Краудфандінговие майданчики: огляд найбільших платформ

Ви молодий підприємець з видатними ідеями, але без стартового капіталу, якому відмовили в банківському кредитуванні, особистому інвестуванні і підтримці від держави? Так, такий стан справ цілком може привести до втрати мотивації. Однак, існує спосіб втілити в життя геніальну бізнес-ідею вільно, не потрапляючи в залежність від спонсора – попросити грошей у натовпу.

Що таке краудфандінг?

Настав час звернутися за допомогою до краудфандінгом – інноваційному методу фінансування. З англійської мови crowdfunding перекладається як фінансування натовпом. Простий переклад в два слова якнайкраще описує саму суть процесу: підприємець викладає проект на огляд натовпу, яка, бажаючи надати підтримку, викладає гроші на його реалізацію.

Здійснюється презентація задумки і збір пожертв на спеціалізованих краудфандінгових майданчиках, розміщених в інтернеті. Після завантаження на ресурс проект проходить обов’язкову перевірку модераторами, і лише потім допускається до перегляду відвідувачами.

Плюси і мінуси використання краудфандінгових майданчиків для отримання грошових внесків

Розглянемо порівняльну таблицю плюсів і мінусів використання майданчиків краудфандінгових для реалізації стартапів.

Таблиця 1. Переваги та недоліки залучення краудфандінгових коштів для стартапу

плюси мінуси
 • можливість отримати потрібну кількість грошей, коли банки і інвестори відмовили,
 • необхідність прописати чіткий бізнес-план,
 • підійде абсолютно будь-яка реалістична бізнес-ідея,
 • безоплатне отримання грошей.
 • обмежений часовий термін,
 • ризик не зібрати всю суму,
 • зняття збору за використання майданчика,
 • податковий державний збір,
 • необхідно відзвітувати про результати.

Отже, розглянемо таблицю більш докладно. До плюсів використання краудфандінгових майданчиків в першу чергу можна віднести останній шанс на отримання грошей, що знаходиться в рамках закону, зрозуміло. Простіше кажучи, коли відмовлять банки, меценати та інші інвестори у вигляді фізичних або юридичних осіб, у вас все ще залишиться шанс на отримання стартового капіталу, якщо попросите натовп співвітчизників або всіх жителів планети надати фінансову підтримку.

До плюсів можна віднести також конкретну розробку бізнес-плану підприємства. З одного боку, це додаткова робота, з іншого – необхідна частина будь-якого успішного проекту. Високий ступінь відповідальності допоможе врахувати всі нюанси бізнес-плану.

Що стосується фільтрації ідейного контенту, до нього немає ніяких вимог, крім реалістичності. Тобто будь-яка ваша суспільно-корисна або потрібна ідея знайде свого вкладника, якщо розмістити її на краудфандінгових майданчиках вірною спрямованості. Головне, щоб мова в проекті йшла про реально здійсненних речах.

Говорячи про отримання підприємцем грошей, в переважній більшості випадків вкладення є безоплатними, тобто не вимагають від одержувача грошей їх пізнього повернення власнику. Однак, в деяких випадках Бекер отримують призи за участь, або навіть частку майбутнього бізнесу.

Мінус отримання пожертвувань за допомогою краудфандінга полягає в обмеженому часовому терміні. З одного боку, це добре, тому що стимулює людей жертвувати прямо зараз, а з іншого – погано, адже можна просто не встигнути зібрати потрібну суму. В цьому і полягає головний ризик проекту. Деякі майданчики діють за принципом «все або нічого», що означає, що навіть якщо набрано 99% суми, вона повністю повертається вкладникам по закінченню тимчасового терміну. Інші працюють за схемою «залиш все», і тут вам зрозуміло дістануться гроші в будь-якому випадку, але їх просто не вистачить на реалізацію проекту.

Навіть якщо вся сума все ж зібрана, необхідно поділитися її частинами з використовуваної майданчиком і державою. Так, краудфандінговие сервіси беруть від 5 до 15%, а податок становить 13% відсотків від суми.

Існуючі краудфандінговие майданчики України та світу

Розглянемо знамениті інтернет-майданчики для збору допомоги від натовпу, що діють в Україні та інших країнах світу. Чому ми вказали саме такий поділ? Все просто. Більшість майданчиків країн Європи не підтримує збір грошей для наших співвітчизників і навпаки.

Kickstarter

Найзнаменитіша і популярна платформа, через яку були втілені багато успішних зарубіжні проекти. Роком заснування ресурсу є далекий 2009 країною зародження США. За час існування «кікстартера» придбав солідну популярність завдяки жорсткій системі фільтрації проектів. Пройти на його сторінки можуть лише творчі задумки і дійсно активні стартаперів.

Завдяки напрацьованого кредиту довіри за розміщеними на платформі проектами стежить не тільки та сама юрба, але і маститі корпорації сполучених штатів, а також різні державні структури, фонди венчурного характеру і так далі.

Зібрані кошти циркулюють за наступною схемою: вони передаються стартаперів тільки в тому випадку, якщо їх кількість дісталося до необхідної суми. Комісія «кікстартера» становить 5% від зібраної підприємцем суми.

Автори викладаються на платформу проектів стимулюють потенційних вкладників обіцянкою подарунків, призів та інших компенсацій. Сьогодні «кікстартера» лідер зарубіжного краудфандінга, до якого Російської аудиторії поки не вдається долучитися.

Виведення грошей з платформи реалізується за системою «все або нічого». Саме тому розміщувати проекти на «кікстартера» вирішують виключно впевнені в своїй ідеї підприємці з продуманими творчими концепціями. Небезпека, яка потребує уваги, пов’язана з високою наповненістю ресурсу цими самими концепціями, за рахунок чого виділитися на тлі один одного їм досить складно. Вивести проект з тіні може лише автор, який підтримує постійне спілкування з зацікавленою аудиторією, засобами масової інформації, блогерами і т.д.

Згідно зі статистикою, 50% розміщуваних підприємств не досягають потрібної суми збору, ще 15% відсотків не збирають навіть половини. Лише залишилися 35% дотягують до потрібної кількості грошей або переростають його.

З моменту появи сайту загальна грошова сума реалізованих через проект «кікстартера» коштів склала 1,5 мільярда доларів США.

Відео – Kickstarter: як фінансувати проекти

ArtistShare

Вважається, що саме «Артістшер» став першим краудфандінговим сервісом США в інтернеті. Дата його реєстрації припадає на початок 2000-х років. Мало того, що на ресурсі «Артістшера» отримали життя багато творчі проекти, так і сам він з часом розширив функціонал і перетворився в лейбл.

Даний ресурс призначається для музикантів і їх творчості. Профінансовані на сторінках платформи музичні колективи прославилися і отримали щонайменше 9 премій Grammy, плюс ще 18 були номіновані на їх отримання. Також талантам від «ArtistShare» вручали Пулітцерівську премію, номінували на отримання Оскара і т.д.

Робота ресурсу здійснюється переважно за принципом попереднього замовлення. Для внесення пожертвування встановлюється мінімальна сума. Вносячи її, спонсор оплачує отримання в майбутньому одного примірника продукції. При пожертвування більшої кількості грошей люди отримують відповідно і бонуси посущественнее.

Крім іншого, «ArtistShare» надає підтримку в реалізації отриманого продукту, виконуючи функції студії звукозапису, інтернет магазину і майданчики для збору коштів. Що й казати, при такому підході ресурс проживе ще довгі десятиліття.

Indiegogo

На відміну від «кікстартера» і «Артістшер» дана платформа не ставить перед стартаперів жорстких тематичних обмежень. Фінансувати з її допомогою можна проекти наступних напрямів:

 • благодійні,
 • технічні,
 • наукові,
 • соціальні,
 • освітні,
 • творчі і т.д.

Ще одна принципова відмінність від перерахованих вище ресурсів – можливість зібрати грошей для себе, на особисті цілі, якщо люди захочуть їх профінансувати.

Вкласти гроші в проект може людина з будь-якої точки світу, головне, щоб у нього був власний законний банківський рахунок. Модель отримання грошей з ресурсу «Індіегогоу» називається «залиш собі», тобто незалежно від результатів збору, наявні на рахунку гроші йдуть до підприємця.

Крім «залиш собі» також є в наявності опція «все або нічого». Вона більш ризикована, проте є мотивацією для вкладників, які розуміють, що збирач грошей налаштований серйозно.

Залежно від того, яка система фінансування обрана, встановлюється і відсоток фінансових відрахувань платформі. Так, для «все або нічого» ресурс забирає по 4%. Для «залиш собі» відрахування розподіляються так:

 • набирається не полная сума – 9%,
 • повна сума – 4%.

Проектам, присвяченим благодійності, ресурс обіцяє знижку в одну четверту кожної ставки.

Незважаючи на те, що платформа вітає ставки з усього світу, конвертацію коштів проводиться лише в чотирьох світових валютах:

 • доларах США,
 • канадських доларах,
 • британському фунті стерлінгів,
 • євро.

Pledgemusic

Ще одна платформа для фінансування музикантів. Працює за принципом уявлення творчого виливу, натомість на перегляд і прослуховування якого користувачі інтернету платять гроші. Ніяких обмежень, що стосуються країн походження і місцезнаходження творчого колективу, на ресурсі немає.

Як бонус за пожертвування фанати музичних колективів отримують не тільки можливість прослухати аудіо супроводу і подивитися кліпи, а й невеликі призи та подарунки від музикантів, наприклад, особисті зустрічі з фанатами, вінілові пластики, кекси, автографи і т.д.

Представницькі офіси «PledgeMusic» розкидані по багатьом великим містам США, а також Німеччини, Британії та інших країн.

Платформа запускає фінансування за двома методами:

 • “все або нічого”,
 • згаданий вище передзамовлення.

У першому випадку гроші збирають молоді й талановиті групи або особистості, яким потрібен старт на офіційний початок діяльності. У другому – усталені союзи, вирішальні маркетингові цілі з продажу продукції. Комісія ресурсу становить 15%.

При видачі грошей збирачеві є одна особливість. При наявності грошового надлишку, на початку проводиться видача основний необхідної суми, а після завантаження пісень, кліпів і видачі подарунків все інше.

RocketHub

Запуск ресурсу відбувся в 2010 році. Проект можна назвати по-справжньому міжнародним, так як участь в зборі грошей на ресурсі є майже в 200 країнах світу.

Збір грошей на «RocketHub» діє за тим же принципом, що і на інших платформах. Комісія сервісу становить від 4% до 8% від всієї зібраної суми. Щоб розмістити проект на ресурсі необхідно виконати ряд наступних умов.

 • Чи не влаштовувати збір коштів на масове виробництво продукції.
 • В якості призів не обіцяти висилку заборонених речовин, алкоголю, порнографії, зброї і т.д.
 • Бути старше 13 років. Користувачі, які не досягли 18-річного віку можуть брати участь за згодою батьків.

Надходження коштів до скарбнички організатора викладається на ресурсі проекту здійснюється через 1,5 тижні після завершення збору. Робота системи здійснюється за принципом «заробив – забери собі». Після того, як проект запуститься, зміна суми необхідних коштів поміняти не вийде. Часовий термін збору пожертвувань обмежується трьома місяцями.

Переказати гроші на рахунок кампанії можна за допомогою платіжних систем:

 • Visa,
 • MasterCard,
 • American Express,
 • Discover.

Fondomat

Чеський аналог «Рокетхаба», що дозволяє знімати гроші навіть провальним проектам, не набирають і третини необхідної суми. Створення ресурсу відбулося в 2011 році. Основні напрямки роботи:

 • благодійність,
 • стартапи,
 • креатив.

Творці «Фондомата» мали на меті створити першу європейську платформу краудфандінга. Ресурс є міжнародним, тому з самого першого дня запуску надає відвідувачам інформацію англійською та чеською. За словами творців, зараз йде робота над перекладом платформи на російський і китайську мови.

Система перекладу фінансів для функціонування «Фондомата» була обрана PayPal, все з тією ж метою розширити межі можливої ​​участі в проекті.

Тепер, коли ми розглянули топові зарубіжні краудфандінговие платформи, звернемо увагу на знамениті російські ресурси.

Планета

Мабуть, саме «Планета» сьогодні є найпопулярнішою російської платформою краудфандінга. Вона дарує авторам різних проектів можливість реалізуватися за допомогою отримання тисяч грошових внесків від співвітчизників.

Спрямованість розміщуються на ресурсі проектів може бути наступною:

 • творчої,
 • освітньої,
 • благодійної,
 • соціальної і т.д.

Фінансуванню не підлягають проекти:

 • політичні,
 • комерційні.

Крім пожертвувань, на електронній сторінці «Планети» можна за гроші купувати реалізовану за допомогою платформи продукцію, підписуватися на безкоштовне отримання інформації, дивитися концерти в режимі онлайн.

Кожному автору проекту «Планета» надає істотну підтримку, виділяючи в помічники куратора, консультує його протягом всього циклу життя заходи щодо збору грошей. Отримана інформація може включати не тільки опис механізму роботи сервісу та юридичних сторін договору, але і методи просування проекту на інтернет-просторах і в реальності.

Умови для запуску збору грошей наступні:

 • автор досяг 18 років,
 • має легітимний банківський рахунок.

Країна походження збирача може бути будь-хто.

Зробити внесок у проекти «Планети» можна через такі платіжні системи:

 • Qiwi,
 • Яндекс гроші,
 • Webmoney,
 • Best2Pay,
 • з рахунку мобільного телефону.

Комісія платформи не знімається з представників благодійних проектів.

Правила участі в зборі на «Планеті» такі.

 • Розміщується на ресурсі проект заборонено дублювати на інших краудфандінгових платформах.
 • Щоб Бекер міг придбати акцію проекту, необхідно зареєструватися.
 • Продовжити збір грошей по закінченню встановленого терміну можливо, але лише один раз.
 • У разі успішного фінансування, автору доступні комунікаційні засоби просування проектів платформи.
 • Для успішних проектів «Планета» пропонує послугу з розміщення реклами на які співпрацюють з нею ресурсах.

Моделі фінансування «Планети» стандартні:

 • “все або нічого”,
 • “Залиш собі”.

Другий варіант можливий лише в тому випадку, якщо проект набрав більше половини необхідної суми. Також проект вимагає від збирачів ресурсів видачі призів і подарунків Бекер.

Комісія ресурсу від загальної суми становить 5%, ще 13% автоматично відходить державі. Якщо проект зібрав не повну вартість, а лише понад 50%, комісія складає 10%.

Boomstarter

Boomstarter – ще одна вітчизняна платформа колективного фінансування. Працює по найбільш прийнятною для України схемою – «все або нічого». Служити ресурс може не тільки в якості майданчика для збору грошей, а й як база для тестування продукту, що випускається, своєрідного промацування ринку.

Робота з ресурсом здійснюється за кілька кроків.

 • Реєстрація учасника на сайті ресурсу boomstarter.ru.
 • Введення даних про проект в спеціальному онлайн-конструкторі.
 • Вказівка ​​одержуваних в результаті призів і подарунків.
 • Відправлення проекту на модерацію.
 • Запуск проекту після схвалення модераторами.

Все, по завершенню останнього пункту спонсори почнуть вносить гроші в скарбничку проекту, якщо він їх зацікавить. Мінімальна пожертва дорівнює 50 грівенм. На збір дається рівно 2 місяці. Якщо сума зібрана на половину або більше, проект оголошується успішним.

Список вимог, що пред’являються до авторів проектів містить наступні пункти:

 • обов’язкове громадянство РФ,
 • досягнуте повноліття,
 • рублевий законний рахунок в банку,
 • повне дотримання пропонованих платформою і законом РФ правил.

Крім сервісу краудфандінга, «Бумстартер» пропонує ще одну інноваційну послугу – краудгіфтінг.

Краудгіфтінг – це покупка товарів групою осіб, як кажуть «в складчину». Вибравши на сайті платформи цікавить річ, люди по-окремо вносять гроші на її покупку. Якщо подарунок викуповується повністю за два тижні до старту, магазин доставляє його імениннику додому абсолютно безкоштовно. Якщо гроші так і не будуть зібрані, кожна частка суми повертається її відправникам.

Якщо кошти на краудфандінговий проект зібрані успішно, «Бумстартер» бере комісію в розмірі 5% від суми.

З миру по нитці

Краудфандінговая вітчизняна майданчик, призначена для збору грошей на великі і маленькі проекти, спрямованість яких:

 • культурна,
 • соціальна,
 • креативна,
 • освітня,
 • благодійна,
 • спрямована на поліпшення екології,
 • спрямована на розвиток технологій.

Поєднання соціальних, креативних і технологічних проектів додає «З миру по нитці» родзинку, так як такий широкий асортимент спрямувань представлений далеко не на кожній російській краудфандінговой платформі.

Російська платформа може похвалитися солідною базою проектів, як успішно завішених, так і до сих пір набирають кошти. Каталог сторінки в інтернеті виглядає просто, але стильно, розібратися в ньому легко. Спрощена система реєстрації – ще один солідний бонус, так як саме на цьому моменті багато стртапери втрачають більшу частину початкової замотівірованності. Політику сайту, що стосується публікації проектів, можна насправді назвати прозорою.

В якості підтримки для авторів «З миру по нитці» пропонує консультування. Система роботи як з Бекер, так і зі збирачами у ресурсу давно відпрацьована. Кожен проект проходить обов’язкову модерацію.

Робота зі збору та передачі коштів ресурсу проводиться за принципом «все або нічого».

Згідно з правилами платформи, до автора проектів висуваються такі вимоги:

 • громадянство Російської Федерації,
 • конкретний термін прийому пожертвувань,
 • повнолітній вік,
 • якісно пророблений бізнес – план.

Офіційно співробітництво між людиною і ресурсом полягає на папері, у вигляді договору, всередині якого прописуються такі нюанси, як відсоток за користування платформою і т.д.

Thank you

Російська платформа, яка здійснює збір грошей на творчі напрямки діяльності, такі як музика і письменство. Датою запуску майданчика вважається 2010 рік. На сайті представлений безкоштовний і платний контент.

Автор проекту і «Thank you» укладають офіційний договір про користування платформою для збору коштів.

Майданчик пред’являє такі обов’язкові вимоги для запуску проекту:

 • готовий твір,
 • унікальний контент.

Фінансування відбувається за схемою заохочення. Якщо людям сподобалося твір, вони можуть внести свій внесок у подальший розвиток творчості людини або колективу.

Фінансуванню не підлягає:

 • вкрадений контент,
 • плагіат,
 • об’єкти з не належать автору правами,
 • незаконні об’єкти.

Кroogi

Творча майданчик для краудфандінга, що розміщує на сторінках свого електронного ресурсу творчі проекти, присвячені:

 • фотографії,
 • живопису,
 • письменництва,
 • музиці і т.д.

Модель поширення контенту називається «плати будь-яку суму», тобто Бекер за бажанням жертвують проектам різні суми грошей на подальшу реалізацію.

Творці сайту платформи «Кола» вирішили розширити функціонал сторінки і оснастили її всіма можливостями, властивими соціальних мереж:

 • чатами,
 • публікацією повідомлення,
 • коментарями,
 • голосуваннями,
 • опитуваннями,
 • можливістю відстеження активності груп або користувачів.

Як працює розміщення проектів на «Кола».

 • Автор проекту поміщає його на сайт.
 • Користувач завантажує авторський контент і вносить за це будь-яку, зручну йому суму.

Деякий час після запуску платформа не стягується з авторів комісійних, проте тепер від загальної суми вона забирає цілих 15%.

русини

Проект «Русини» існує з 2010 року. Його можна охарактеризувати, як ресурс соціального краудфандінга, так як розміщує лише проекти, спрямовані на некомерційні цілі і благодійність.

Донорами виставляються проектів як правило є одні й ті ж фізичні особи, а також організації, благодійні фонди тощо

«Русини» вважається відкритим порталом, так як розмістити на його сторінках свій проект може будь-який бажаючий людина. У перші подають заявку на фінансування отримують максимальний внесок в 5 тисяч гривень. Надавши звітність, підвищують ставку до 10 тисяч, потім до 15 і так далі. Використання інвестицій за призначенням – ключ до успіху. Саме це підвищує довіру до ресурсу, так як головна особливість ведення благодійних справ – прозорість.

Люди, які організували проект, вважають за краще не вживати слово «пожертвування», замінивши його на більш солідне: «інвестиції». Призи за внесені гроші виключно символічні. Це може бути паперова листівка, лист з подяками і т.д.

Основна тематика проектів на «Русини» наступна:

 • допомога літнім,
 • порятунок тварин,
 • поліпшення стану навколишнього середовища,
 • підтримка діячів культури,
 • соціально-корисні ініціативи,
 • допомога дітям.

«Русини» ресурс не тільки краудфандінга, але і краудсорсингу, так як передбачає участь кваліфікованих фахівців з різних сфер, які працюють над викладають ініціативами в ролі волонтерів.

Головна особливість, що відрізняє «Русини» від всіх перерахованих вище платформ, полягає в допомоги проектам, які не зібрав грошей за певний часовий термін, за допомогою залучення власних сил. Проте, якими проектами допомагати, а яким ні, платформа ретельно вибирає.

Тугеза

Платформа з’явилася в 2010 році. На даний момент керівників у проекту немає, його веденням і модерацією проектів займаються волонтери та координатори творців. Іноді акція контролюється за принципом близького проживання волонтера до міста її проведення.

Тематика розміщуються на «Тугезе» проектів різноманітна, однак найчастіше вони містять саме соціальні ініціативи.

В описі проектів на «Тугезе» враховують все:

 • потрібну суму,
 • учасників,
 • терміни і т.д.

У тому випадку, якщо у авторів немає доступу до інтернету через проживання в селах або селах, роботу з реклами та збору коштів, а також відстеження зацікавлених осіб виконують всі ті ж волонтери платформи.

Перерахування коштів здійснюється на електронні гаманці. Зняття та внесення ресурсів на рахунок прозоре.

Ще трохи цікавих майданчиків з усього інтернету

У сферу організації благодійних зборів прорвалися і платіжні електронні системи світу. Так, проект Яндекс.Деньги створив особисту краудфандінговую платформу, що називається «разом для добрих справ». Тематикою зборів можуть стати лише соціальні потреби і благодійність.

Ще одна платіжна система, на цей раз WebMoney, розширилася до краудфандінга і краудгіфтінга, створивши сервіс «Funding», що збирає гроші на благодійні проекти, а також пропонує покупку різного скарбу «в складчину».

Підведемо підсумки

Отже, ви дізналися, які риси характерні кожної з топових краудфандінгових майданчиків України та світу. Залежно від того, в якій країні планується реалізовувати проект, вибирайте одну з них і пробуйте досягти успіху. Пам’ятайте, гроші даються не просто так, а на що стоїть справа. Переконайте спонсорів допомогти і не підведіть їх, тоді ворота в світ краудфандінга назавжди залишаться для вас відкритими.

Відео – Огляд краудфандінгових платформ в мережі

Сподобалася стаття? Збережіть, щоб не втратити!

РЕКОМЕНДУЄМО СТАТТІ ПО ТЕМІ

Як закрити ІП: інструкція з ліквідації підприємства

бізнес

Воронка продажів: як грамотно скласти воронку для ефективних продажів

бізнес

Пошук інвестора для бізнесу: де шукати інвестиції і як продавати свою ідею

бізнес

Ваш відгук Натисніть, щоб скасувати відповідь.

Ссылка на основную публикацию