Мережева карта для комп’ютера

Мережева карта для комп’ютера – це частина апаратної конфігурації ПК. Це пристрій дозволить підключити персональний комп’ютер або ноутбук до мереж будь-яких масштабів і забезпечить взаємодію з ними. Мережева карта для комп’ютера,зазвичай звана Ethernet карта, має ще й альтернативна назва – мережева інтерфейсна карта ( «network interface cards» або NIC), мережевий адаптер або LAN адаптер.

 

Мережева карта для комп’ютера

стандартні компоненти

Мережева карта для комп’ютера спочатку була одним з компонентів доповнення, яке можна придбати і встановити в комп’ютер не відразу з усіма комплектуючими, а через якийсь час при появі потреби. Але на сьогоднішній момент вже стало очевидно, що мережева карта для комп’ютерастає одним із стандартних компонентів, які встановлюються в абсолютне число всіх вироблених стаціонарних комп’ютерів, ноутбуків і NET-буків. Мережеві карти інтегрують в велике число сучасних материнських плат і інших пристроїв ще на початковому процесі виготовлення. якщомережева карта для комп’ютера була встановлена ​​в систему при складанні системного блоку, то при підключенні до локальної мережі вона себе знайде маленькими мерехтливими індикаторами, розташованими близько мережевого роз’єму на задній стінці системника.

Ідентифікація мережевих карт

абсолютно кожна мережева карта для комп’ютера повинна бути унікальною і для всього цього вона в порядку речей оснащується так званим адресою «media access control» або по іншому – MAC, який допомагає зробити ідентифікацію кожного комп’ютера, що передає пакети з даними через мережу. Ця електронна адреса являє собою 48-бітну цифро-символьний послідовність, яка встановлюється методом прошивки, в постійну пам’ять чіпа (ROM), розпаяного на мережевий платі. Перший ряд, це 24 біта MAC-адреси вони мають назву групового унікального ідентифікатора «organizationally unique identifier» або OUI. Зазвичай MAC-адресу прив’язаний до виробника мережевої карти. Згодом він може бути замінений на інший за допомогою технології «MAC spoofing».

модель OSI

Мережева плата взаємно функціонує на двох рівнях моделі відкритих взаємодіючих систем «open systems interaction» або по іншому OSI. Першим рівнем, як правило є рівень фізичний, який цілком природно визначає факт того, що мережева карта для комп’ютера може забезпечити фізичний доступ до мережі. Мережева карта для комп’ютера також може працювати і на другому рівні OSI моделі, який носить назву канального рівня і який відповідає за адресацію. В основну задачу адресації за допомогою цих двох рівнів входить кодування MAC-адреси в пакети даних, що пересилаються кожної мережевою картою будь-якого комп’ютера.

Типи мережевих карт

На сьогоднішній день мережеві карти можуть підключити свої комп’ютери як за коштами кабельного (фізичного) з’єднання, так і по бездротовому інтерфейсу. При підключенні через кабель, зазвичай використовується стандартний мережевий порт з роз’ємом формату RJ-45. Бездротове підключення до мережі не вимагає використання ніяких фізичних портів і інтерфейсів.

Характеристики та можливості мережевих карт

Обидва типи мережевих карт, дротових і бездротових, в даний час дозволяють розвинути приблизно однакову швидкість передачі даних. Вона як правило коливається від 10 мегабіт в секунду до 1000 мегабіт в секунду (Мб / с) в залежності від виробника і моделі. також, мережева карта для комп’ютера служить для підключення до мережі Інтернет, знову ж через мережеві протоколи.

Ссылка на основную публикацию