Коротка історія стрімінгового сервісу Twitch

Десять років тому не було терміна «стрім» (від англ. «Stream»). У 2018 році трансляції онлайн щільно увійшли в життя людей і замінили реаліті-шоу. Величезна кількість блогерів в режимі реального часу розповідають, що думають про ту чи іншу подію, показують ігровий скилл (від англ. «Навички»). Культура game-streaming зародилася на майданчику Twitch.

початок

У 2007 році четверо кращих товаришів зібралися вдома у Джастіна і довго обговорювали цікаву тему, після чого проголосували за те, щоб реалізувати унікальний для того часу проект. Джастін Кан прикріпив до голови камеру і 24 години на добу знімав і показував своє життя. Камера відводилася в сторону тільки під час походу в санвузол і під час сну. Кан рухав ідею стрімінга разом з Емметом.

А ось Вогт і Шир в якусь мить «перегоріли» і відійшли від проекту, розвиваючи власні бізнес-ідеї. Люди постійно просили Джастіна створити функціонал, щоб вони могли також за допомогою камери і монітора вести власні трансляції.

Шир і Вогт залишаться до кінця з Twitch і відіграють важливу роль, але про це пізніше.

Молодший брат Twitch – justin.tv

Майданчик мала величезну кількість розділів, щоб стример міг вибрати зі списку напрямок: футбол, плавання, екстремальне катання або відеоігри. Шляхом досліджень і проб було встановлено, що величезна аудиторія збирається навколо відеоігор. Тож не дивно, що в 2011 році було прийнято рішення розробити більш сучасну платформу – Twitch.

Історія Twitch

У 2011 році був запущений сервіс, доступний для всіх відеоблогеров безкоштовно. Кожен геймер може проходити ігри в режимі реального часу, щоб глядачі могли спостерігати за його діями і вчитися ськіллу. Навіть великий відео хостинг Youtube вмонтував інструменти онлайн-стрімінга. Якщо остання майданчик різнотематичні, то Twitch просуває винятково гри.

У розвитку проекту зіграв важливу роль творець YouTube, який продав своє дітище за $ 1,65 млрд. Компанії Google. Після цього він зв’язався з офісом Джастіна, який тоді ще займався проектом Justin.tv, призначеним для трансляції життя хлопця з камерою на голові.

В результаті з хлопцями зустрілися дуже солідні інвестори і переконали їх створити два проекти Twitch і Socialcam. В результаті зустрічі Вогт і Шир перебували у «керма» і вивели Twitch за кілька років на пік слави.

Просто пощастило?

Деякі користувачі сподіваються на фінансову удачу. В реальному житті не падають «яблука на голову», після чого створюються найдорожчі бізнес-проекти в світі. За різними оцінками Twitch варто 25млрд. доларів.

Шир і Кан вчилися в школах для обдарованих дітей, брали участь в проектах NASA для студентів, після школи легко надійшли в Yale (складається в 8-ці кращих інститутів США). Команда, що створювала Twitch, демонструвала високі знання в математиці і програмуванні. Шир зі студентського віку був упевнений, що після навчання піде в інтернет-бізнес.

Ссылка на основную публикацию