Megafon OFD чек: що це за СМС

Користуючись послугами операторів мобільного зв’язку, людина періодично отримує якісь інформаційні повідомлення від своєї компанії. Але недавно абоненти від Мегафон стали повідомляти, що їм постійно надсилається не зовсім зрозуміле СМС від Megafon OFD з чеком.

Природно, там вказується якась сума. І деякі починають панікувати, що хтось намагається виманити у них гроші. Цього робити абсолютно не варто, так як Megafon OFD SMS означає зовсім інше. Що саме? Давайте розберемося.

Прийшов СМС повідомлення Мегафон ОФД чек – що це означає?

З першого липня 2018 го року в Російській Федерації вступив в силу закон, згідно з яким, абсолютно всі мобільні оператори зобов’язані повідомляти своїм клієнтам про проведення всіх платежів, передбачених надаваними послугами.

Тобто, обов’язкове повідомлення потрібно і в тому випадку, коли людина банально поповнює свій рахунок. Саме після цього зазвичай і приходить СМС, де присутня так званий Мегафон ОФД чек.

Навіщо це потрібно?

Дійсно, чи потрібна подібна інформація звичайному абоненту? Давайте уявимо ситуацію:

 • Людина вирішив покласти на свій рахунок певну суму грошей;
 • Він скористався одним з інструментів, що дозволяють виконати поповнення;
 • Гроші з нього взяли, але вони не надійшли на рахунок.

Як довести свою правоту? Це зробити можна, якщо прийшло смс, де також присутня інформація з чеком оплати. Тобто, таке повідомлення надсилається НЕ після перерахування, а безпосередньо після внесення коштів. І якщо вони не надійшли за призначенням, то легко можна довести свою правоту. Багато людей, оплачуючи через термінали, часто забували брати паперові чеки. Або вони просто не видавалися обладнанням. Тепер вони приходять через такі СМС-повідомлення, що набагато зручніше, на думку більшості.

Що це за загадкова організація

Мегафон ОФД – це спеціальний посередник, між самим оператором і ФНС. Розшифровується як «Оператор Фіскальних Даних». Почав активно використовуватися мобільного компанією саме після того, як вступив в силу описаний вище закон.

 

Цей посередник необхідний для того, щоб дозволити державі забезпечити собі повний контроль за фінансовими операціями тій чи іншій організації, так як все відбувається в автоматичному режимі:

 • Після початку чергового трудового дня і включення касового апарату, оператору фіскальних даних приходить спеціальний сигнал, тому що таке обладнання має підключення до інтернету;
 • Кожна операція, проведена через касу, автоматично відправляє чек оператору, який зберігає такі дані протягом п’яти років;
 • Робочий день завершується відсиланням повного звіту про проведені операції за певний період часу.

У підсумку, власники бізнесу позбавляють себе від зайвої роботи, пов’язаної із заповненням різних паперів, так як всі відомості і так надходять в ту ж податкову службу, позбавляючи підприємців від необхідності постійно надавати відповідні звіти.

Роботі цій системі не перешкоджають навіть ситуації, при яких може бути відсутнім інтернет-з’єднання. В цьому випадку всі відомості просто накопичуються і відправляються далі при першій нагоді, так як хвилюватися, наприклад, через тимчасову відсутність світла або проведення технічних робіт явно не варто власникам середнього або великого бізнесу в нашій країні.

Крім того, саме цей посередник і здійснює розсилку СМС клієнтам про те, що вони заплатили гроші за ту чи іншу послугу.

Відключення від розсилок

Отже, від кого прийшло подібне повідомлення – розібралися. Проте, не всім людям подобається подібна послуга. Дійсно, різноманітний спам став настільки поширеним явищем, що зайва СМС-ка може викликати роздратування. На щастя, існує можливість позбутися від отримання подібної інформації. Для цього буде потрібно вибрати один з наступних варіантів:

 • Скориставшись мобільником, набрати на ньому таку комбінацію: * 313 #. Звичайно ж, не забути про кнопочку виклику. Це дозволить активувати спеціальне меню, де слід скористатися пропозицією «Відключити»;
 • Використовуючи особистий профіль на сайті компанії-оператора, авторизуватися, зайти через «особистий кабінет» в підрозділ, де можна буде переглянути перелік активованих послуг. Знайти в ньому ту, яка має назву «SMS-чек». Або – схожий аналог. деактивувати;
 • За допомогою все того ж мобільника відправити власне повідомлення на спеціальний короткий номер 5013. У ньому має бути слово «СТОП». Або воно ж, але на англійській мові.

Важливо відзначити, що вся надана таким чином інформація не потрібна несення будь-яких додаткових витрат з боку людини. Природно, безкоштовно буде і будь-який з вище запропонованих способів відмови.

Відгуки

Що думаю прості люди про подібне нововведення? Це можна дізнатися з численних відгуків від них:

 1. Гнат, Київ. Не знаю, як інших, але мене повністю влаштовує. Просто кілька разів у житті стикався з ситуацією, коли начебто платив гроші, а вони не надходили куди треба. Зазвичай далі не розбирався, тому що будь-яких доказів на руках не було. Тепер вони є, і можна легко довести свою правоту в будь-яких можливих суперечках.
 2. Ольга, Сочі. Не бачу особливої ​​проблему. Ну приходять такі SMS і приходять. Подивився, видалив або залишив. Мене вони абсолютно не напружують. Тим більше, що поповнюю я собі тільки сам – ні друзів, які, наприклад, можуть перерахувати мені гроші вночі, і мене розбудить сигнал мобільника в цей момент.
 3. Володимир, Твер. У перший раз, коли побачив що прийшло від Мегафон ОФД, піддався, як і багато інших, паніці. Ну все, думаю, списали у мене кілька сотень гривень незрозуміло куди. Сів розбиратися. Хотів вже дзвонити представника оператора і розбиратися з ними. Потім просто зіставив всі дані – дружину відправив заправити телефон. Вона це зробила. Гроші прийшли. Про це, власне, і було отримане повідомлення.
 4. Федір, Курськ. Для мене – не самий прийнятний варіант подібне нововведення. Справа в тому, що я фрілансер і часто переводив у готівку таким чином свій заробіток. А той виходить, що тепер все це автоматично пересилається в податкову. Доведеться з ними тепер пояснюватися, звідки їх отримую і за що. Пора ставати значить індивідуальним підприємцем.
 5. Ілля, Орел. Дружина недавно прибігла з роботи і розповідає, що її хочуть обдурити. Розповідає і сміється. Каже, що спочатку прийшла інформація про одну суму. Ну, думає, за щось хочуть з неї списати. Вирішила в терміновому порядку вивести всі кошти. Вивела. Приходить ще одне повідомлення про точно-такий же сумі. Заспокоїлося, коли пояснив їй, що це всього лише відсилається таким чином інформація про проведені з фінансами операціях.

Тобто, частина людей подібне нововведення сприйняли абсолютно нормально. Інша – запанікувала спочатку, але потім – розібралася, що до чого. Природно, виявилися і ті, хто отримав лише негативні емоції, так як тепер вони ясно побачили, що цей спосіб переведення в готівку різних типів заробітку, перш за все, через інтернет, контролюється відповідними профільними органами нашої держави.

Ссылка на основную публикацию