Кращі фотостоки для заробітку: огляд, порівняння та рекомендації в 2020 році

Всі мріяли отримувати гроші за те, що подобатися робити. Щасливі люди, які досягають цієї мети. У цій статті розповім про те, що таке фотобанки і фотостоки і як заробити на покликанні фотографа. Перш ніж почну, попереджаю: ця робота підійде не всім, так як доведеться продавати право на використання вашої фотографії, при цьому гарантії великого заробітку немає. До того ж, фотостоках не завжди потрібні ваші творчі задуми на жаль, високі ідеї, вкладені в фотографію, не завжди користуються попитом. Ця робота швидше для людей, які вміють ловити гарний ракурс і вибирати або складати композицію.

Як на цьому заробити

Фотостоки (іноді іменовані також фотобанками) це бази фотографій, на яких автор продає свої знімки, векторні малюнки, ілюстрації і відеоролики. Одну фотографію можна продати необмежену кількість разів. Такі ресурси хороші тим, що покупці завжди знайдуться: кожної компанії періодично потрібно використовувати будь-які зображення (наприклад, для рекламних брошур) без ризику порушити авторські права: купуючи фотографію, людина набуває право використовувати її.

Як заробити на фотостоках? Робити гарні фотографії! Чим краще якість знімків, чим їх більше і чим вони різноманітніші тим більше у вас шансів продати їх. Завжди затребувані будуть унікальні фотографії. Деякі фотостоки відмовляють в можливості розміщення на майданчику знімків, якщо вони занадто банальна, тобто подібних товарів вже занадто багато на сервісі. Навпаки, якщо ви продаєте фотознімок, яку складно знайти навіть любителям брати все з вільного доступу доведеться витратитися і придбати її.

8 кращих фотостоков

Перерахуємо найвідоміші і перевірені, на яких вже знайшли роботу сотні фотографів.

Перш ніж почну, хочу позначити інформацію, загальну для всіх фотостоков. Якщо на фотографії крупним планом зображений чоловік, який явно позує, він вважається моделлю і буде потрібно завантажити Model Release згоду моделі на продаж цих знімків. Деякі фотостоки вимагають Property Release такий же договір щодо нерухомості.

Знімки ніколи не з’являються на фотостоках автоматично, вони спершу проходять ретельну модерацію.

У всіх фотостоков приблизно одні критерії допустимості файлу: не повинно бути порнографічного змісту (еротика зазвичай дозволяється), бути знімком ще один знімок, смислова частина зображення повинна займати більшу його частину, при наближенні не повинно бути помітних шумів тощо.

Працювати можна тільки з 18 років.

фотостік Shutterstock

Цей ресурс є найвідомішим іноземним представником. На ньому продаються відео, фотографії і векторні ілюстрації. Для того, щоб працювати там, потрібно пройти стандартну процедуру реєстрації, буде потрібно також вказати вашу адресу і надати скан закордонного паспорта або паспорта міжнародного зразка.

На ресурсі є іспит: ви повинні надати 10 фотографій на задану тематику. Екзаменатору повинні сподобатися 7 з них, інакше ви не зможете працювати.

Отримана прибуток залежить від того, за яким з сертифікатів була придбана фотографія. Всього є два види сертифікатів, 25-A-Day і On Demand. Якщо вона була куплена за першим сертифікату, ви отримаєте від 0,25 до 0,38 доларів за кожне скачування. Якщо по другому від 0.81 до 2,85. Такий розкид пояснюється тим, що, по-перше, можна завантажувати в різному дозволі (і вартість скачування залежить від дозволу), по-друге, на Shutterstock сума, яку ви отримуєте за одну покупку, залежить від того, скільки ви вже заробили на цьому ресурсі. Чим більше у вас зароблена сума, тим більше ви отримуєте за скачування! Мінімальна сума для виведення 35 доларів. З сервісом можна ознайомитися на цій сторінці.

Фотостік Adobe Stock

Для того, щоб працювати тут, знадобиться пройти стандартну процедуру реєстрації, а також відправити скріншот документа, що посвідчує особу.

Мінімальна сума для виведення 50 доларів. Кажуть, продажу тут йдуть нерівно тиждень не купують нічого, ще тиждень продажі йдуть дуже активно. З власного досвіду скажу що продається рідко але влучно, відрахування авторам великі. Більш докладно в цій статті. Відрахування автору йде в розмірі 33% від вартості.

фотостік Photogenica

Русский фотостік. Порядок реєстрації звичайний, скан паспорта потрібен. Перевага сайт повністю російською мовою. Для початку співпраці необхідно надіслати 10 робіт на іспит. Роботи можна надсилати у вигляді превью 400рх або посилань на стоки. Про проходження іспиту отримаєте відповідь по електронній пошті.

Автор отримує 40% від кожного продажу його твори. Одна покупка принесе від 60 до 316 гривень.

Gettyimages

Процедура реєстрації стандартна, заявка зі знімками розглядається протягом 30 днів. На жаль, відсоток, одержуваний з продажу, дуже малий: автор починає з 15% відрахувань за фотографію і 20% за відео. Виплати здійснюються на карту Payoneer або на рахунок PayPal. У плюси майданчика віднесу те що це колишній iStock свого часу найбільший стік. До мінусів віднесу вже дуже складний інтерфейс для завантаження і розміщенні файлів.

Dreamstime

Порядок реєстрації стандартний. Згідно з дослідженням журналу PDN, цей ресурс виплачує найвищі відрахування у всій індустрії продажу фотографій. В середньому прибуток на Dreamstime від 0.68 до 3 доларів, але бонуси (наприклад, придбання статусу унікального автора), дозволяють заробляти до 40 $ за публікацію. Потрібно віддавати собі звіт в тому, що такі суми заробляють одиниці, тільки кращі.

Завантажувати зображення приймається ресурсом не відразу. Вона проходить перевірку. За її результатами або товар з’явиться на вашому акаунті, або на пошту прийде повідомлення із зазначенням причини відмови в публікації і порадами щодо виправлення недоліків. Якщо ви можете виправити зазначені недоліки, можливо завантажити файли знову.

Якщо знімки для продажу приймають і файли з’являються на сайті, їм присуджують перший рівень. Залежно від якості знімка, його розміру, композиції та об’єкта зйомки цей файл буде продаватися краще або гірше, ніж подібні йому знімки. Після того, як у фотографії буде певна кількість продажів, її рівень автоматично підвищується, що дозволяє продавати її за більш високою ціною.

Головний мінус системи велика мінімальна сума для виводу 100 $. В даний час кошти виводяться на PayPal, Skrill і Payoneer.

Також Dreamstime просить залишати на сайті мінімум 70% прийнятих за останні 6 місяців зображень.

Depositphotos

Процедура реєстрації стандартна, потрібно отримати сертифікат постачальника і завантажити перші фотографії, відправивши їх на модерацію. Мінімальна сума виплати 50 доларів.

Заробіток залежить від рівня постачальника (учасника фотографій), всього існує 5 рівнів: початківець, бронзовий, срібний, золотий і платиновий. Перевага цього ресурсу в тому, що він виплачує кошти різноманітними способами: на платіжні карти (в тому числі Visa, MasterCard і American Express), на PayPal, на Skrill. Отримати гроші можна також в деяких локальних платіжних системах. Детальніше про Depositphotos читайте за посиланням.

123RF

Процедура реєстрації стандартна вводите логін, пароль, e-mail і завантажуєте фотографії. В цілому сайт нічим не відрізняється від інших. Співпрацює з Amazon, Apple, Microsoft і іншими великими компаніями.

Основний мінус: до докладної інформації про ресурс мають доступ тільки зареєстровані користувачі, тобто потрібно пройти процедуру реєстрації, щоб дізнатися, скільки тут можна заробляти. У статті можна дізнатися про стік 123RF докладніше.

Lori.ru

Русский фотобанк. Заробіток від 45 до 3600 гривень на фотографіях і від 180 до 4500 гривень на відео. Якщо товар входить в ексклюзивну колекцію Лорі, тобто не продається в інших фотобанках (це необхідно підтвердити, написавши на e-mail Лорі), автор зможе заробляти від 75 до 3600 гривень на фотографіях і від 300 до 4500 на відео.

Увага: на сайті нестандартна (і дуже дивна) процедура реєстрації авторів: після створення аккаунта ви повинні будете завантажити та роздрукувати дві копії договору, підписати їх і разом з копією паспорта отруїти одну з копій договору поштою в офіс Лорі в Києві. Поки ви цього не зробите не зможете продавати знімки.

Скільки заробляють на фотостоках

Це залежить тільки від ваших здібностей до фотографії. Хороші товари завжди будуть купуватися. Якщо шукати відгуки про роботу на фотобанках, можна знайти найрізноманітніші записи. Є невеликі статті від людей, які заробляють багато, аж до 1000 $ в місяць (але це унікальні випадки).

Багато замітки про особистий досвід від розчарованих людей, які не змогли досягти особливих успіхів на фотостоках (проте під цим вони мали на увазі 500 $ за рік, що для досить пасивного заробітку не так і погано). Один з таких людей написав хорошу фразу: багато розкажуть вам, що у них є знайомий, який заробляє 1000 $ в місяць на фотостоках. Швидше за все, вони говорять про одне й те ж знайомому, адже про те, хто пішов з фотостоков ні з чим, розповідати нецікаво. Дійсно, об’єктивну інформацію отримати важко, бо відгуки пишуть ті, хто розбагатів на цій професії і ті, хто просто веде блог і ділиться інформацією. А у багатьох людей не вийшло, і вони просто пішли мовчки, не розповідаючи про свій досвід. Але головне ви тепер знаєте, що досягти висот на цьому терені можливо, але все залежить від вас.

Мої поради по роботі з фотостоками

 1. Шукайте дійсно унікальні теми і унікальні ракурси, зробіть так, щоб конкуренція у вас була мінімальною.
 2. Якщо ви готові на це піти, дозволяйте купувати права на фотографію це непоганий заробіток.
 3. Намагайтеся завантажити на сервіси якомога більше. Більше знімків більше шансів на те, що щось у вас куплять.
 4. Грамотно розставляйте теги, причому ставте якомога більше тегів.
 5. Читайте довідку на фотостоках! Це дозволить заощадити час і нерви модераторів, а також може підказати, як більше заробляти.
 6. Багато фотобанки пропонують підвищені виплати за ексклюзивність фотографій. Ексклюзивними фотографіями вважаються ті, які продаються тільки на конкретному ресурсі і більше ніде! Якщо вас це зацікавило, потрібно написати на e-mail фотостоку для того, щоб позначити особливий статус фотографії. Якщо ви працюєте на кількох фотостоках, вирішувати, чи вигідніше зробити фото ексклюзивним, або продавати відразу в декількох місцях, припаде до ситуації.
 7. Не упускайте незвичайних ракурсів.
 8. Користуйтеся моментом. Наприклад, якщо ви або ваші друзі створили кулінарний шедевр, непогано буде красиво його сфотографувати.
 9. Періодично влаштовуйте вечір фотографії та складайте красиві композиції хоч навіть з підручних засобів.
 10. Носіть з собою фотоапарат, щоб мати можливість зберегти щось незвичайне.
 11. Думайте над тим, які саме зображення і для чого можуть знадобитися. Згадайте, які фото бачите в рекламних брошурах.

Найближчим часом будуть нові статті з докладним описом роботи на конкретних стоках.

Ссылка на основную публикацию