Матовий екран або глянсовий який краще? Все & quot; За & quot; і & quot; Проти & quot;

Варто розуміти що глянсовий або матовий екран виконаний на одних і тих же ЖК кристалах. Тому називати екран глянсовим або матовим не зовсім правильно, правильніше буде сказати «має глянсове або матове покриття» Зараз в основному монітори поділяються на чотири типи з TN, IPS, PLS, VA матрицями. Що тягне за собою різницю в якості і ціні. Детальніше про типи матриць ви можете прочитати в цій статті, а тут ми розглянемо яке покриття екрану краще.

Плюси і мінуси глянцевого і матового покриття.

Глянцевий дисплей більш «яскравий». Мають більш насичену, інтенсивну контрастну перенесення кольорів, особливо виражений чорний колір. Це великий плюс.

Але, на жаль навпроти Сонця вони відсвічують часом, так що неможливо розібрати картинку. Це мінус. Особливо якщо ваше робоче місце знаходиться біля вікна або ви любите попрацювати на свіжому повітрі. Так само варто пам’ятати що чим яскравіше, якісніше картинка тим більше навантаження на очі. Вона дріб’язкова, але все ж є.

Матовий дисплей має здатність «погашати» відблиски. З цього в приміщеннях де є прямі влучення променів світла на монітор, комфортніше буде працювати з матовим дисплеєм.

Мінусом матових дисплеїв є погане перенесення кольорів, особливо на дешевих матрицях типу TN

Який екран краще вибрати матовий або глянцевий?

Перш за все вам потрібно визначитися в яких умовах ви будете його використовувати.

Якщо вам потрібен хороший монітор для комп’ютера з якісною передачею кольору, який буде працювати тільки в домашніх умовах з не спрямованим освітлення тоді ваш вибір очевидний це «Глянцевий дисплей».

Якщо ваше робоче місце не захищене від попадання спрямованих променів світла + ви любите працювати на свіжому повітрі або використовуєте ноутбук повсякденно в різних точках. Тоді ваш вибір повинен зупинитися на «Дисплеїв матових»

Можемо зробити висновок:

«Глянцевий дисплей» – Відмінна передача кольору, але сильно відблискує.

«Матовий дисплей» – Чи не відблискує, але погане перенесення кольорів.

Цей висновок грунтується на тому факті якщо обидва монітора середньої вартості. Якщо – ж купувати матовий монітор на матриці типу IPS то проблема з передачею кольору і якістю зображення не буде помітна. Хоча з таким же успіхом ми можемо купити монітор з глянсовим покриттям проти відблисків, але на жаль вона не дасть такого результату як «мат».

Мої рекомендації такі:

Якщо ви купуєте монітор для ПК і ви можете створити умови, щоб прямі промені світла не потрапляли на екран тоді звичайно купуйте «Глянцевий». Якщо ж ви не можете забезпечити цього тоді купуйте «Матовий»

Якщо ви купуєте ноутбук і свідомо знаєте що він не буде стояти на одному місці, тоді беріть «Матовий». Але якщо ви впевнені, що не куди його не будете переносити з його робочого місця і для глянцю є благополучна среда, тоді беріть «Глянець»

Особисто я не бачу великої різниці в цих двох екранах. Якість залежить від типу матриці, а не від покриття. Я користуюся екраном для ПК глянсовим, а робочий ноутбук має матовий екран.

А який екран використовуєте ви і на скільки комфортно з ним працювати пишіть в коментарях.

Ссылка на основную публикацию