Кращі інструменти для нескладного проведення вилученої технічної підтримки


Кращі інструменти для нескладного проведення вилученої технічної підтримки

Черговий крик відчаю з телефону – “Допоможіть, мій комп’ютер не працює!”

Якщо для вас стало звичним виконувати технічну підтримку сім’ї і друзям, то не втрачайте з уваги безліч безкоштовних інструментів, що забезпечують отримання доступу до комп’ютера іншої людини для його ремонту.

Існує чимало варіантів вилученої технічної підтримки.

Тут же ми розглянемо найкращі, вирішимо – чи потрібно слідувати їх методам і при аварії, що сталася надавати підтримку за допомогою телефону, або ви хочете встановити віддалений доступ заздалегідь.

TeamViewer

Цей спосіб є улюбленим способом віддаленої підтримки, що обирається багатьма IT вундеркіндами. Він може реалізовуватися декількома способами. Ви можете доручити вашому партнерові завантажити програмне додаток TeamViewer QuickSupport, здатне працювати без права доступу адміністратора при будь-якій конфігурації системи. Програма видасть партнеру на його проблемному комп’ютері ідентифікатор сеансу і пароль, які він зможе переслати вам. Після цього ви легко підключаєтеся віддалено, застосовуючи вашу програму TeamViewer. Ніякої спеціальної установки вона не вимагає – завантажте її і для запуску двічі клацніть по її ярлику.     

В результаті, після повної установки клієнта TeamViewer, ви отримуєте постійний віддалений доступ до комп’ютера без необхідності звертатися до віддаленому користувачеві – його власнику для отримання паролів і будь-яких підтверджень. Весь час, поки його комп’ютер включений, ви будете мати до нього віддалений доступ. 

Це дуже зручний варіант для випадків, коли ви хочете провести на віддаленому комп’ютері профілактичне техобслуговування або виправити його в той час, коли власника біля нього немає. 

Програма TeamViewer – крос-платформна, тому ви можете використовувати її для ремонту на комп’ютерах Мас або усунення неполадок в комп’ютері ваших батьків, що працює під Windows, заходячи для цього зі свого компа з Linux. Більш того, у вас є можливість підключення з пристроїв, що працюють під Android або IOS. У минулих наших статтях ми детально розглядали можливості TeamViewer.

Тимчасова допомога в Windows – віддалений помічник

 ОС Windows має вбудовану функцію віддаленого помічника, призначену саме для такої ситуації. Поки тільки професійні видання для Windows дозволяють використовувати програмне забезпечення для віддаленого робочого столу сервера. Кожна версія Windows може запросити віддаленого помічника і запросити когось ще, щоб допомогти у вирішенні проблем з їх комп’ютерами. Це може бути зручний варіант, так як помічник вже встановлений на віддаленому комп’ютері з ОС Windows, тому вам не доведеться просити власника віддаленого комп’ютера встановити яку-небудь нову програму.

Для використання цієї функції попросіть іншу людину запустити Windows Remote Assistance, або, відкривши меню Пуск, набрати на клавіатурі – Windows Remote і натиснути Enter, або пройти покроково в меню Пуск -> Всі програми -> обслуговування -> Віддалений помічник Windows.

Він повинен буде використовувати режим “Запросити для виклику того, кому ви довіряєте, щоб допомогти вам” (Invite someone you trust to help you), а потім вибрати Easy Connect для отримання пароля.

Зверніть увагу, що Easy Connect не завжди буде доступний, і тоді віддаленому користувачеві доведеться створити файл запрошення, використовуючи додаток Windows Remote Assistance та відправити його вам.

Ви повинні будете відкрити програму Windows Remote Assistance на своєму комп’ютері, вибрати “Допомогти тому, хто викликав вас”, встановити Easy Connect і ввести пароль. Якщо Easy Connect недоступний, ви повинні надати файл запрошення.

Після схвалення системою вашого з’єднання, ви отримуєте доступ до віддаленого комп’ютера і зможете віддалено бачити і контролювати його роботу, зможете почати чистку від вірусів, коригування панелі управління або проведення інших операцій, необхідних для вирішення проблем. Для отримання більш широкої інформації прочитайте нашу попередню статтю по Видаленого помічника в Windows.  

Використання віддаленої допомоги в Windows корисно в крайніх випадках, але не ідеально для регулярного використання. Адже при цьому режимі немає можливості підключення без відкриття додатка іншою людиною на віддаленому комп’ютері, щоб забезпечити вас паролем.

Якщо вам більше до душі варіант, коли не потрібно обтяжувати іншу людину, то завантажуйте для використання TeamViewer або аналогічну програму.

Віддалений робочий стіл Chrome – Chrome Remote Desktop 

Хороший шанс для успішного вирішення проблеми виникає, якщо і ви і одержувач вашої допомоги на віддаленому комп’ютері вже маєте на комп’ютерах встановлені Гугл Хром браузери. В цьому випадку у вас з’являється можливість використовувати програмне додаток “Віддалений робочий стіл Chrome” для зв’язку між комп’ютером та віддаленим. Зрозуміло, що і у вас, і у віддаленого колеги повинно бути встановлено на комп’ютерах це додаток.

Віддаленому користувачеві буде потрібно в новій вкладці відкрити цей додаток і натиснути “Дозволити” на висвітився на цій сторінці запит для дозволу на віддалене підключення ваших комп’ютерів.

Також потрібно буде там же натиснути кнопку “Share” для поділу комп’ютера з тим, хто дасть відповідний код доступу.

Коли ви отримаєте код доступу, ви зможете, відкривши додаток Chrome Remote Desktop, натиснути кнопку “Access” і ввести цей код доступу. Ви будете з’єднані з віддаленим комп’ютером.

Ви можете також спробувати створити PIN для постійного віддаленого доступу. Як і TeamViewer, цей інструмент є крос-платформних і працює на Mac, Linux і Chrome OS. Це також, ймовірно, буде більш надійним варіантом, ніж віддалена допомога Windows, так як він не виходить з ладу – на відміну від Easy Connect опції в віддаленої допомоги Windows.

Раніше ми писали про це в статті про використання Гугл Хром для віддаленого доступу до вашого комп’ютера.

Деякі додаткові можливості

Існують і інші варіанти, але і вони не ідеальні. Наприклад, Skype має функцію розподілу екрану, яка зручна вже тим, що Skype встановлений на комп’ютерах у багатьох людей. Але режим поділу екрана Skype не дозволяє управляти комп’ютером віддалено, тому ви повинні будете диктувати на відстані людині – які кнопки йому потрібно натискати на своєму комп’ютері.

Програма LogMeIn є іншим рішенням для віддаленого робочого столу, який можна використовувати час від часу, але він більше орієнтований на платні рішення для бізнес-цілей. TeamViewer представляється кращою опцією для середнього вундеркінда.

Ви можете випробувати і режим в Windows – “Включення робочого столу” для забезпечення постійного віддаленого доступу. Але цей варіант вимагає, щоб у віддаленого користувача було діагностовано професійну версія Windows або, що ще краще, чи не загальноприйнята серед інших користувачів. Буде потрібно також перенаправлення портів для забезпечення доступності компа з інтернету.

Не залишимо без мовчанням і можливість установки сервера VNC, який дозволяє провести це вручну. Сервер VNC, по суті є вільною альтернативою віддаленого робочого столу Windows, так що ви можете встановити його на будь-яку версію ОС Windows. Проте, VNC сервери – це просто сервери – ви повинні вручну перенаправити порти і забезпечити віддалений доступ самостійно. Це набагато скрутніше, ніж просто за допомогою одного з описаних вище способів, що обробляють настройки з’єднання самостійно. без будь-якої переадресації портів.

Цілком можливо, що найкращим для вас рішенням буде використання TeamViewer. Він набагато простіше в застосуванні, не потрібно напружувати кого-небудь завантаженням на його віддалений комп додатки QuickSupport, не потрібні права доступу адміністратора, є можливість отримати пароль або дистанційно налаштувати, в результаті отримати віддалений доступ в зручному постійному режимі.

 Можливості віддаленого доступу, вбудовані в Windows і Хром, можуть бути дуже корисні, так як вони легко запускаються, якщо ви вже використовуєте Windows і Хром.

Іноді настає ситуація, коли ви змушені постійно надавати віддалену технічну підтримку одним і тим же людям. Як результат – ви можете зайнятися ідеєю просто розлучити ваших набридлих родичів з Windows. І почати розглядати варіанти перекладу їх на роботу з Мас, Chromebook, Linux PC, iPad або з планшетом на Android, словом, на щось таке, що складніше зіпсувати, ніж добрий і старомодний настільний комп’ютер з Windows.

Ссылка на основную публикацию