Кортан Windows 10 і її запуск

Однією з новинок, які відразу впадають в очі після завантаження операційної системи Windows 10, стала пошуковий рядок, яка тепер розміщена поруч з кнопочкою «Пуск». Але тепер справа не обмежується тільки текстовим пошуком. Як тільки ви натиснете на рядок, вас привітає новий продукт від Microsoft під назвою Кортан (Cortana), який працює в тому числі і за допомогою голосових команд.

Cortana – голосова програма-помічник, що володіє досить широким функціоналом. Це не просто інструмент для пошуку – додаток було задумано розробниками як незамінний помічник у вирішенні різних повсякденних завдань в операційній системі Windows 10. З її допомогою можна без проблем зробити яку-небудь замітку або нагадування в календарі, дізнатися розклад потрібного транспорту. Cortana здатна полегшити пошук різних файлів і програм шляхом голосового нагадування про їх місцезнаходження. Разом з тим вона може просто поспілкуватися з користувачем і навіть пожартувати з ним або заспівати що-небудь.

Світ вперше дізнався про цю віртуальної помічниці в 2014 році, коли вона почала застосовуватися в операційній системі Windows Mobile 8.1, а вже зараз працює і в складі Windows 10. Як стверджує ряд фахівців, з боку розробників системи Windows 10 було дуже розумно впровадити в неї голосову програму-помічника Cortana, тому як вона фактично замінює собою стандартну систему пошуку і може шукати файли і програми не тільки в межах жорсткого диска, але і мережі Інтернет. Схожі програми вже використовуються на численних мобільних пристроях, а першої комп’ютерної операційною системою, куди була інтегрована Cortana, стала саме Windows 10. Програма здатна спілкуватися англійською, німецькою, італійською та ще чотирьох мовах. Однак російською мовою у вас працювати не вийде-його підтримка, на жаль, поки не передбачена.

Як її підключити

Сама програма Кортан (Cortana) в Windows 10 розташована поруч з меню «Пуск». Якщо в якості основного мови встановлений російський, то з’явиться повідомлення про те, що в нашому регіоні запустити програму не представляється можливим – російською вона не працює. Відповідно, вам доведеться встановити в якості основного мови англійська або ж будь-який з підтримуваних мов. Що для цього потрібно зробити:

 • Зайдіть в меню «Пуск» і виберіть «Параметри»;

 • Виберіть розділ «Час і мова», а потім «Регіон і мова»;

 • Відкривши список доступних регіонів, виберіть США, а в якості мови англійська. Як тільки ви це зробите, система запропонує вам завантажити мовний пакет;
 • Зайдіть в пункт розпізнавання мови і поставите англійську мову;

 • Здійсніть перезавантаження комп’ютера, тоді зміни вступлять в силу.

Все, тепер ви може спокійно користуватися програмою в системі Windows 10. Працює цей віртуальний помічник абсолютно безкоштовно. Варто зазначити, що від користувачів періодично надходять скарги на те, що програма неточно виконує їх вказівки. А вся справа в тому, що Cortana заточена під англомовного користувача, а тому може просто не зрозуміти (або неправильно зрозуміти) ваш акцент. Якщо ж ви добре розмовляєте тільки російською мовою, а ось з будь-яким з шести підтримуваних мов знайомі погано, або мови ви знаєте задовільно, але ось ваше вимова кульгає, то найбільш раціональним варіантом буде відмовитися від використання Кортан (Cortana) при російській інтерфейсі операційної системи (який все одно доведеться поміняти).

Як з нею працювати

Для того щоб почати працювати з програмою в Windows 10, вам потрібно ввести будь-яке питання в рядок програми. Або ви можете задати їй голосової питання, скориставшись мікрофоном. Серед стандартних запитань і прохань, на які програма обов’язково відповість, можна:

 • Запитати, скільки їй років;
 • Попросити жарт;
 • Попросити зробити замітку в календарі на будь-який день або внести зміни в уже зроблену раніше;
 • Дізнатися, скільки калорій в киплячому яйці (раптом кому знадобиться);
 • Запитати про погоду або новинах.

На інтерфейсі програми розташовані чотири пункти меню: домашня сторінка, записна книжка, нагадування, зворотний зв’язок. Досить корисною функцією, яку може здійснювати Cortana, є нагадування. Наприклад, ви можете попросити її про нагадуванні кому-небудь подзвонити або куди-небудь сходити. До того ж якщо у вас є мобільна версія Windows, і ви користуєтеся їй під тим же обліковим записом, що і Windows 10, то нагадування з вашого комп’ютера будуть автоматично доходити і до вашого телефону, що дуже зручно.

Про що ще важливо знати

Якщо ви маєте намір користуватися сервісом Кортан, ви обов’язково повинні підписати з компанією Microsoft відповідну угоду в цифровому форматі. Але тут є один істотний момент – як тільки ви погодитеся з представленими умовами, то Microsoft отримає про вас такі дані:

 • Ваше місце розташування;
 • Контактна інформація;
 • Історія пошуку.

Якщо раніше вами в Windows 10 були встановлені такі параметри конфіденційності, то прийняття вищезгаданої угоди автоматом скасовує їх. Кого-то з користувачів такий стан справ може відлякати. Якщо ж ви маєте намір користуватися програмою, але при цьому не хочете, щоб про вас дізналися зайвого, то ви все-таки можете «зменшити цікавість» вашого асистента. Для цього вам буде потрібно зайти в розділ Notebook, вибрати розділ Settings і відключити верхній повзунок. Тоді програма Кортан (Cortana) буде вам доступна в якості звичайного текстового пошуку.

Ссылка на основную публикацию