Контроль за роботою комп’ютера за допомогою Open Hardware Monitor

Кожен користувачів піклується про своєму робочому ПК і це природно. Ефективним інструментом, що дозволяє виконувати діагностику, а також контроль роботи комп’ютера, є Open Hardware Monitor.

В рамках програми доступна інформація про роботу складових елементів комп’ютера. Самостійно знайти цю інформацію досить проблематично, зате з утилітою, вона стає доступною в кілька кліків. Відповідне слово для опису функціоналу програми – це моніторинг, тобто перевіряється базова інформація про пристрій і його взаємодії.

Навіщо потрібна утиліта Open Hardware Monitor?

Програма контролю роботи комп’ютера виконує досить просту, але важливу функцію, дозволяючи дізнаватися стан компонентів. Так часто необхідно дізнатися температуру процесора або відеокарти тому, що елементи сильно гріються і коректна робота складових тягне за собою справність ПК тривалий час.

Завдяки наявності в програмі не тільки моментального виведення результатів, але і статистики, можна переглянути динаміку зростання температури. Рекомендується запускати програму, перш ресурсномісткою грою, щоб знати яке максимальне значення досягається комп’ютером.

На підставі отриманих даних слід робити висновок про необхідність профілактики, чищення від пилу. На жаль, але максимальна температура нагріву кожного елемента сильно варіюється, і дізнатися нормальний рівень можна в документації. Зазвичай слід турбуватися, якщо максимальна температура досягає 80 градусів для процесора або відеокарти. Для серверів стандарт значно відрізняється.

Якщо у вас є проблема довільного відключення ПК, то ймовірною причиною може бути саме перегрів.

Контроль за роботою комп’ютера доступний і за іншими параметрами. Так можливо дізнатися вольтаж обладнання, тобто кількість використовуваної енергії. У розділі контролю кольорів вказується їх частота обертання і відсоток потужності, який зараз задіяний. Якщо вказано 99%, то це не завжди означає, що комп’ютер закипає, можливо, стоять такі настройки в BIOS.

Використання програми

Open Hardware Monitor – максимально проста утиліта, яка не вимагає особливих специфічних навичок управління. Існує буквально одне, єдине меню, в якому і знаходиться вся базова інформація. Налаштування також не потрібно, хоча і існує кілька змінних параметрів.

Щоб отримати дані з сенсорів необхідно:

  • Завантажте програму;
  • Запустіть його і, якщо виникає повідомлення про наявність нової версії, поновіть;

  • Розгорніть список з цільовим пристроєм, де виділено кілька основних об’єктів для контролю;
  • Існує 3 значення у кожного пункту: Value – поточний стан, Min – мінімальне значення за час, який програма працює і Max – це аналогічний параметр, тільки з максимальних рівнем.

Основна інформація та налаштування в Open Hardware Monitor

Мінімум присутній 4 категорії, які можна розгорнути для більш детальної інформації. Починається перелік з материнської плати, другий розділ – процесор, далі жорсткий диск і, нарешті, відеокарта. Так на вкладці материнки додатково присутній елемент Voltage, який показує розподіл напруги всередині. Тут же вказуються параметри роботи кулерів. У Fans знаходиться частота обертів, а в Fans PWM, процентна навантаження на кулера.

Загальна практично для всіх інформація – це Utilization, де вказується навантаження на пристрій, в деяких випадках і на окремі ядра. Також глава символізує займану пам’ять на носіях. Параметр Clocks відповідає за відображення використовуваної частоти процесора або відеоадаптера, інформація представлена ​​для кожного ядра.

Графа Temperatures показує температуру елемента, всередині якого знаходиться. Такий базової інформації цілком достатньо для вимірювання і діагностики будь-якого елементу системи.

Слід зазначити, що програма Open Hardware Monitor тільки відображає показання з сенсорів ПК. Ця ж інформація доступна і стандартним способом, але зазвичай розміщена в BIOS, що дуже незручно.

Додатковою перевагою виступає і те, що додаток підтримує функцію збереження звітів, гарячі клавіші Ctrl + S. Також на вкладці View доступна зміна відображення, можливо відключити стовпці min і max, якщо в них немає необхідності. Аналогічно відключається і вікно статусу.

Вміст вкладки Tools відповідає за оновлення деяких елементів системи. Так тут є функція, щоб перевірити актуальність версії програми, драйверів і BIOS.

Контролюючи роботу комп’ютера і надаючи йому своєчасний догляд можна скоротити звернення в сервісний центр в рази, забезпечивши безвідмовну роботу.Якщо у Вас залишилися питання по темі «Програма контролю роботи комп’ютера Open Hardware Monitor», то можете задати їх у коментарях

Ссылка на основную публикацию