Linux для новачків – версії операційної системи

Напевно, багато хто з нас якщо не користувалися, то точно чули від такої операційній системі, як. І вже точно багато, в черговий раз розсерджений на «завіснувшую» Windows або на необхідність завантажувати піратську версію програми, щоб не переплачувати за дороге ПО, замислюються про перехід на іншу операційну систему. У цій статті спробуємо розібратися, яка версія Linux для новачків підійде найбільше.

Загальної думки з приводу найпростішої ОС немає. Однак є кілька дистрибутивів, які допоможуть новачкам освоїти систему.

Linux для новачків

1. Linux Ubuntu. Найбільш відома ОС з усього сімейства. Проста в установці і використанні. Система не вимагає знань в програмуванні, має інтуїтивний інтерфейс. Однак користувачі останнім часом скаржаться на надмірну інтеграцію Ubuntu з сервісами типу Amazon і присутність реклами в зв’язку з цим. Але це не заважає в освоєнні азів Linux.

З різноманітних версій Ubuntu рекомендуємо встановити Ubuntu OEM Pack – в цю версію інтегрована підтримка більшості відомих кодеків, повна русифікація, робота з NTFS-розділами (що особливо важливо при переході з Windows) і багато іншого.

2. Linux Mint. Побудована на базі Ubuntu. Має інтуїтивний інтерфейс, зручне розташування меню і інших елементів допоможе швидше освоїтися людям, які перейшли з Windows. Також система порадує своїми «фірмовими утилітами типу MintNanny (система батьківського контролю) та інше. Існує ще російська локалізація Linux Mint – Росинка Linux. Але останнім часом закинули цей проект.

В цілому дві вищезгадані системи відрізняються тільки оформленням і набором програм йдуть в комплекті, але це все при бажанні дуже легко змінюється. На ринку операційних систем уже кілька років як раз між Ubuntu і Mint йде «боротьба» за новачків в світі Linux.

3. Linux Fedora. Ще одна з ОС Linux для новачків. Особливість Fedora в тому, що вона завжди є таким собі первоіспитателем в світі Linux – будь-яка нова технологія, розроблена для Linux, спочатку тестується на цій системі і вже потім переходить на все інше сімейство.

4. Linux Debian. На відміну від Fedora, Debian – це система, яка проходить перевірку часом. Недарма більшість серверних машин використовують як раз Debian в якості основної операційної системи завдяки її надійності. Крім цього, Ubuntu, одна з найпопулярніших версій, свого часу використовувала саме Debian для своєї основи.

5. OpenSUSE. Варіант, який допоможе пройти шлях в Linux від новачка до професіонала. ОС має більший обсяг у порівнянні з іншими, їй необхідна тонка настройка, однак розібратися в цьому допоможе великий обсяг корисної документації, яка присутня в OpenSUSE.

Крім того, у системи дуже сильна технічна підтримка, тому на спеціальних форумах Ви завжди знайдете відповідь на питання, що цікавить.

6. Arch Linux – система, яка більше орієнтована вже на просунутих користувачів. Але як і будь-яка інша система з сімейства Linux, ця має досить сильну технічну підтримку на різних форумах і сайтах, а це значить, що навіть новачок, приклавши достатньо бажання, зможе в ній розібратися.

Особливість даної системи в тому, що вона має так звану «довічну гарантію» – тобто за словами розробників, вони завжди будуть оновлювати систему та додатки для неї до останніх версій.

Ссылка на основную публикацию