Меню завантаження декількох Windows як ще один спосіб потрапити в середу відновлення версій системи 8.1 та 10

Середовище відновлення Windows 8.1 і 10 у вигляді меню з написом «Вибір дії» і, відповідно, з переліком можливих дій на синьому тлі екрана – це середовище реанімації цих версій операційної системи, еволюційне продовження меню на чорному тлі екрана з додатковими варіантами завантаження, знайоме багатьом за версією Windows 7. Середовище відновлення призначена для вирішення проблем, що виникають в роботі Windows 8.1 і 10, вона пропонує доступ до деякого штатному інструментарію, використання якого може запобігти застосуванню радикального м тода – перевстановлення системи. У середовищі відновлення можна:

  • запустити автоматичне усунення неполадок, які, можливо, перешкоджають завантаженні системи;
  • використовувати можливість відкоту Windows до контрольної точки відновлення або станом з резервного образу, якщо такі раніше створювалися штатними засобами системи;
  • запустити командний рядок;
  • запустити в систему в безпечному режимі із застосуванням різних параметрів завантаження;
  • вдатися до кардинального способу вирішення виниклих проблем у вигляді повернення комп’ютера в початковий стан;
  • в окремих випадках повернути поточну версію системи до попередньої версії.

Середа-попередниця в складі Windows 7 запускається натисканням клавіші F8 під час завантаження комп’ютерного пристрою. Такий спосіб надзвичайно зручний при раптовому збої роботи системи і, як наслідок, нездатність її завантажуватися. А ось з Windows 8.1 і 10 цей спосіб не працює. Для цих цілей існують клавіші Shift + F8, але застосувати їх на ділі вийде далеко не в кожному випадку через швидкого запуску двох останніх версій Windows. Прискорений запуск версій 8.1 та 10 фактично унеможливлює застосування цього поєднання клавіш, особливо на комп’ютерних пристроях з BIOS UEFI і SSD-накопичувачами.

Як потрапити в середу відновлення двох останніх версій Windows? З працюючої системи це можна зробити декількома способами:

  • затиснути клавішу Shift і натиснути кнопку перезавантаження комп’ютера;
  • ввести в командний рядок:

shutdown.exe / r / o / f / t 00

  • в штатному додатку «Параметри» відкрити «Оновлення та безпеку», далі вибрати «Відновлення», а потім – «Особливі варіанти завантаження».

В екстрених випадках, коли Windows 8.1 або 10 відмовляється завантажуватися, для входу в середу відновлення можна скористатися або інсталяційний носієм однієї з цих версій, або підготовленим засобами самої системи завантажувальним диском відновлення. У деяких випадках, якщо система зазнає серйозний збій в роботі і не може завантажитися, середа відновлення сама запускається як єдиний можливий варіант.

Доступ до середовища відновлення можна організувати ще одним способом – встановивши дві або більше Windows з умовою, що версія 8.1 або 10 встановиться останньої і, відповідно, саме їх завантажувач буде пропонувати вибір операційних систем для подальшого запуску. Таким чином реалізована можливість входу в середу відновлення буде доступна постійно при завантаженні комп’ютера. І її, відповідно, можна буде оперативно використовувати при раптовій появі системних неполадок без необхідності застосування завантажувальних носіїв. Плюс до цього, отримаємо перевагу у вигляді альтернативної операційної системи, яка, не будучи сама пошкодженої, зможе допомогти реанімувати проблемну систему.

Меню вибору завантаження операційних систем, що реалізовується завантажувачами Windows 8.1 і 10, крім переліку самих систем, містить також опцію зміни параметрів завантаження і деяких інших параметрів.

Цими іншими параметрами

і є середовище відновлення.

У реалізації завантажувального меню декількох операційних систем на UEFI-комп’ютерах середовище відновлення може мати ще й додаткову опцію вибору пристрою завантаження комп’ютера.

Чи друга, третя і так далі Windows, хоч в безпосередній реалізації, хоч як доступу до середовища відновлення в меню завантажувача, стати панацеєю на всі випадки виникнення проблем з програмною частиною комп’ютера? Якщо дві і більше Windows встановлені на різних розділах одного жорсткого диска, і у них загальний завантажувач, то немає. Завантажники Windows мають неприємну особливість – вони пошкоджуються. Та й не завжди Windows можна реанімувати за допомогою її штатних засобів. В цьому плані куди більше користі буде від реанімаційних Live-дисків. До речі, деякі з них (що базуються на WinPE), крім сторонніх інструментів реанімації Windows, можуть містити деякі штатні її можливості, в тому числі і запуск середовища відновлення.

Ссылка на основную публикацию