Конвертуємо документи Ворд в ПДФ

Доброго всім часу доби! Сьогодні ми поговоримо про те, як працювати з документами різного формату. А саме, будемо вчитися перетворювати документ з одного формату в інший. При написанні тексту і редагуванні, ми зберігаємо документи в найпопулярнішому форматі Word.

Однак читання, а особливо видавнича діяльність з використанням такого формату дещо ускладнена. Word  дуже хороший для щоденної офісної документації, а ось наприклад для допомоги, підручника, інструкції в електронному вигляді нам буває потрібен інший формат.

Одним з таких популярних форматів для створення електронних книг, посібників, інструкцій і бібліотек давно є PDF (Portable Document Format). Це зручний варіант для читання і видання. Не випадково ми на дисках з драйверами від комп’ютера або принтера знаходимо документацію саме в форматі PDF.

Іноді потрібно, щоб документ не можна було змінювати після того, як він набув свого остаточного вигляду. Ми звикли працювати в Word.  І часто документи формату Word доводиться конвертувати в PDF, коли ми в офісі складаємо інструкції, мануали, регламенти для користування в електронному вигляді.

Треба відзначити, що конвертація з Word в PDF здійснюється набагато простіше, ніж навпаки. При цьому всі малюнки, тексти, таблиці зберігаються в своєму первісному вигляді. Що б провести операцію по перетворенню даних форматів, можна поступити кількома способами.

  1. За допомогою найрізноманітніших онлайн-конвертерів.
  2. За допомогою програм на комп’ютері.

Нижче ми розглянемо кожен із способів. Перший з них це перетворення через Інтернет, без будь-яких програм, онлайн. Цей спосіб швидкий і вимагає тільки наявності підключення до Інтернет.

Перетворюємо Ворд в ПДФ онлайн з можливістю редагування тексту

Як вже говорилося конвертувати з Word в PDF не складе особливих труднощів. Досить набрати в пошуковому рядку запит і вам відкриється велика кількість онлайн-конвертерів. Один з найбільш багатофункціональних конвертерів розташований за адресою http://convertstandard.com/RU/Word2pdf.aspx.

Як видно з малюнка, тут в PDF можна перетворити практично будь-який сучасний формат. Насамперед, вибираємо тип документа, який конвертований. У нашому випадку це Word, на зображенні в програмі він виділений сірим. Якщо вам потрібен інший формат, вибираємо відповідну категорію. Вона так само подсветится сірим кольором. Тепер натискаємо на кнопку «виберіть файл»В самому верху і завантажуємо необхідний документ.

Далі, натискаємо кнопку “Convert“І програма почне перетворення. Після закінчення зберігаємо файл там, де нам необхідно. Надалі, якщо раптом Вам потрібно буде відредагувати PDF файл можна використовувати для цього програму Libre Office. Головна перевага цієї програми що вона абсолютно безкоштовна і крім всього вміє редагувати PDF.

Як конвертувати Ворд в ПДФ за допомогою Adobe Acrobat

Для різних ПДФ конвертацій можна звичайно використовувати програму Adobe acrobat. Не можу її не згадати, адже Adobe і впровадив колись цей формат Однак ця програма платна, і якщо ви маєте можливість придбати її за гроші, можете, звичайно скористатися особливостями цієї проги.

Відкривши програму і вибравши в меню файл – імпорт, завантажуєте файл ворд, після чого зберігаєте його в форматі ПДФ. Однак, тут вас підстерігають різні оформлення підписок, покупка додаткових платних можливостей та інша характерна дратує лабуда. Флагман, він і є флагман 🙂. Якщо вас це не влаштовує і вам необхідно по швидкому перетворити Word в PDF, то скористайтеся безкоштовними онлайн-конвертерами. Їх дуже багато в мережі.

Буває, що вам необхідно зробити перетворення, а інтернету по рукою немає. Тоді можна скористатися додатками, що встановлюються на комп’ютер. Мені наприклад незвично досі використовувати онлайн-конвертери і я користуюся деякими прийомами, коли під рукою нічого спеціального нічого немає.

Конвертація документа Ворд в ПДФ формат за допомогою інших програм

Взагалі, можна ні з чим не морочитися, якщо ви пишете текст в самій програмі Word. Навіщо вам шукати якийсь конвертер, якщо цей редактор сам зберігає в формат ПДФ. Що для цього треба зробити? Для початку відкриваємо Word документ в тому ж Libre Office,  або Open Office. Ці пакети безкоштовні їх можна скачати вільно. Відкриваємо меню файл і вибираємо «Зберегти як»:

У вікні вибираємо місце збереження, нижче, в рядку «Тип файлу» знаходимо формат PDF і встановлюємо його. Після цього тиснемо Зберегти. Все, документ збережений в PDF форматі. Як бачите – це найпростіший спосіб, коли ви редагуєте і тут же зберігаєте свій документ саме так, як вам треба. Але не завжди офісні програми є під рукою.

І тоді нам підійде ще один варіант, так само популярний – це установка драйверів віртуального принтера. Однією з таких програм по установці є PDFCreator. Після установки програми в списку принтерів, які встановлені в системі, ви можете побачити і цей віртуальний:

Тепер, якщо вам необхідно перевести документ в формат PDF, ви вибираєте в меню документа Файл-Друк і в списку, принтерів вибираєте принтер PDFCreator.  Після цього натискаєте друк і зберігаєте документ в форматі PDF в вибране місце на диску.

Виходить, що Ви відправляєте звичайний документ на друк в віртуальний принтер. А на виході у Вас відкривається готовий документ PDF. Ось, в цілому, найбільш ходові способи конвертації формату Word в формат PDF. Вибирайте, що вам більше всього підходить і конвертуйте. Особисто я просто і без всяких складнощів зберігаю безпосередньо з офісу Word в PDF.

Ссылка на основную публикацию