Локальна мережа Windows XP: настройка

Питання організації домашньої локальної мережі між комп’ютерами, що працюють під управлінням Windows XP, варто перед кожним власником хоча б одного старенького пристрою, де встановлена ​​XP, цим сьогодні і займаємося.

Що нам буде потрібно

Щоб створити домашню мережу на комп’ютері, нам знадобляться:

 • два ПК, між якими буде здійснюватися створення мережі і настройка сформованого підключення;
 • обтиснутий з обох сторін мережевий кабель RJ-45;
 • наявність мережевого адаптера на кожному пристрої з Windows XP;
 • комутатор, якщо необхідно створення і налаштування з’єднання більш ніж двох комп’ютерів;
 • роутер, для підключення групи ПК до Інтернету.

Перед тим, як що-небудь налаштувати, все комп’ютери необхідно з’єднати через кабель кручена пара. Якщо їх більше двох, використовуйте для цієї мети роутер або комутатор.

Найкраще використовувати роутер, так як він дозволяє приєднувати до локальної мережі бездротові пристрої, які навіть не підтримують Windows XP, і підключати локальну мережу до Інтернету.

Створюємо спільну робочу групу

Перед створенням локальної мережі формуємо домашню групу, причому комп’ютери повинні входити в одну групу – тобто її ім’я на всіх пристроях повинно бути ідентичним. Досягти цього нескладно.

 • Викликаємо властивості каталогу «Мій комп’ютер».
 • Йдемо на вкладку «Ім’я комп’ютера».
 • Тиснемо «Змінити», де здійснюється настройка домашньої групи в Windows XP.
 • Переміщаємо курсор в рядок «Домашньої групи», яка розташована в поле «Є членом», і вводимо будь-яке ім’я англійською мовою.

 • Кількома «ОК» і закриваємо вікно.

Те ж саме виконуємо на другому комп’ютері, підключення до якого ви бажаєте з’єднатися.

Пам’ятайте! Ім’я групи має бути однаковим для всіх комп’ютерів з Windows, навіть якщо один з них працює під управлінням більш нової, ніж XP, операційної системи.

Задаємо IP-адреси

Правильна настройка мережі – фундамент її функціонування, тому будьте уважні при виконанні наведених нижче інструкцій, щоб не допустити помилок при конфігурації підключення.

 • Відкриваємо «Підключення до мережі» через інструмент «Панель управління».

 • Викликаємо контекстне меню поточного з’єднання і заходимо в «Властивості».
 • У першій вкладці вибираємо «Протокол Інтернету TCP / IP» і заходимо в його «Властивості».

 • Задаємо параметри як на скріншоті і зберігаємо їх.

 • Переходимо до другого пристрою і виконуємо ті ж самі дії, що дозволяють налаштувати TCP / IP, але в якості IP вводимо інше значення в останній парі цифр, тому як адреси комп’ютерів повинні бути унікальними.

Щоб спростити ідентифікацію пристроїв, введіть 2 замість 1, маска підмережі залишається однаковою.

З мережевого оточення викликаємо «Показати ПК робочої групи», щоб подивитися, чи знаходить Windows XP комп’ютери, що входять в локальну мережу групи.

Для тестування якості підключення локальної мережі за допомогою команди ping. Вводимо фразу типу «ping 192.168.0.y» в текстовий рядок «Виконати …», замінивши «y» на реальне значення, і вивчаємо результат. Якщо відповідь від цільового комп’ютера є, значить з роботою підключення все в порядку.

расшарівать ресурси

При наявності локальної мережі раціональним буде використання загального принтера, доступного лише для поточного з’єднання. Щоб отримати можливість використовувати принтер, підключений до одного з ПК, робимо наступне.

 • Викликаємо вікно «Принтери і факси» через меню «Пуск».
 • У контекстному меню принтера вибираємо «Властивості».

 • У вкладці «Доступ» переміщаємо перемикач до позиції, як на скріншоті, і вводимо будь-яку вподобану ім’я для принтера.

 • Кількома «ОК».

Через мить біля піктограми пристрою з’явиться рука.

З’єднуємо комп’ютери з Інтернетом

Куди ж подітися без Інтернету, особливо в домашній мережі. Як правило, Інтернет для декількох пристроїв організовується через маршрутизатор (роутер), що має інтегрований Wi-Fi модуль. Він дозволяє роздавати Інтернет по радіоканалу, що забезпечує підключення до глобальної мережі з ноутбука або смартфона.

Маючи входить в будинок або квартиру мережевий кабель, що знаходиться по ньому трафік, який надає провайдер, можна розподілити між безліччю пристроїв. Таку можливість дарує роутер.

Як налаштувати роутер ми розбиратися не будемо, для цього вивчайте інструкцію з експлуатації, хоча складного в процесі його конфігурації немає нічого, і будь-який новачок впорається з швидким налаштуванням пристрою.

Далі доведеться заново налаштувати деякі параметри локальної мережі через властивості підключення.

Так як тепер роутер є основним шлюзом, а не комп’ютер, то в якості основного шлюзу задаємо значення 192.168.0.1 в властивостях підключення до Інтернету за стандартом TCP / IP. У формі «IP-адреса» варто змінити «1» на будь-яке значення від 2 до 255, яке не використовується в якості адреси комп’ютера в даній локальній мережі.

По правді, ручна настройка виправдана тільки в разі конфлікту IP-адрес, тому можете сміливо переміщати перемикач в положення «Отримувати IP автоматично» і, швидше за все, мережа буде функціонувати, а кожен, хто входить в неї комп’ютер з Windows XP – мати вихід в Інтернет.

Ссылка на основную публикацию