Листи заокругленим в Google+

Листи заокругленим в Google+

Зазвичай, щоб послати кому-небудь лист, потрібно знати його адресу – проте це не завжди так. На багатьох сайтах є форми зворотного зв’язку, і таку форму легко створити за допомогою Диска (Google Drive). Кілька років тому в профіль (Google Profiles) з’явилася аналогічна форма, правда, вона за замовчуванням була відключена. Ще легше стало зв’язатися з людиною, коли з’явився Google+: створюєш повідомлення, згадавши цю людину через «+», – і він, швидше за все, отримає сповіщення (якщо тільки він не відключив це в настройках).

А тепер можна просто посилати е-листи людям з кіл в Google+, навіть не знаючи їх адрес. При створенні листа в Gmail будуть виводитися підказки з + контактами, і лист буде відіслано адресату без розкриття його адреси. «При відправці листів людям з Google+ адреси електронної пошти не розкриваються відразу. Людина, який написав Вам листа, не впізнає Вашої адреси до тих пір, поки Ви йому не відповісте, і навпаки – Ви дізнаєтеся пошту адресата, тільки якщо він відповість Вам ».

Підказки з Google+ розташовані в кінці списку, під підказками з адресної книги. Як легко бачити, адреса електронної пошти не показується. Google видає підказки тільки з кіл користувача, але ж в кола можна додати будь-кого.

Що станеться при надсиланні листа? Якщо адресант (той, хто послав лист) знаходиться в колах адресата, лист в ящику адресата потрапить на вкладку «Несортовані (Personal)». В іншому випадку воно виявиться на вкладці «Соціальні мережі (Social Updates)» та надіслати ще одне повідомлення перш, ніж адресат відповість на перше чи додасть адресанта в свої кола, буде неможливо.

За замовчуванням всякий додав тієї чи іншої людини в свої + кола, може послати йому листа через Gmail. У того, хто опинився в колах у великої кількості людей, умолчальне параметр буде не «Все в Google+», а «Кола» – тобто не ті, хто додав даного користувача, а ті, кого додав сам користувач. В налаштуваннях (Загальні (General)> Відправляти листи через Google+ (Email via Google+)) можна вибрати і інші параметри: «Розширені кола (Extended circles)» або «Ніхто (No one)». Вибір останнього варіанту відключає функцію.

За новою традицією, функція з’являється не відразу у всіх, а поступово. Включення цієї функції для конкретного ящика супроводжується повідомленням з темою «Розширюйте кола спілкування з Gmail (Gmail update: Reach more people you know)», яке починається так: «Що робити, якщо Вам необхідно зв’язатися зі знайомим людиною, але його адреси електронної пошти у вас поки немає? Рішення є. Тепер в Gmail при створенні листа замість адреси одержувача Ви можете вказувати профілі людей з Google+ ». Втім, навіть після отримання даного повідомлення деколи доводиться почекати, поки функція реально включиться. Довідковий центр також звертає увагу на те, що «ця функція працює тільки в версії Gmail для комп’ютера».

Ну що ж, тепер сервісу Gmail ще сильніше інтегрований з Google+. Спочатку Gmail почав показувати кола в бічній панелі, потім став отримувати сповіщення з Google+, дав можливість відповідати на + коментарі через поштовий інтерфейс – а тепер можна і надсилати листи користувачам Google+, не знаючи їх адреси.

Нова функція, з одного боку, надає нову функціональність + колам, а з іншого боку, полегшує спам. Раз будь-хто може додати вас в свої кола і послати вам лист, вам доведеться щось з цим робити. Хоча і всередині Google+ буває спам, так що тут нічого нового.

Ссылка на основную публикацию