Міні ПК. Безшумний мікроскопічний комп’ютер своїми руками

Багатьом людям, в тому числі і мені, цікаво зібрати міні пк з використанням плати mini itx, на подобі MAC mini. Бажано з і мінімальними розмірами.

Мені здається, останній критерій для будинку є основним. Чим компактніше системний блок – тим краще. У цій статті ми складемо безшумний і компактний міні-комп’ютер в одному з безлічі варіантів комплектації.

корпус

Повторюся, для мене у формфакторі mini-itx рішень, компактність є одним з найбільш бажаних критеріїв. Сподіваюся ви поділяєте цю точку зору.

Йдемо в інтернет магазин в розділ корпусу.

Буду показувати на прикладі магазину. Вибираємо формфактор Mini-ITX. Для даної категорії товарів актуально було б зробити сортування за однією з габаритів, або, наприклад, за обсягом в літрах. Переглядаємо залишилися моделі. Вибираємо пару варіантів Chenbro PC78131H-131 і Morex T3310-60. «Морекс» взяв для прикладу, якщо Вам не подобається зовнішній вигляд можна вибрати інший варіант з аналогічними характеристиками. Блоки живлення у обох корпусів зовнішні, по 60 Вт. Це необхідно буде врахувати в подальшому при виборі комплектуючих. У першому випадку у нас трохи більші габарити 230 х 75 х 220 мм проти 230 x 60 x 205 мм, наявність картридера і відсіку для ноутбучного оптичного приводу. Оптичний приводу для класу міні ПК – це обтяжуюча обставина і непотрібне збільшення габаритів. Операційну систему можна цілком комфортно поставити з флешки. (Як це зробити можна почитати в відповідних статтях: (Як встановити Windows 7 з флешки, Встановити windows xp з флешки) Тому, якщо для вас критичні розміри і можете легко обійтися зовнішнім картридером, як в нашому випадку, вибираємо Morex T3310-60.

Материнська плата

Так як комп’ютер збираємо у формфакторі Mini-ITX з блоком живлення на 60 В максимум, то і плати будемо підбирати відповідні. Ставимо сортування по даному параметру (Mini-ITX). І якщо ми хочемо дійсно, то будемо вибирати на основі інтегрованого процесора Intel Atom. Тиша вимагає жертв. Також ставимо сортування Integrated CPU, як показано на малюнку. Переглядаємо залишилися товари. . Маємо два процесори N2500 і D2700. Дивимося специфікацію і порівнюємо. Перша відмінність в тактовій частоті. Принцип більше = краще дотримується. Нас цікавить з максимальною частотою в 2.13 GHz процесор D2700. Специфікації дивимося на сайті З решти плат і вибираємо найбільш підходящу по роз’ємів.

Більш цікава плата ASRock AD2700-ITX тому має додатковий VGA вихід і 2 порту USB 3.0. Її і вибираємо.

Більше про вибір материнської плати можна почитати в статті Як вибрати материнську плату?

процесор

Трохи раніше була стаття стаціонарний комп’ютер, також в форматі mini-itx, але вже з більш просунутою продуктивністю. В даному випадку у нас інтегрований CPU intel D2700 c частотою 2,13 Ггц, і тепловим пакетом в 10 ват. Процесор має 2 ядра і може справлятися з 4 потоками, що позитивно позначиться на продуктивності. Виготовлений по 32 нм тех. процесу даний екземпляр є найшвидшим в лінійці і з самим коротким терміном життя. Згідно новин випуск процесора завершили влітку 2012 року.

Про вибір процесора для стаціонарного комп’ютера (НЕ Міні ПК) Можна прочитати в статті Як вибрати процесор?

Оперативна пам’ять

Основне правило вибору оперативної пам’яті, як для Міні комп’ютера так і для стандартного, кількість модулів пам’яті повинно бути кратним числу каналів. У характеристиках процесора зазначений максимальний обсяг підтримуваної оперативної пам’яті рівний 4 Гб. Максимальна частота роботи пам’яті 1066 МГц. Також вказано одне канальний контролер пам’яті, тому, не критично вибирати пам’ять 2 по 2 GB або 4 GB одним модулем. З точки зору надійності краще встановити 1 планку 4 GB, тому що чим менше компонентів в системі, тим надійність вище.

Вибираємо фірму, яка подобається, і планку на 4 GB. Вибір припав на.

Необхідно звернути увагу на формат оперативної пам’яті:

  • SODIMM DDR3 – для портативних комп’ютерів (наш випадок)
  • DDR3 SDRAM – для настільних комп’ютерів

Більше про оперативної пам’яті можна почитати в статті Як збільшити оперативну пам’ять комп’ютера ?. Як протестувати куплену пам’ять можна прочитати в статті Тест оперативної пам’яті

накопичувач

Для нас важливий формфактор 2.5 “і максимально доступний обсяг для комфортної роботи. Також, особисто для мене, важлива гарантія яку дає виробник. Вибираємо розділ жорстких дисків. Ставимо фільтри: внутрішній, формфактор 2.5 “і вибираємо ємність накопичувача 750 Гб – 1 Тб. Так як наша материнська плата не має портів SATA III, фільтр по портам ставити не будемо.

По можливості вибираємо HDD з великим об’ємом кеш-пам’яті якщо хочемо більш високої продуктивності.

Мій вибір припав на Жорсткий диск Western Digital Scorpio Blue 1TB 5400rpm 8MB WD10JPVT 2.5 “SATA-II з 2-х річною гарантією. Він не швидкий, швидкість обертання шпинделя 5400 об / хв, і кеш-пам’яті мало – 8 MB, зате ємність – 1 TB.

Про вибір HDD для стаціонарного комп’ютера можна почитати в статті Як вибрати жорсткий диск?

Оптичний привід (опціонально)

Розглянемо позитивні і негативні моменти наявності оптичного приводу в міні комп’ютері

+ можливість читання і запису оптичних дисків

– збільшення габаритів, які, в більшості випадків, не дозволять причепити корпус до зворотної сторони монітора.

– додаткові витрати

В обраному корпусі установка приводу не передбачена. Якщо цей комп’ютер буде єдиним в будинку, то привід бажаний. У нашому випадку відмінно підійде зовнішній або ж міняти корпус.

висновок

У даній статті ми вибрали комплектуючі, залишилося тільки купити і зібрати міні пк. У нас вийде практично безшумний комп’ютер (для повної тиші необхідний SSD. Більше про твердотільних дисках ви можете почитати в статті SSD накопичувачі) хоча за монітором жорсткий диск ви напевно і не почуєте.

На рахунок кріплення бажано уточнювати в магазині

В результаті вийшла конфігурація на $ 270, яка потягне Windows 7, офіс, скайп і забезпечити комфортний перегляд FullHD відео.

Статтю написав, а потім поліз в ютуб подивитися, що там цікавого. Аж страшно стало, що далі буде

Ще один маленький комп’ютер.

Ссылка на основную публикацию