надійності з’єднань, необхідно повернути корпус системного блоку на місце, включити комп’ютер і перевірити його працездатність. Якщо дані маніпуляції не привели до бажаного результату, слід шукати іншу причину несправності.

Увага! Самостійно перевіряти цілісність обладнання коштує тільки в разі, якщо користувач має базовий досвід роботи з комп’ютерним «залізом». Якщо такого досвіду немає або необхідно перевірити, наприклад, ноутбук, то краще звернутися за допомогою фахівців. 

Збій в роботі windows

Проблема з відеокартою, може виникнути при збої роботи ОС windows. Таке нерідко трапляється при некоректній установці останніх оновлень системи. Щоб виправити становище, найчастіше, досить просто перезавантажити ПК. Але якщо це не допомагає, тоді необхідно провести сканування комп’ютера на предмет наявності несправних файлів. З цією метою:

 • зайдіть в меню «Пуск» і набери в рядку – «виконати»;
 • в що з’явилася командному рядку введіть команду – sfc / scannow і далі натисніть кнопку «OK» (Малюнок 5);
 • дочекайтеся виконання сканування;
 • перезавантажте ПК.

Якщо комп’ютер не бачить відеокарту після установки windows 10 або більш ранніх версій, то причин зазвичай дві:

 1. відсутність необхідних драйверів;
 2. несумісність обладнання і ПЗ.

Не всі виробники встигають оптимізувати роботу свого обладнання під нові версії виндовс, тому переконайся, що відеоадаптер сумісний з даної версії ОС. Можливо, рішенням стане перевстановлення ОС і використання більш ранньої версії windows.

Увага! Перевстановлення ОС корисна і в разі використання неліцензійного або завантаженого з невідомих ресурсів, програмного забезпечення. Установка неперевірених збірок ОС, часто призводить до некоректної роботи відеокарт.

При відсутності драйверів або їх некоректної роботи, слід зробити автоматичний пошук необхідного програмного забезпечення за допомогою центру оновлення windows (Малюнок 5). Або самостійно завантажити, з сайту виробника, останню версію драйвера і встановити його на комп’ютер.


Малюнок 5. Виконання маніпуляцій перевірки працездатності відеокарти

Останні моделі ПК, особливо ноутбуків, можуть одночасно мати дві відеокарти:

 • дискретну відеокарту – обладнання на окремій платі з власним процесором. Аналог відеоадаптерів для настільних ПК;
 • інтегровану або вбудовану відеокарту – обладнання не має свій процесор для обробки графіки і для цих операцій задіє оперативну пам’ять і процесор ПК.

Залежно від вироблених операцій, може бути задіяна або одна або інша відеокарта. Перемикання здійснюється автоматично. Але при збої ОС або її перевстановлення, може вийти так, що працює тільки одна, а друга відеокарта, навіть при збільшенні навантаження не включається. Рішенням даної проблеми, також може стати перевстановлення драйверів.

конфлікт драйверів

Ситуація, коли комп’ютер перестав бачити відеокарту, або додаткову другу відеокарту, якщо вона є, характерна при перевстановлення ОС. Щоб вирішити цю проблему і уникнути конфлікту ПО, необхідно провести заміну драйверів на всі відеокарти встановлені в ПК. Для цього потрібно виконати наступні маніпуляції:

 1. зайти в меню «пуск»;
 2. набрати «диспетчер пристроїв»;
 3. в диспетчері, знайти вкладку «Відеоадаптери»;
 4. скопіювати повна назва драйвера пристрою в окремий файл – стати в нагоді при пошуку ПО;
 5. навести курсор на пристрій, натиснути правою кнопкою миші і видалити;
 6. перезавантажити ПК.

Після чого, зайти на сайт виробника устаткування, знайти потрібне ПО, скачати для потрібної версії windows і встановити драйвера на відеокарту. Якщо на ПК їх дві, то зробіть ті ж маніпуляції і для іншої відеокарти.

налаштування bios

При установці другого відеоадаптера на ПК, багато користувачів можуть зіткнутися з тим, що комп’ютер не бачить відеокарту Nvidia або AMD. Для цієї ситуації, виробник не має значення.

Відбуватиметься це може через налаштувань в биосе, де неправильно встановлені пріоритети. В результаті чого ОЗУ просто не бачить оперативну пам’ять нового пристрою. Щоб виправити цю неполадку, необхідно спробувати скинути всі налаштування bios. Для цього:

 • перезавантажте ПК;
 • увійдіть в bios;
 • стрілочками на клавіатурі зайдіть в розділ «Exit», виберіть – «load Setup Default» і натисніть «Ok» (Малюнок 6).

Далі, відбудеться перезапуск ПК, після якого, зайдіть в диспетчер пристроїв і перевірте, чи розпізнає ПК встановлену або зовнішню відеокарту.

Увага! Щоб увійти в bios, необхідно вимкнути, а потім включити комп’ютер. У момент запуску, при появі чорного екрану, в лівому нижньому кутку монітора буде відображена клавіша, наприклад, F2 або F10, натиснувши на яку запускається bios. Якщо не встигаєте розглянути яку клавіші потрібно натиснути, то в момент включення натисніть клавішу «Insert або Pause Brk », що грає роль паузи для завантаження ОС.

Якщо після всіх цих кроків так і не стало зрозуміло, чому комп’ютер не бачить нову відеокарту, значить потрібно шукати проблему в іншому напрямку.


Малюнок 6. Підключення відеокарти через Bios

віруси

Шкідливі програми або комп’ютерні віруси – це ще одна причина, чому комп’ютер на windows 7 або інших версіях може не відображати в диспетчері пристроїв відеоадаптер. Активні користувачі ПК, часто скачують різні файли з неперевірених джерел, забуваючи про запобіжні заходи.

Наприклад, музика або зображення на монітор, можуть таїти в собі не тільки нешкідливі трояни, що завалюють комп’ютер рекламою і спамом. Але і серйозні програми «вимагачі» або віруси, які крадуть персональну інформацію. В результаті, це призводить до збою вінди або непрацездатності деякого ПО.

Щоб убезпечити свій ПК від цих загроз, слід періодичний оновлювати антивірус, і проводити сканування. Також корисні антивірусні утиліти, які не потребують установки на комп’ютер, наприклад, Dr.Web CureIt. Єдиним мінусом таких утиліт, є те, що їх доводиться викачувати заново щотижня.

Проблеми з вбудованою картою

Після перевстановлення windows, власники ноутбуків, нерідко стикаються з тим, що в диспетчері пристроїв не відображається відеоадаптер. Також проблема виникає при установці програм для керування роботою кулерами. ПК працює нормально, але іноді може пропадати зображення і з’являється чорний екран.

Головна причина – збій або конфлікт драйверів для чіпсета і відеоадаптера (Малюнок 7). Причому не важливо, яка модель відеокарти використовується на ПК, Nvidia або Радеон. Вирішити проблему допоможе перевстановлення драйверів, в такій послідовності:

 1. спочатку для чіпсета;
 2. потім для відеокарти.

Після установки необхідних драйверів, перезавантаження і включення ПК, інформація про відеокарту в диспетчері пристроїв, відобразитися. Якщо перераховані вище заходи, не принесли очікуваних результатів, то користувачам слід віднести їх влаштування сервісний центр. 


Малюнок 7.

Ссылка на основную публикацию