Концептуальний браузер майбутнього Opera Neon

Концептуальний браузер майбутнього – ідея не з нових. Як стильного браузера майбутнього пошуковик Яндекс намагався представити публіці свій яндекс.браузер ще на етапі роботи над З цим інтерфейсом давно вже передвстановлюють стабільна версія яндекс.браузер, але якось фішка браузера майбутнього за ним не закріпилася. А ось Opera Software пішла трохи іншим шляхом: концептуальний браузер майбутнього компанія створила в рамках окремого проекту – Opera Neon. Opera Neon – це веб-оглядач в стилі футуризму, його кінцеві концепт і дизайн, як запевняє компанія-творець, обрані з тисячі варіантів, запропонованих розробниками і дизайнерами в процесі роботи з прототипом браузера. Проект Opera Neon – це те, яким бачить браузер майбутнього Opera Software. А це стильний, мінімалістичний, юзабельний, заточений під обивателя, з ефектами, при цьому легкий веб-оглядач. Opera Neon базується на Blink – движку Google Chrome, але, як стверджує Opera Software, движку повністю переробленому фахівцями компанії з метою полегшення роботи браузера. Який він – концептуальний браузер майбутнього Opera Neon?

Завантажити браузер Opera Neon можна с.

1. Інтерфейс

Перше, що побачимо при запуску Opera Neon – це результат тієї самої переробки движка Blink з метою полегшення роботи браузера. Легковажність частково забезпечується за рахунок використання не своєю фонової картинки, а тієї, що встановлена ​​в якості фону Windows. Opera Neon в своєму вікні дублює шпалери на робочий стіл Windows з урізаним якістю. При цьому стартова сторінка браузера виглядає ефектно, а сам браузер виглядає, ніби виконаний з прозорого, злегка затемненого матеріалу. Ефектності Opera Neon додає ще й формат стартової сторінки з круглими «в польоті» ярликами обраних сайтів. Панель активних вкладок розміщується не традиційно вгорі, а праворуч у вигляді стрічки, де відкриті сайти відображаються такими ж круглими ярликами, як і закладки, тільки меншого розміру. Круглі акуратні ярлички даних – це концепт-стиль Opera Neon. Саме клікабельно місце сторінки швидкого доступу відведено під поле для пошукових запитів. Нова вкладка зі стартовою сторінкою відкривається при натисканні кнопки-плюсик на панелі зліва.

1

Браузер обладнаний інтелектуальною системою управління активними вкладками, суть якої полягає в автоматичному просуванні вгору ярликів найбільш часто використовуваних сайтів з числа відкритих у вікні браузера. Додавати сайти на сторінку швидкого доступу Opera Neon можна простим перетягуванням активної вкладки з панелі праворуч в центр вікна.

2

Виберіть обладнані традиційними кнопками «Крок назад», «Крок вперед», «Оновити» та нетрадиційної для браузерів кнопкою згортання вкладки (по типу згортання вікон в додатках). Закриваються активні вкладки на панелі праворуч або хрестиком, або кліком коліщатка миші.

3

У вікні Opera Neon можна працювати з двома сайтами відразу. При перетягуванні другий вкладки з панелі праворуч на панель вгорі з’являться кнопки «Показати зліва» / «Показати справа», що визначають місце, куди буде поміщена вкладка.

4

Дві вкладки у вікні Opera Neon поділяються прозорою рисою. Цю рису можна відтягувати вліво / вправо і перевизначати компоновку вкладок.

5

Доступ до традиційних можливостям Chromium-браузерів реалізований в меню, кнопка якого розташовується в досить незвичному місці – зліва внизу.

6

На вузькій бічній панелі зліва розміщені кнопки штатних функцій Opera Neon. Що це за функції?

2. Медіа-панель

Активні вкладки з відтворенням аудіо та відео в онлайні будуть додатково відображатися на медіа-панелі, що відкривається при натисканні другої кнопки на бічній панелі зліва, щоб можна було зручно перемикатися для запуску і зупинки потрібних відео і треків.

7

Opera Neon успадкував від звичайного браузера Opera функцію виносу YouTube-відео в окреме віконце міні-плеєра. Кнопка цієї функції може бути недоступною на відео на сайті відеохостингу, як у звичайній Опері, а на медіа-панелі.

8

3. Скріншоттер і галерея

У Opera Software, мабуть, порахували, що в майбутньому обивателі будуть активно «скріншоти» все, що відображається у вікні браузера, і вбудували в Opera Neon скріншоттер з можливістю вибору області екрану.

9

Відзняте штатним скріншоттером буде зберігатися в галереї браузера. З галереї скріншоти можна перетягувати на робочий стіл або в інше місце комп’ютера. Скріншоти зберігаються в файл PNG.

10

4. Панель завантажень

Крім традиційного Chromium-формату розділу завантажень браузер Opera Neon оснащений додатковою панеллю завантажень, що відкривається при натисканні останньої кнопки на бічній панелі зліва. На цій панелі завантажені з Інтернету файли відображаються у вигляді круглих ярликів в концепт-стилі Opera Neon. Якщо стерти панелі завантажень ті ефектно зникають, розчиняючись в просторі.

11

5. Налаштування

Opera Neon містить не весь перелік налаштувань Chromium-браузерів, доступні лише основні як то: зміна пошукача для універсального вікна пошуку, імпорт з інших браузерів історії, даних авторизації на сайтах і форм автозаповнення, установка масштабу, скидання налаштувань і ін.

12

6. Все це добре, але …

Гарний, ефектний, легкий браузер в стилі футуризму – це, звичайно, добре, але розглядати його як заміну повноцінним функціональним браузерам типу Chrome, Firefox або тієї ж Opera не можна. В принципі, і сама компанія Opera Software заявляє про те, що Opera Neon є експериментальним браузером. Чи буде користь компанії працювати над удосконаленням Opera Neon, хоча б в частині інтеграції функціоналу, наявного в звичайній Опері, природно, вирішить ступінь зацікавленості публіки. У той же час незрозуміло, на що розраховує Opera Software зараз, якщо браузер позбавлений більшої частини принципового важливого для багатьох користувачів функціоналу. А це:

  • Відсутність штатного блокувальника реклами та неможливість його реалізувати за рахунок установки розширення;
  • Відсутність підтримки розширень;
  • Відсутність системи традиційних закладок браузерів і механізму їх трансформації в концепт-формат закладок Opera Neon;
  • Відсутність сервісу синхронізації або хоча б механізму експорту-імпорту закладок.

Якщо ж відсутні можливості не принципові, тоді Opera Neon можна вважати ідеальним браузером, особливо для використання на малопотужних комп’ютерних пристроях.

Відмінного Вам дня!

Ссылка на основную публикацию