Коротка історія комп’ютерної клавіатури

Складно собі уявити, що перший комп’ютер був без клавіатури. Дані вводилися за допомогою перфокарт, перемикачів і проводів. Згодом у ЕОМ (електронно-обчислювальної машини) підвищувалася продуктивність і збільшувалася кількість команд, що вимагало створення більш практичного пристрою, що передає сигнали користувача. Так почали використовувати телетайпи (англ. TTY). Іншими словами – це електромеханічна друкарська машинка, яка використовує 5-розрядний код Бодо. У ній було всього 32 символу, в СРСР можливості першого подоби клавіатури були розширені до 79 символів.

самостійна клавіатура

Поява сучасної обчислювальної техніки ознаменувався можливістю підключати клавіатуру безпосередньо до комп’ютера. Незважаючи на подібність сучасних моделей, клавіатури підключалися через порти, а спеціальна програма здійснювала опитування клавіш матриці. Кожен комп’ютер того часу мав унікальну архітектуру, тому випускалися різні моделі клавіатури, сумісні тільки з певним ПК (персональним комп’ютером). Наприклад, у деяких моделей клавіатура була вбудована в корпус, у інших моделей РС під’єднуються за допомогою кабелю.

У 1984 році з’явився перший стандарт – двосторонній протокол обміну з трьома світловими індикаторами над символами. У цю модель розробники додали клавішу SysRq і трохи розкидали цифри і букви по площині, однак цього було мало. Незважаючи на те, що у клавіатури був єдиний роз’єм-DIN і були створені спеціальні перехідники, творці продовжували працювати над удосконаленням.

Model M – перший стандарт всіх клавіатур в світі

Цей стандарт був презентований в 1986 році. У цій версії була 101 клавіша, підключалася вона шляхом PS / 2 і USB, з часом додалися клавіші Windows і мультимедіа. Ця модель стала стандартом всіх клавіатур, за винятком дуже компактних моделей або клавіатур ноутбуків, де присутня модифікатор Fn. В основному всі виробники використовуються стандарт, який стався від IBM.

Багато комп’ютерні клавіатури представляють клавіші з контактами, з’єднаними в матрицю. Контролер подає повідомлення на одну із задіяних клавіш і по створенню сигналу на вхідному шлейфі розуміє, який символ був використаний. На дорогих клавіатурах на кожній клавіші можна було зустріти діод.

Найпопулярнішими вважаються мембранні типи клавіатури з штовхачами, зробленими з гуми, за рахунок чого створюється відразу тиск на натискання і повернення в початкове положення. Виробники також використовували сталеві, сенсорні і геркони контакти. Підключення через PS / 2 раніше гарантувало переривання.

USB-пристрої витіснили поступово старі моделі і стали користуватися попитом. USB клавіатура при натисненні на клавішу відразу відгукується, чого бажали розробники.

замість післямови

Сьогодні ринок змінився і пропонує величезну кількість варіантів: клавіатури для роботи (Logitech Wireless, HP або A4Tech) для розваг (Razer Nostromo, SteelSeries Fang або Ideazon Fang), для навчання (Genius) і пізнання комп’ютера можна вибрати на будь-який смак з тисяч пропозицій.

Ссылка на основную публикацию