Microsoft Build 2020: найцікавіше на щорічній конференції розробників

Хоча в основному вона орієнтована на розробників програмного забезпечення, конференція Microsoft Build є цікавою подією і для численної армії користувачів Windows. Build 2016 не стала винятком і відзначилася поруч вельми цікавих анонсів, які позначили майбутнє Windows і плани компанії на найближчі місяці. Ось короткий виклад найбільш обговорюваних тем.

Успіх Windows 10

Звичайно, на початку конференції Microsoft не упустила можливість похвалитися зростанням популярності нової операційної системи. За даними компанії, через чотири місяці після появи на ринку Windows 10 була встановлена ​​більш ніж на 200 мільйонів комп’ютерів, смартфонів і ігрових консолей, але в даний час їх число вже перевищує 270 млн. Пристроїв. Цей успіх частково обумовлений традиційним зростанням обсягу продажів ПК в сезон різдвяних і новорічних свят, а також трохи грубої тактикою нав’язування нової операційної системи користувачам Windows 7 і 8.1. Проте, наведені цифри вражають і ставлять Windows 10 в завидне положення найбільш швидко зростаючої версії операційної системи в історії компанії.

Anniversary Update

Найбільша новина з Build 2016, пов’язана з Windows 10, стосується наступного великого оновлення операційної системи. До сих пір ми знали його як Redstone, але офіційна назва виявилося трохи тривіальним: Windows 10 Anniversary Update – натяк на те, що оновлення буде випущено 29 липня, тобто рівно через рік з моменту запуску «десятки».

В ході пленарного виступу Microsoft не стала вдаватися в подробиці щодо всіх змін, які буде включати Anniversary Update, але все ж показала деякі з них.

Основна частина часу була присвячена демонстрації нової функції Windows Ink, завдяки якій операційна система буде більш вміло розпізнавати рукописний текст.

Частка уваги було приділено функції Windows Hello, яка дозволить використовувати біометричну ідентифікацію в середовищі Windows Store і Microsoft Edge. Інакше кажучи, скоро Windows матиме вбудований менеджер паролів на основі Hello, завдяки якому для ідентифікації на різних сайтах і в додатках магазину не буде вимагатися ручне введення текстових паролів – тільки швидке сканування особи або відбитків пальців.

Іншим нововведенням в Anniversary Update буде впровадження універсальної платформи додатків в версію Windows 10 для Xbox One.

Великою несподіванкою стала звістка про те, що з оновленням операційна система отримає підтримку знаменитого командного інтерфейсу Unix / Linux Bash – при цьому у вигляді вбудованої підтримки, а не емуляції або підтримки в середовищі віртуальної машини. Це нововведення приходить завдяки тісній співпраці між Microsoft і Canonical – компанія, яка розробляє і підтримує один з найпопулярніших сучасних дистрибутивів Linux – Ubuntu. Дана функціональність має на увазі більш серйозне взаємодія між двома популярними операційними системами для ПК і справжню мультиплатформенні підтримку в майбутньому – щось немислиме до недавнього часу через непробивною конкурентної стіни між Linux і Windows.

Windows Store проти Steam

Деякий час назад Microsoft запустила нову ініціативу по цифровому поширенню відеоігор, яка частково пов’язана з наміром забезпечити крос-платформену сумісність між Windows і Xbox One. Надалі софтверний гігант має намір ще більше розширити можливості свого магазину додатків.

В даний час придбані в ньому ігри мають кілька недоліків і обмежень в порівнянні з конкуруючими службами, такими як мегапопулярний Steam. Наприклад, ігри з Windows Store не можуть працювати в повноекранному режимі вікна (Full Screen mode) і працюють тільки у вікні без рамки (Borderless Window). Окремо вони не пропонують ні можливості відключення вертикальної синхронізації (V-Sync), ні підтримки технологій адаптивної синхронізації G-Sync і FreeSync.

Компанія вже докладає всіх зусиль для вирішення цих проблем. Крім того, незабаром Microsoft зробить підтримку додатків для вимірювання кількості кадрів в секунду в режимі реального часу і запису відео ігрового процесу. Очікується і поява можливості придбання пакетів ігор, завантаження додаткового контента і попереднього замовлення ігор. Іншими словами – Windows Store має амбіції стати гідним конкурентом Steam, Origin, Uplay і GOG.

Також Microsoft має намір випустити новий набір інструментів для розробників, що дозволяють легко перетворити будь-які додатки Win32 (включаючи ігри) в додатки Universal Windows Platform з підтримкою динамічних плиток.

HoloLens готовий до підкорення світу

В ході конференції компанія оголосила, що галографічний комп’ютер HoloLens вийшов зі стадії прототипу і тепер доступний у версії для розробників. Поряд з цим Microsoft випустила емулятор HoloLens для Windows 10, що дозволяє оцінити потенціал пристрою.

Звичайно, ціну перших комплектів HoloLens ніяк не можна назвати демократичною – вони продаються за 3000 доларів, при цьому поки тільки в Північній Америці і тільки на запрошення самої компанії.

Зміщення фокусу з Windows Mobile (Phone) на інші продукти

Багато людей помітили цікаве відсутність Windows Mobile (Phone) на Build 2016 – компанія ретельно обходила цю тему при кожному зручному випадку. Ця таємниця знайшла своє пояснення в коментарях Террі Майерсон (виконавчий віце-президент підрозділу Windows), який в інтерв’ю для The Verge сказав, що вони планують дещо цікаве для телефонів, проте в цьому році вони залишаться за межами списку пріоритетів, хоча і будуть важливою частиною великого продуктового сімейства компанії.

Подібне злегка розпливчасте заяву можна розуміти по-різному, але в поєднанні з підозрілим відсутністю новин, пов’язаних з мобільною операційною системою слова Майерсон, ймовірно, означають, що в цьому році компанія зосередить всі свої зусилля на більш перспективних брендах і ідеях: Xbox, Surface, HoloLens і, звичайно, Windows 10.

На жаль, таке рішення буде розчаруванням для нечисленних відданих шанувальників сімейства Lumia, які очікували отримати більше уваги зараз, після успішного старту набирає обертів Windows 10.

Cortana порозумнішає

Очевидно, ідея голосових команд є не екзотичної примхою Microsoft, а довгостроковим планом. В рамках презентації генеральний директор Сатья Наделла говорив навіть про «розмовах як платформі» і поділився амбіціями Microsoft в цьому відношенні. Зокрема, вони передбачають можливість більш вільного розмови з усіма пристроями з Windows, які будуть в змозі зрозуміти навіть вельми складні контекстні команди, причому вже в доступному для огляду майбутньому. Голосова помічниця Cortana буде грати центральну роль в цьому процесі.

Так, наприклад, в ході демонстрації Маркус Еш, продуктовий менеджер відділу, що займається розвитком Cortana, звернувся до голосової помічниці з проханням відправити його колезі презентацію PowerPoint, над якою він працював вчора ввечері. Це, здавалося б, проста команда насправді дуже складна: Cortana повинна правильно ідентифікувати одержувача файлу, визначити конкретну презентацію PowerPoint і знайти останню збережену версію, тобто ту, з якої Маркус працював в останній раз (минулого вечора). Інша настільки ж оманливе проста команда: «Який магазин іграшок я відвідав під час минулорічної конференції Build», вимагає від Cortana правильної обробки геолокаційні міток і даних з GPS-модуля пристрою, щоб з точністю визначити положення свого власника в рамках зазначеного періоду.

Говорячи про ідеї розвитку природного голосового взаємодії з Windows-пристроями компанія також оголосила про намір інтегрувати чат-ботів з різними функціями (замовлення піци або бронювання номерів в готелях, наприклад) в майбутні версії Skype. Також Microsoft анонсувала так звані когнітивні послуги. Це різні пакети, які дозволяють роботам розуміти мову або аналізувати зображення. Всього компанія запропонує розробникам безкоштовних 22 API-інтерфейсу. Створені з їх допомогою чат-боти можуть бути інтегровані не тільки в Skype, але також в Slack і різні веб-платформи.

Відмінного Вам дня!

Ссылка на основную публикацию