McAfee: що це за програма і як її видалити?

Безліч користувачів помічають на своєму робочому столі програму, яку ніколи не встановлювали – McAfee Security. Часто вона йде паралельно з іншими додатками, в тому числі китайськими. Виникають питання, що це за додаток, корисно воно і чи варто видаляти?

McAfee: що це за програма

Спочатку розглянемо McAfee Security що це за програма? – Це утиліта, яка виконує функцію захисту від вірусів. Антивірусний сканер є корисною і потрібною річчю в будь-якій операційній системі, так як рясне поширення вірусів часто призводить до краху системи. В цей же час такий «гість» дуже нав’язливий, адже встановився без дозволу користувача.

Подібні додатки потрапляють в систему 2-я шляхами:

 • За допомогою бандлінга – це спосіб, коли разом з іншою програмою, встановлюються додаткові програми. Щоб рідше стикатися з проблемою потрібно перевіряти всі параметри при установці, хоч це і не є 100% гарантією чистої інсталяції;
 • Використовуючи віруси – сьогодні поширені віруси, які завантажують на ПК безліч додатків. Система починає страждати від десятка небажаних програм. У разі ручного видалення нав’язливих утиліт, вірус може відновлювати їх.

З огляду на нав’язливий спосіб поширення антивіруса, стає очевидно, що користувач захоче видалити його. Особливо важливо це зробити, якщо система почала сильно зависати, швидше за все встановлено 2 антивірусних продукту. Залежно від методу потрапляння McAfee в Windows різниться і спосіб видалення.

Як відключити McAfee

Можливо антивірус McAfee в майбутньому ще стане в нагоді і немає необхідності його повністю видаляти. Існує можливість просто відключити сканування системи, тоді сама програма буде інстальована, але працювати до ручного запуску не буде. Це відмінний варіант для додаткового захисту від вірусів, якщо подібних додатків в системі немає.

Відключення McAfee:

 1. Розгорнути трей (в нижньому правому куті є стрілочка, лівіше часу) і натиснути на значок антивірусу, виглядає як буква M на червоному щиті;
 2. Далі клік на «Змінити параметри»;
 3. Натиснути на «Сканування в реальному часі»;
 1. Відкриється віконце, де потрібно натиснути на «Відключити», потім слід вибрати, коли дію вступить в силу. Найшвидші способи – після перезавантаження або через 15 хвилин;
 1. Знову натиснути на значок McAfee в треї і в «Змінити параметри» вибрати «Брандмауер»;
 2. Клік на «Вимкнути» і вибрати спосіб.

Тепер, якщо буде потрібно запустити додаток, потрібно буде виконати аналогічні дії, тільки активувати роботу антивіруса.

Як видалити McAfee

Особливих зусиль в тому, як видалити McAfee з Windows насправді немає, так як процедура стандартна, але є деякі підводні камені. Для простого видалення програми можна скористатися функцією системи.

Видалення можливостями Windows:

 1. Клік на Пуск, потім «Панель управління»;
 2. Вибрати «Програми та засоби»;
 3. Виділити програму і клік зверху «Видалити».

Альтернативний варіант полягає в знаходженні McAfee через пошук і використання файлу Uninstall, результат буде ідентичний.

На жаль, цього методу може бути недостатньо, так як через залишкових файлів в системі інші антивіруси відмовляються встановлюватися, видаючи помилки або вказуючи наявність інших систем захисту.

McAfee як видалити повністю? Для якісної роботи системи потрібно повністю очистити її від слідів перебування антивіруса. В майбутньому McAfee вже не зможе будь-яким способом нашкодити користувачеві або стабільності Windows.

Стандартних методів Windows для даного завдання буде недостатньо, доведеться використовувати рішення сторонніх розробників. Кращі програми ніші – це iOBit Uninstaller, Revo Uninstaller, MCPR. Для прикладу візьмемо iOBit Uninstaller.

 1. Завантажити додаток;
 1. Виявити антивірусний сканер і виділити його лівим кліком;
 2. Знизу натиснути на кнопку «Uninstall»;
 3. З’явиться вікно з пропозицією створити точку відновлення, бажано виконати;
 4. Потім запуститься стандартний процес видалення;
 5. На кінцевій стадії сканер iOBit перевірить всі сховища ПК на залишки віддаленого антивіруса і очистить їх.

Загалом даного підходу має вистачити для повноцінного видалення програми, існує тільки один важливий нюанс, який може звести всі зусилля нанівець – це активна робота вірус.

видалення вірусу

Дана ситуація зустрічається рідше, але все ж буває, коли McAfee потрапив в Windows за допомогою вірусу. Більш просунуті варіанти шкідливого коду мають функцію не тільки завантаження, але і подальшого контролю додатків. Таким чином після видалення, через кілька годин або днів, антивірус може знову з’явитися в системі.

Для усунення подібної проблеми доведеться відразу після деінсталяції нав’язливою програми скористатися якісним антивірусом, бажано ліцензійним. Єдина складність – це довгий період перевірки, краще запускати сканування на ніч. Підійдуть рішення від Kaspersky, NOD32 і т.д.

Від користувача потрібно тільки встановити один антивірус, більшість платних рішень мають демоверсії, і запустити сканування. Зазвичай даний пункт знаходиться прямо на головній сторінці програми або потрібно перейти у вкладку «Перевірка».

У наступні рази, при установці програм рекомендуємо дотримуватися особливої ​​обережності, щоб знову не зіткнутися з проблемою. Особливо важливо в момент інсталяції звернути увагу на пункт «Ручна установка», він практично завжди неактивний, а виділений значок «Повна установка (рекомендується)». Якщо встановити радіо-точку на ручний спосіб, буде розгорнуто список, які програми будуть додані в систему без відома користувача.Якщо у Вас залишилися питання по темі «McAfee: що це за програма і як її видалити», то можете задати їх у коментарях

Ссылка на основную публикацию