Metro Exodus системні вимоги: основні характеристики

4А Games вже давно повідомила про вихід нового проекту в серії Metro – Metro: Exodus. Один тільки анонс викликав позитивну реакцію, як у гравців, так і у критиків. Інтерес підігрівали як самі розробники, так і сценарист гри, що є за сумісництвом автором серії книг Метро. А трейлер став тією самою точкою, після якої гру визнали однією з найбільш очікуваних в 2018 році.


Малюнок 1. Необхідні системні вимоги для гри Metro Exodus

Перед тим, як говорити про Metro: Exodus системні вимоги, для якого відомі далеко не всім гравцям, важливо згадати, що «Метро: Вихід» для ПК оснащена Denuvo – захисною системою від піратства. Це, за оцінками гравців, помітно впливає на fps.

Необхідні системні вимоги metro exodus

Офіційні системні вимоги, які так цікавили гравців, були представлені тільки за два тижні до релізу. І як багато хто помітив, найвищі виявилися непідйомними для більшості користувачів. Наприклад, для технології трасування променів будуть потрібні останні відеокарти RTX від Nvidia, і один цей факт обіцяє, що проект буде масштабним. Але таку карту ще потрібно купити, а до неї – потужний процесор і т.д (Малюнок 2).

Примітка: Коли 4A Games опублікувала системні вимоги для гри Metro: Exodus, думки гравців розділилися. Половина говорила про те, що їх пристрої потягнуть тільки мінімалку, що засмучує, враховуючи ступінь очікування гри.

Інші ж, навпаки, відзначали, що екстремальні настройки для Метро: Результат повинні враховуватися тільки тими, хто збирається записувати стрім або проходження. Були й ті, хто говорив, що опубліковані системні вимоги Metro: Exodus чи є адекватними під її оптимізацію.


Малюнок 2. Список всіх системних вимог для гри

І все ж, користувачам PC рекомендується орієнтуватися на наступні параметри:

 • ОС – Windows 7, 8 або 10.
 • Оптимальна відеокарта повинна мати обсяг від 6 ГБ для екстремальних налаштувань. Для середніх – від 4, щоб оперативка не навантажувати, інакше будуть фризи.
 • Щоб витягнути відеокарту GeForce GTX 1070 8 ГБ на ультранастройках, основний процесор повинен бути не гірше Intel Core i3-8100.
 • Обсяг оперативної пам’яті – від 8 ГБ. Стільки знадобиться, щоб не перевантажувати ОЗУ і не закривати інші програми.

Зазначені вище показники актуальні для налаштувань вище середнього, проте, на них можна орієнтуватися і на мінімалку – запити будуть скромніші, але не сильно. Ігрова індустрія розвивається, тому купувати нове обладнання все одно з часом доведеться, щоб насолоджуватися її досягненнями без остраху поломки комп’ютера.

Далі в статті докладніше про необхідні налаштуваннях під кожен «рівень» картинки. Всі вони є лише рекомендаціями, тож уточнити, чи підійде нинішній комп’ютер для гри Metro: Exodus, можна у інших гравців.

Вимоги 1080p низькі 30 fps на мінімалки

Найпростіші графічні настройки – 1080р на 30 fps. Тому мінімальні системні вимоги для Metro Exodus наступні (Малюнок 3):

 • Процесор – Intel Core i5-4440.
 • Оперативки на комп’ютері для запуску Metro: Exodus на ПК має бути від 8 гигов.
 • Операціонка- будь-яка з обслуговуваних Windows, тобто 7, 8 або 10.
 • Відеокарта NVIDIA GeForce GTX 670 (RTX 1050) або AMD Radeon HD 7850.

Ті, кому вже вдалося перевірити гру, кажуть, що починати потрібно з платформ Intel Core i5-8400 або навіть Intel Core i5-9600K. А якщо говорити про Стрім, та ще й з кращим дозволом, то як мінімум знадобиться Intel Core i9-9900K, що йде врозріз з мінімальними системними вимогами. Він буде корисний і для наступних ігор, і для обробки відео з високою якістю.


Малюнок 3. Скріншоти гри на мінімальних настройках

До речі, багато гравців звернули увагу на те, що fps просідають, навіть коли з настройками все в порядку. Часта причина – робота антивіруса або програми в автозавантаження Windows, навіть коли ОЗУ вистачає, тому іноді поліпшити гру може їх відключення. З цією проблемою обіцяють попрацювати пізніше.

Тут гравці також відзначили, що для базової версії бажано мати відеокарту на 3GB мінімально. Це забезпечить комфортну картинку і роботу движка не тільки для цієї гри, але і для інших, які вийшли або будуть виходити найближчим часом. Рекомендуємо використовувати додаток Chemax для пошуку різних читів.

Оптимальні вимоги 1080p високі 60 fps

Системні вимоги для Metro: Exodus вже вище, і виглядають вони так:

 • Intel Core i7-4770K.
 • Оперативки від 8 гигов.
 • ОС – десята Windows.
 • Відеокарта з трьох запропонованих варіантів – NVIDIA GeForce GTX 1070 (RTX 2060), AMD RX Vega 56.

В офіційних системних вимогах Metro: Exodus сказано, що всіх цих умов вистачить для 60 fps при 1080р. Однак, гравці відзначають, що проблеми з цим все ж є. У відкритому світі fps падають, і гра починає Фриз, чого майже не відбувається на лінійних локаціях.

Причиною називають погану оптимізацію, а вирішити проблему зазвичай можна знизивши налаштування графіки, оновивши драйвера і використавши інші версії DirectX. Над цією проблемою також працюють розробники.

Підвищені вимоги 1440p ультра 60 fps

Для більшості вже ці системні вимоги виявляться максимальними, але у гри Метро: Ексодус є ще й екстремальні, про які буде розказано в наступному розділі. А «високими» вважаються:

 • 16 гигов оперативки.
 • ОС – десята Windows.
 • Intel Core i7-8700K.
 • Відеокарта рівня NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti (RTX 2070), а також AMD RX Vega 64.

Цього вистачить, щоб побачити в 1140р і на 60fps, як Артем і його супутники на «Аврорі» відправляться з Московського метрополітену вглиб постапокаліптичній України, обійти всі локації, які, за відгуками гравців, вкрай різноманітні, і зустріти суперників у всій їх красі (Малюнок 4). Для підвищення продуктивності домашнього ПК рекомендуємо оновити всі драйвера за допомогою програми DriverPack Solution.


Малюнок 4. Скріншоти гри на максимальних налаштуваннях

Вимоги 4k в режимі екстрим 60fps

Ультра характеристики припускають:

 1. Windows 10. Тут нічого не змінюється – 4А Games впевнені, що Метро: Ексодус піде як треба тільки на десятці. Не всі гравці згодні з цим пунктом налаштувань.
 2. Intel Core i9-9900K.
 3. Оперативку – не менше 16 ГБ.
 4. Відеокарту – GeForce RTX 2080 Ti.

Така система повинна потягнути зображення 4К в 60 fps. Багато гравців ще до релізу гри відзначили, що це вкрай завищені запити, і у більшості просто не знайдеться заліза під такі настройки (Малюнок 5).


Малюнок 5. Порівняння графіки на мінімальних і ультра настройках

Інші ж відзначили, що зараз таких ігор в Steam і на інших майданчиках буде все більше. Адже всі хочуть розвитку – картинку високої якості, ідеальну продуктивність і плавність, але при цьому не бажають вкладати в техніку, яка витягне всі ці досягнення індустрії. Ця суперечка між гравцями ведеться дуже давно.

Дата релізу гри

Дата виходу гри Metro: Exodus від 4A Games переносилася кілька разів. Спочатку гру чекали восени 2018, але потім вирішили не випускати її і перенести дату на 22 лютого.

Причин було кілька – розробники додавали останні деталі і доводили все до ідеалу, поки восени гравці виявилися захоплені такими іграми, як нова Call of Duty, друга частина Red Dead Redemption, Assassin’s Creed: Odyssey і Battlefield V (Малюнок 6). Конкуренції з такими новинками мало хто б витримав, тому не тільки творці шутера Metro: Exodus відмовилися випускати свій продукт в той час.

Але з 22 лютого дату також перенесли через те, що в цей день повинні були вийти інші очікувані гравцями проекти – Days Gone, Anthem і Crackdown 3. До останнього творці Metro: Exodus стверджували, що не бояться конкуренції з ними, а тому випустять гру в цей же день, але потім ситуація знову змінилася.

Хоча сусідство, можливо, було б непоганим – шутер від третьої особи, фантастичний постапокаліпсіс і екшен з зомбі склали б гідну компанію Metro, з точки зору жанрової складової.


Малюнок 6. Найгучніші релізи цього року

Остання дата виходу гри Metro Exodus офіційно була встановлена ​​на 15 лютого 2019 року. У цей день теж виходила гра, яка була у всіх на слуху – Far Cry New Dawn, однак, більшість гравців зійшлися на думці, що в цьому випадку дату переносити коштувало швидше нової частини Far Cry, ніж Metro.

Зараз вже можна зіткнутися не тільки з попередніми описами гри і трейлерами, але і з відгуками гравців. Багато вже оцінили не тільки сюжет з його нелінійністю оповідання, а й цікаві особливості, начебто чергування ігрових локацій з відкритим світом і покращений в порівнянні з іншими частинами серії стелс-режим.

Однак, всім цим можна насолодитися тільки при наявності нормального комп’ютера, відповідного за параметрами, або ж приставки. Через два тижні після релізу розробники вже почали поправляти невеликі баги з продуктивністю, режимом збереження і стабільністю гри, так як більша частина скарг припала на проблеми технічного характеру.

Скоро вийде патч і для поліпшення відгуку геймпадов, поправляє і інші дрібні деталі. На щастя, нічого з цього поки не зіпсувало враження від гри в цілому.

Ссылка на основную публикацию