Корпус Zalman ZM-T3. Усередині більше, ніж зовні

Кілька років тому компанія ZALMAN випустила лінійку бюджетних корпусів серії Z, які дуже непогано себе зарекомендували. Вони користуються заслуженим успіхом завдяки прийнятного якості, ергономічності і доступною ціною.

Давайте розглянемо одну з найбільш вдалих моделей цієї серії, Zalman ZM-T3. При невеликих розмірах (428x 189 × 364 мм) корпус досить важкий (3,1 кг) за рахунок посилених, в порівнянні з попередніми моделями цієї серії, бічних панелей.

Тип корпусу – MiniTower, форм-фактор – MicroATX.

Вентилятор діаметром 92 мм встановлений один, на задній панелі, але є можливість додати ще три розмірами до 120 мм – два на бічній панелі і один на передній.

Упаковка традиційна для Zalman – все підкреслено скромно, ніяких надмірностей, тільки логотип компанії і девіз: «Простий дизайн, висока сумісність». У комплект поставки входять, крім корпусу, набір кріпильних елементів для монтажу материнської плати, пластикові хомутики для стяжки проводів, два гумові накладки і керівництво користувача.

Фронтальна панель ZM-T3 оформлена матовими і глянсовими ромбами, що надає їй оригінальний і стильний вигляд, а до купи прикрашена по центру логотипом виробника. Нагорі розташовані: кнопка включення живлення, аудіо-роз’єми, порти USB 2.0 і USB 3.0, і зовсім невелика і непомітна кнопка перезавантаження.

У самому низу – додаткові ґрати повітрозабірника. Бічні панелі забезпечені фігурної штампуванням, при цьому на правій стороні передбачені два місця для встановлення вентиляторів, тому на ній є решітка і пиловий фільтр.

Обидві панелі кріпляться гвинтами з пластикової головкою, які можна знімати, не використовуючи викрутку. Також пиловий фільтр встановлений і на решітці переднього вентилятора.

Не можна не відзначити, що отвори в пилових фільтрах кілька завеликі в порівнянні з частками стандартної домашнього пилу, і тому врятують хіба що від крупного сміття та комах. Але при бажанні ці фільтри легко можна зняти і замінити.

Опуклості на бічних поверхнях корпусу дозволяють прокласти частина кабелів за монтажною панеллю, і для їх кріплення передбачені спеціальні петельки. На задній панелі виконані три профілю під труби системи водяного охолодження. Решта традиційно – решітка вентилятора, заглушки під плати розширення (з них одна знімна, на гвинтах, інші – одноразові).

Попередньо витяжний вентилятор 92 мм має довгий кабель і працює майже безшумно навіть на максимальних обертах, що для багатьох важливо.

Незважаючи на скромні розміри ZM-T3, всередині корпусу несподівано просторо. Там є кошик для стандартних жорстких дисків, три відсіки для 2.5-дюймових пристроїв і відсік для установки DVD-приводу.

Держалка для гвинтів розташована вертикально і розрахована на два стандартних жорстких диска. Вона знімна, але встановити диски можна і не демонтуючи її. Решта відсіки влаштовані так, щоб заощадити максимум місця. Один – на нижній панелі біля блоку живлення, другий – під DVD-відсіком, і третій – із зворотного боку монтажної панелі, тобто позаду материнської плати.

Для підведення кабелів до нього передбачені спеціальні отвори. Zalman ZM-T3 розрахований на установку материнських плат формату MicroATX і Mini-ATX, але потрібно звернути пильну увагу на вибір системи охолодження процесора. Занадто високий радіатор не дозволить встановити вентилятори на бічній кришці.

Те ж стосується і відеокарти: виробники стверджують, що організація простору всередині корпусу допускає установку відеокарт довжиною до 300 мм. Дійсно, це можливо, але тоді доведеться відмовитися від додаткового вентилятора на передній панелі.

Місце для блоку живлення розташовується внизу, як і у всіх корпусів цієї серії. Під ним знаходиться решітка, що дозволяє розміщувати його як в положенні вентилятором вниз, так і вгору. Передбачені ніжки з гумовими накладками для погашення вібрації і кращого охолодження.

Метал досить товстий, щоб за надійність конструкції можна було не хвилюватися, а краї оброблені грамотно – порізати пальці, запихаючи всередину комплектуючі швидше за все не вийде.

В цілому, корпус Zalman ZM-T3 вийшов добротний. Особливо за такі-то гроші. Людям, які вміють рахувати гроші і знають, як зібрати собі комп’ютер, рекомендується однозначно.

Ссылка на основную публикацию