Коротко про бездротових технологіях – Основні нюанси

Бездротова передача даних – це значить, що передається інформація на деяку відстань без проводів. Говорячи технічною мовою тут немає середовища для передачі даних. Під середовищем потрібно розуміти дроти, оптичне волокно і інші передають середовища.

Можна зупинитися на трьох найбільш популярних технологіях. Це технології Bluetooth, Wi-Fi і ZigBee.

Bluetooth

Технологія BlueTooth була розроблена однією з перших. Її основне призначення – передача даних і голосу на невеликі відстані. На її основі працюють і пристрої, що підключаються до комп’ютера – миша, принтер.

Використання таких пристроїв з одного боку зручно. Ні проводів, часто заважають в работе.С іншого боку сполучення між пристроями стабільне тільки до тих пір, поки вони знаходяться в зоні видимості один одного. І якщо з’являється перешкода – зв’язок тут же переривається. Тобто, пристрої взаємодію за принципом «один на один».

Wi-Fi

Ці «недоліки» були усунені в іншому вигляді бездротового зв’язку – Wi-Fi. Для функціонування Wi-Fi-сумісного обладнання необхідна наявність точки доступу з виходом в інтернет. До цієї системи необхідно підключення абонентського обладнання. Така технологія вже дозволяє здійснювати передачу даних на великі відстані. А саме, в приміщеннях – від 100 до 300 метрів, при використанні антен – до 500 метрів.

Яскравим прикладом використання цієї технології є організація доступу до інтернету в квартирах, будинках. Схема роботи проста. Встановлюється пристрій, який називається роутер, яке забезпечує доступ до інтернету всім мешканцям житла. При цьому число споживачів інтернету не обмежується. Це можуть бути як мобільні телефони, так і комп’ютер або планшет.

Зручність такого зв’язку полягає ще і в тому, що можна працювати на комп’ютері не тільки всередині приміщення, а й у дворі. Головне, щоб зберігалося відстань від роутера до споживача. Можна помітити, що навіть сусіди можуть підключитися до чужого роутера, про що необхідно знати господарям. Правда, від несанкціонованого підключення захищає наявність пароля на вхід в інтернет.

Обидві ці технології володіють одним недоліком – вони споживають досить багато електроенергії. Це відбувається тому, що передача даних здійснюється з великою швидкістю. З цієї причини і відбувається споживання обладнанням великої кількості електроенергії. Більш докладно про вай-фай роутерах для будинку: https://4gconnect.ru/luchshij-router-dlya-doma

ZigBee

Усунути цей недолік дозволила розробка іншої технології бездротової передачі – технологія ZigBee. Вона виявилася незамінною при зчитуванні даних з різних датчиків і інших варіантів їх використання.

Апаратна частина цього обладнання споживає мало електроенергії і має низьку вартість. Таке обладнання використовується в управлінні освітленням на відстані, управління гаражними воротами і так далі.

Низька собівартість такої технології зробило її дуже популярною в різних пристроях в побуті та на виробництві.

Ссылка на основную публикацию