Кращі комп’ютерні антивіруси 2020 року: Це важливо!

Існує кілька критеріїв, керуючись якими можна вибрати кращий антивірус 2018 року. В першу чергу, він повинен добре визначати шкідливі файли. Так як нові загрози з’являються щохвилини, обчислити абсолютний процентний показник їх виявлення неможливо. Однак, експертами з комп’ютерної безпеки створені спеціальні тести. Вони складаються із спеціально підібраного набору заражених файлів. У цьому рейтингу ми будемо враховувати те, наскільки добре різні утиліти їх визначають.

Другий важливий критерій вибору антивірусного ПО – продуктивність. Вона включає в себе швидкість роботи і рівень використання системних ресурсів (процесора, оперативної пам’яті, жорсткого диска). При порівнянній якості сканування віддавайте перевагу тій програмі з нашого рейтингу, яка працює швидше. Третій фактор – наявність додаткових функцій. Тут слід орієнтуватися тільки на свої потреби. Природно, не варто забувати і про ціну додатки. У цьому рейтингу представлені як безкоштовні, так і платні версії.

7 місце – Захисник Windows

Ця антивірусна програма входить в комплект поставки операційних систем компанії Microsoft. Перша версія Захисника з’явилася ще в Windows XP. З тих пір пройшло більше 10 років, на протязі яких вбудований антивірус регулярно оновлювався і отримував кращі функції. У 2018 році Захисник Windows є досить потужним інструментом. За своєю функціональністю він здатний конкурувати навіть з окремими платними продуктами. Важливою перевагою утиліти є її вільне поширення з Windows.

Проте Захисник не позбавлений недоліків, як і будь-яка інша програма з цього рейтингу. Ряд незалежних тестів показав низький відсоток виявлення загроз вбудованим засобом Microsoft. Також спостерігалася дуже рідкісна блокування шкідливих завантажень з Інтернету при використанні цього додатка. Більшість небезпечних файлів не розпізнавалося на етапі скачування.

Ще одна особливість не є недоліком, але може не сподобатися користувачам піратського програмного забезпечення. Захисник добре визначає генератори ліцензійних ключів і утиліти для злому ПО, спрямовані на обхід захисту правовласників. Запуск таких додатків блокується. Для їх виконання потрібно додати потрібні файли в «білий список», проігнорувавши попередження.

Важливо! Якщо ви встановите інший антивірус з рейтингу, переконайтеся що стандартний Захисник відключився. При спільній роботі декількох подібних додатків можуть виникнути конфлікти.

6 місце – Avira Free Security Suite

Офіційний сайт

Безкоштовний продукт, що забезпечує хороший захист комп’ютера від виконання шкідливого коду. За даними більшості досліджень, в яких брав участь Avira, він увійшов в рейтинг кращих антивірусів за рівнем захисту за 2018 рік. Має досить низька кількість помилкових спрацьовувань, тому не буде часто відволікати неактуальними попередженнями при запуску нових додатків. Додаткові можливості відкриваються при покупці платної версії – Avira Antivirus Pro. Вона містить потужний файрвол, модуль блокування фішингових та інших небезпечних сайтів.

Головний мінус Avira Free – низька швидкість роботи. Найпомітніше цей недолік проявляється при повному скануванні жорсткого диска на наявність вірусів. Швидкість визначення загроз також залишає бажати кращого при відкритті каталогу з зараженими файлами в Провіднику. Слід зазначити і високий рівень використання системних ресурсів. Для старих комп’ютерів із слабкими технічними характеристиками краще вибрати інший антивірус з нашого рейтингу утиліт 2018 року.

5 місце – AVG AntiVirus Free

Офіційний сайт

Надійна антивірусна програма з базової захистом від фішингу та мережевих атак. Поставляється безкоштовно, з можливістю підвищення рівня захисту шляхом покупки ліцензії на рік. Платну версію можна випробувати протягом 30 днів тестового періоду. Протягом доби після установки також доступні функції утиліти AVG PC TuneUp. Вона видаляє непотрібні тимчасові дані і дозволяє оптимізувати роботу операційної системи.

Згідно з даними незалежних випробувань, AVG AntiVirus Free має гідні показники виявлення небезпечних файлів. Важливою особливістю антивірусного захисту є висока швидкість сканування. Велике навантаження на систему спостерігається тільки при першому включенні. Під час повної перевірки AVG враховує лише ті файли, які були змінені з моменту останнього запуску. Цим він відрізняється від попередньої програми в рейтингу за 2018 рік. Такий підхід значно економить час і системні ресурси ПК.

Антивірус запускається через вбудований завантажувач Zen. У ньому пропонуються додаткові утиліти від цього ж розробника. Дане рішення ускладнює інтерфейс і часто відволікає користувача рекламою інших продуктів. Ще один недолік безкоштовного антивіруса AVG – слабкий захист від фішингу. У базу даних додано занадто мало посилань на шахрайські сайти. Тому вона погано справляється з функцією блокування сторінок, виманюють логіни і паролі.

4 місце – 360 Total Security

Офіційний сайт

Комплексний інструмент для захисту і оптимізації операційної системи. Розроблено китайською компанією Qihoo, поширюється на безкоштовній основі. Цікава особливість 360 Total Security – наявність відразу кількох вбудованих засобів сканування. Головні двигуни, що застосовуються в додатку: QVM II, Bitdefender і Avira. На жаль, перший відрізняється великою кількістю помилкових спрацьовувань. Цей фактор робить роботу з антивірусом менш комфортною.

360 Total Security дещо відстає від лідерів рейтингу за критерієм ефективності вірусного аналізу. Однак, значення цього показника все одно залишається високим. Чи не кращі результати спостерігаються і в сфері продуктивності. Утиліта споживає значну кількість ресурсів. Але якщо ви використовуєте потужний комп’ютер і хочете встановити програму з розряду «все в одному», 360 Total Security – непоганий вибір в 2018 році.

При завантаженні інсталяційний файл надається вибір між двома версіями установника: онлайн і офлайн. Файл онлайн-установника має розмір не більше 2 МБ. Він дозволяє завантажити більшість потрібних даних відразу після запуску, але вимагає доступу до Інтернету під час установки. У другому варіанті вся інформація вже інтегрована в файл. Установку можна виконати в оффлайн режимі, але розмір інсталятора при цьому становить майже 80 МБ.

3 місце – ESET NOD32

Офіційний сайт

Антивіруси з серії NOD32 – одні з кращих рішень 2018 роки для повного захисту комп’ютера. При установці програми з цієї лінійки глибоко інтегруються в систему. Це дозволяє їм якісно захищати ПК, відстежуючи вірусну активність на низькому рівні. NOD32 має непогану оптимізацію, тому навантажує систему менше, ніж багато інших програм з відповідним набором модулів. Головний недолік цієї серії – необхідність покупки платної підписки. При наявності безкоштовної ліцензії для цієї програми отримало б більш високе місце в рейтингу.

Для домашнього використання компанія ESET розробила чотири продукти, сумісні з Windows:

  1. Smart Security Family – працює на декількох домашніх і мобільних пристроях (до 5 штук). Блокує мережеві атаки, знешкоджує віруси. Обладнаний підключається модулем батьківського контролю.
  2. Антивірус – стандартна версія NOD32, захищає комп’ютер від вірусів.
  3. Internet Security – підтримує розширені інструменти управління мережевою безпекою.
  4. TITAN – включає в себе основні та додаткові функції всіх антивірусних продуктів NOD32. Поставляється на завантажувальної флешці.

Зверніть увагу! На офіційному сайті можна скачати пробні версії всіх антивірусних продуктів NOD32, крім TITAN. Період тестової безкоштовної ліцензії становить 30 днів.

2 місце – Антивірус Касперського

Офіційний сайт

Лідер на ринку російського антивірусного ПО в 2018 – Лабораторія Касперського. Її продукти конкурують з кращими світовими розробками в цій сфері, тому в нашому рейтингу Антивірус Касперського займає друге місце. До його переваг відносяться: висока надійність евристичного аналізу (виявлення невідомих раніше загроз) і відносно швидка перевірка файлів. Для ранніх версій утиліти було характерним помітне уповільнення ПК після установки. Зараз ця проблема відступила на другий план через розвиток обчислювальних потужностей і поліпшення самого ПО.

Компанія випускає три основних платних утиліти для систем Windows: Anti-Virus, Internet Security і Total Security. Їх головна відмінність полягає в кількості доступних модулів. Наприклад, в найбільш просунутою і дорогою версії (Kaspersky Total Security) крім стандартних антивірусних засобів є інструменти для шифрування і резервного копіювання. Безкоштовна програма Kaspersky Free гарантує тільки базовий захист системи. Для разової перевірки комп’ютера на віруси можна використовувати Virus Removal Tool. Ця утиліта також поширюється вільно.

1 місце (кращий антивірус 2018 роки) – Avast

Avast Free Antivirus – безкоштовна антивірусна утиліта від чеських розробників. Вона оснащена додатковими компонентами, багато з яких присутні тільки в платних версіях інших програм. Avast отримав високі оцінки антивірусних лабораторій і авторитетних журналів про комп’ютерну безпеку. При цьому, максимальні бали присвоєні продукту за рівень захисту і зручність використання. За критерієм продуктивності оцінка була знижена, оскільки утиліта робить деякий вплив на швидкість роботи системи.

Цікава функція Avast Free – вбудований менеджер паролів. Можливість збереження даних для авторизації на сайтах не є звичним компонентом антивіруса. Однак, така комбінація додатків забезпечує безпечне зберігання паролів. Утиліта також має модуль перевірки захищеності бездротової мережі. Він допоможе внести правильні зміни в налаштування роутера, в тому випадку, якщо пристрій підключено до Інтернету через Wi-Fi.

Порада! Приділіть достатньо уваги установці програмного забезпечення. На певних етапах може знадобитися прибрати галочки, що відповідають за скачування інших додатків від партнерів Avast.

Серед продуктів AVAST Software також є платні антивірусні програми:

  • Ultimate – кращий антивірус 2018 року в лінійці Avast, включає всі доступні модулі.
  • Internet Security – відрізняється від Free наявністю потужного файрволу.
  • Premier – в порівнянні з попередньою версією додані деякі інструменти забезпечення конфіденційності.

Ссылка на основную публикацию